Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Washington prohrál rozdílem třídy, Veselý dal dva body

9:34
PHILADELPHIA - Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA ve Filadelfii 83:103, připsali si již patnáctou prohru ze 17 zápasů a stále čekají na vítězství na soupeřově hřišti. Jan Veselý odehrál v poraženém týmu deset minut a zaznamenal dva body a tři doskoky.

Český basketbalista Jan Veselý pomáhá slavícímu spoluhráči z Washingtonu Johnu Wallovi foto: ČTK

Naděje Wizards na úspěch vzaly za své hned v první čtvrtině, kterou Sixers vyhráli 33:14. Basketbalisté Washingtonu opět hráli hlavně individuálně, naopak domácí drtili protivníka týmovým výkonem. V poločase Philadelphia vedla už o 30 bodů, Wizards do konce zápasu její náskok o něco stáhli, ale domácí měli utkání pod kontrolou. Philadelphia porazila Washington již potřetí v sezoně.

Nejlepším střelcem Wizards byl Jordan Crawford se 17 body, na straně Sixers hned pět hráčů nastřílelo 14 a více bodů. Washington netrefil jedinou trojku a jeho hráči si připsali jen 15 asistencí, zatímco Sixers dvojnásobek. "Domácí odvedli dobrou práci tím, že nás nutili hrát jeden na jednoho. Musíme se vrátit k naší hře, kterou jsme předváděli dříve," řekl po utkání washingtonský rozehrávač John Wall.

Boston porazil v domácím prostředí Orlando 87:56, pro Magic bylo 56 nastřílených bodů nejnižším počtem v historii klubu. Bostonu přitom chyběli zranění Rajon Rondo, Ray Allen i Mikael Pietrus, Celtics však udrželi úspěšnost střelby Orlanda na 24,6 procenta, což je nejhorší úspěšnost jakéhokoli týmu v utkání NBA od roku 2004.

Boston střelecky táhli Paul Pierce a Brandon Bass s 19 body. V dresu Orlanda se do dvouciferných čísel dostal jen Dwight Howard s 18 body a 14 doskoky, jenže z pole trefil jen čtyři z 15 střel.

San Antonio vyhrálo v hale New Orleans 104:102 zásluhou Tima Duncana, který trefil vítězný koš 1,4 sekundy před koncem. Duncan byl nejlepším střelcem utkání s 28 body.

Velký obrat předvedli hráči Memphisu, kteří na palubovce Golden State prohrávali ještě v třetí části o 20 bodů, ale nakonec se radovali z vítězství 91:90. Největší podíl na tom měli Rudy Gay s 23 body, Mike Conley s 20 body a Marc Gasol s 15 body a 11 doskoky. Grizzlies v poslední čtvrtině nastříleli 39 bodů a zvítězili posedmé v řadě.

Stejně dlouhou šňůru výher má i Houston, který porazil Minnesottu 107:92. Nejlepším střelcem Rockets byl Kevin Martin s 31 body, Kyle Lowry pomohl k vítězství druhým triple-double v kariéře: k 16 bodům nasbíral po deseti doskocích i asistencích. Domácí Timberwolves táhl Kevin Love s 39 body a 12 doskoky, trefil všech pět trojkových pokusů.