Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Washington zvítězil podruhé za sebou, Veselý hrál jen chvíli

8:53
WASHINGTON - Necelých pět minut odehrál basketbalista Jan Veselý za Washington, který v sobotním utkání zvítězil doma nad Atlantou 93:83. Za tu dobu jediný český hráč v NBA jednou neúspěšně vystřelil na koš, doskočil dva míče pod vlastním košem a stihl si připsat pět osobních chyb.

Český basketbalista Washingtonu Wizards Jan Veselý (dole) a Rodrigue Beaubois z Dallasu Mavericks foto: ČTK

V sestavě Washingtonu se poprvé v sezoně objevil klíčový rozehrávač John Wall, kterého na dlouho vyřadilo ze hry zranění kolena, a hned ukázal svou platnost. Nejhoršímu týmu NBA pomohl k šesté výhře 14 body a čtyřmi asistencemi. Wizards navázali na předchozí překvapivé vítězství nad lídrem soutěže Oklahomou a poprvé v sezoně vyhráli dvakrát po sobě.

Obhájci titulu
"Teď je ta hra o něčem jiném," komentoval kouč Randy Wittman návrat Walla, jenž odehrál 21 minut. "Je to pořád stejný ročník, ale rozhodně nový život," konstatoval další rozehrávač Washingtonu A.J. Price.

Nečekanou hvězdou Miami se stal při vítězství v Sacramentu 128:99 Mario Chalmers, jenž přispěl k výhře obhájců titulu 34 body. K životnímu střeleckému výkonu si pomohl hned deseti tříbodovými koši, čímž vyrovnal klubový rekord. "Byl úžasný. Posílal to tam celou dobu," chválil Chalmerse LeBron James, jenž zaznamenal 20 bodů a sedm asistencí.

Sérii deseti porážek ukončilo Orlando, které zvítězilo na palubovce Los Angeles Clippers 104:101. Domácí tím přišli o dělené první místo v soutěži.

Třiceti body se na vítězství Orlanda podílel Arron Afflalo, na straně poražených měl stejně bodů Blake Griffin.

4. Utah 39 20 19 51,3
5. Minnesota 33 16 17 48,5

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...