Washington znovu v NBA podlehl Detroitu, Veselý dal šest bodů

9:24
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu utrpěli s Detroitem druhou porážku ve dvou dnech. Po pátečním debaklu o 32 bodů v sobotu podlehli doma Pistons 87:96, jediný český hráč v NBA Jan Veselý dal v dresu nejhoršího týmu soutěže stejně jako v předchozím duelu šest bodů a zaznamenal čtyři doskoky. Na palubovce strávil přes 22 minut.

Milwaukee - Washington (Veselý) foto: ČTK

Washington se nechytil ani proti Detroitu, kterému se rovněž nedaří, a připsal si sedmou porážku za sebou. Z 25 dosavadních zápasů vyhrál jen tři. "Panikaříme. Musíme se z toho dostat sami. Jít do tělocvičny a každý na sobě zapracovat. A musíme pořád střílet," uvedl kouč Wizards Randy Wittman, jehož tým doplácí i na zranění několika opor.

Je to jednoduché
První místo ve Východní konferenci si upevnilo Miami, které zvítězilo nad Utahem 105:89. Hvězdný LeBron James přispěl k výhře 30 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi. Úřadující šampioni vyhráli čtvrtý zápas po sobě a úspěšnou sérii se pokusí natáhnout i ve vánočním šlágru proti Oklahomě, který bude reprízou finále minulého ročníku.

Po téměř dvouměsíční pauze zaviněné mikrozlomeninou v noze se vrátil do sestavy Los Angeles Lakers Steve Nash a pomohl k vítězství nad Golden State 118:115 po prodloužení.

Osmatřicetiletý rozehrávač si připsal 12 bodů a devět asistencí a vysloužil si ocenění od Kobeho Bryanta, který nastřílel 34 bodů a doskočil 10 míčů. "Je to jednoduché, velmi jednoduché. Víc než to," uvedl Bryant o souhře s Nashem. "Když doskočím míč, pošlu ho jemu, protože vím, že mi vytvoří pozici pro snadnou střelu," řekl.

Už patnácté utkání po sobě prohráli basketbalisté Charlotte, kteří podlehli v Denveru 88:110.

1. Oklahoma City 26 21 5 80,8
2. Minnesota 24 13 11 54,2