Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Washington prohrál v NBA v Atlantě, Veselý opět nenastoupil

10:59
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu bez Jana Veselého prohráli v pátek v NBA na palubovce Atlanty 95:104 a připsali si čtrnáctou porážku v šestnáctém utkání v sezoně. Český hráč se neobjevil v sestavě nejhoršího týmu soutěže podruhé za sebou.

Český basketbalista Washingtonu Wizards Jan Veselý (vlevo) a Boris Diaw ze San Antonia foto: ČTK

Washingtonu se nepovedlo navázat na úterní senzační výhru nad obhájcem titulu Miami. V Atlantě prohrával ve třetí čtvrtině už o 18 bodů. I když se Wizards povedlo ještě snížit na dvoubodový rozdíl, prvního venkovního vítězství v sezoně se nedočkali.

Nastřílel 27 bodů v prvním poločase
O výhru Atlanty se zasloužil Josh Smith 23 body a 15 doskoky, double-double zaznamenal i Al Horford (14 bodů a 14 doskoků).

Rozjetá Oklahoma City zdolala trápící se Los Angeles Lakers 114:108 a vyhrála sedmý zápas po sobě. Také souboj hvězdných střelců vyzněl lépe pro zástupce domácího týmu: Kevin Durant nasázel 36 bodů, Kobe Bryant dal o bod méně. V dresu Oklahomy zářil i Russell Westbrook, který se pod výhru podepsal 33 body, z nichž 27 stihl nastřílet už v prvním poločase.

"Jsou populární. Pro nás jako mladý tým byla velká motivace je porazit," řekl Westbrook. "Nebyli jsme to my a Westbrook na nás vletěl jako šílený," konstatoval kouč Lakes Mike D'Antoni, který se musel obejít bez opor Steva Nashe, Steva Blaka a Paua Gasola.

Souboj velkých rivalů v Atlantické divizi Philadelphie a Bostonu rozhodlo až prodloužení, v němž domácí vybojovali vítězství 95:94. Zasloužil se o to košem čtyři sekundy před sirénou Evan Turner. Celtics nepomohl ani čtrnáctý ligový triple-double Rajona Ronda, jenž zaznamenal 16 bodů, 13 doskoků a 14 asistencí.

Nejlepší zápas v kariéře odehrál Joakim Noah, který k výhře Chicaga nad Detroitem 108:104 přispěl 30 body a 23 doskoky. V obou statistikách si vytvořil osobní rekord. "To jsou šílená čísla. V některých halách počítají doskoky různě, jsem rád, že mi to tady počítali," uvedl.

3. Denver 20 10 10 50,0
4. Minnesota 18 9 9 50,0