Washington prohrál v Orlandu, Veselému se nedařilo

9:53
ORLANDO (USA) - Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým kvůli vlastním chybám podlehli ve středečním utkání NBA domácímu Orlandu 103:109. Český hráč znovu nastoupil v základní sestavě, ale za 16 minut se do statistik zapsal jen dvěma získanými míči a jedním faulem.

Český basketbalista jan Veselý (vpravo) z Washingtonu Wizards se marně snaží zastavit Dwighta Howarda z Orlanda foto: ČTK

Zápas byl tři čtvrtiny vyrovnaný, ale poslední část domácí zahájili šňůrou 14:4. Wizards ještě zabojovali, ale k obratu nedošlo i kvůli zbytečným chybám mladého celku. Dvě minuty před koncem například Wizards nedoskočili míč po neproměněné šestce Heda Turkogla a ihned si od tureckého basketbalisty nechali dát trojku.

Neplodné nájezdy do koše v závěru předváděl hlavně John Wall, kterému se vůbec nevedlo, v zápase trefil pouze jedinou z 12 střel z pole a zůstal na dvou bodech. Proti svému bývalému týmu se dařilo Rashardu Lewisovi s 20 body, nejlepším střelcem Wizards byl ale Nick Young, který 24 bodů stihl za 21 minut.

Orlando k první výhře po čtyřech porážkách táhli střelecky Dwight Howards s Ryanem Andersonem, kteří shodně nasbírali 23 bodů. J.J. Redick přidal 21 bodů a hlavně s jistotou proměňoval trestné hody v závěru. Celkově Magic házeli 39 trestných hodů, zatímco Wizards pouze devět.

Rozhodčí k nám nemají respekt, zlobí se kouč Wizards

"Máme v kádru devět hráčů pod nováčkovským kontraktem, kteří zatím nemají takový respekt. Když vydržíme dřít jako dnes každý zápas, nakonec se pískání faulů na nás také dočkáme. Dneska to však bylo těžké přejít," řekl trenér Wizards Randy Wittman, který byl nespokojený s rozhodčími.

Překvapení se zrodilo v Millwaukee, kde místní Bucks porazili Miami 105:97. Bucks přitom prohrávali už o 18 bodů a nechali si od LeBrona Jamese dát 40 bodů. Jenže nejlepší střelec Milwaukee Brandon Jennings (31 bodů) trefil tři trojky za sebou na začátku poslední čtvrtiny a byl strůjcem šňůry 22:3, díky níž domácí vývoj otočili.

Obrat se povedl i San Antoniu, které na svém hřišti porazilo Houston 99:91. Rockets nestačilo ani devatenáctibodové vedení. Spurs táhli zkušení Tim Duncan s 25 a Tony Parker s 24 body. Poprvé od roku 2003 se povedlo zvítězit týmu Los Angeles Clippers na palubovce Utahu. Clippers vyhráli 107:105, na čemž měli hlavní podíl Chris Paul s 34 body a 11 asistencemi a Blake Griffin s 31 body a 14 doskoky.

Utahu v koncovce nevyšel taktický tah, když se C.J. Miles v poslední vteřině pokusil nahodit druhý trestný hod o koš tak, aby po doskoku mohli Jazz vyrovnat, jenže míč doskočili Clippers.