Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

NHL: Washington si jako první tým zajistil play off, asistoval Palát a Hanzal

7:16aktualizováno  9:01
new york - Hokejisté Washingtonu zvítězili v NHL na ledě Tampy Bay 5:3, dosáhli na hranici sta bodů a jako první si zajistili účast v play off. V dresu poražených Lightning si připsal asistenci Ondřej Palát. Z českých hráčů bodoval v sobotním programu už jenom Martin Hanzal, ale s Minnesotou podlehl doma New Yorku Rangers 2:3.

Martin Hanzal (19) za Minnesota Wild. foto: Reuters

Hrdinou Capitals byl T. J. Oshie, když vstřelil hattrick a navrch přidal asistenci. Americký útočník zařídil už v prvních dvanácti minutách hry dvěma góly vedení 2:0, o které ale hosté ještě v úvodní třetině přišli. Palát asistoval u kontaktní trefy, kterou dal po závaru před branou z dorážky Nikita Kučerov.

Capitals si rozhodující trhák vypracovali v úvodu poslední třetiny, v níž se opět dostali do dvoubrankového náskoku. Na snížení odpověděl gólem do prázdné branky při power play Oshie.

„Je to skvělý pocit, jsme tam. Je to jeden z úkolů, který si můžeme ze svého seznamu odškrtnout. Teď je pro nás nejdůležitější, abychom do play off šli v nejlepší možné formě. O to budeme usilovat, to je náš cíl,“ prohlásil Oshie. Washington, vítěz základní části minulé sezony, pokořil hranici sta bodů třetím rokem po sobě. Tampa Bay ztrácí na poslední postupovou příčku dva body.

Hanzal scházel Minnesotě v předchozích třech utkáních kvůli nemoci a ve třinácté minutě připravil první gól zápasu. Český útočník těžil z dobrého napadání svého spoluhráče Matta Dumby a od zadního mantinelu našel před brankou úplně volného Erika Staala. Rangers se ale postupem času rozehráli a skóre v rozmezí 17. až 38. minuty třemi góly otočili. Wild ještě v závěrečné části snížili, ale čtvrtou prohru v řadě neodvrátili.

„Je potřeba, abychom se vrátili k naší jednoduché hře, se kterou jsme měli v úvodu sezony úspěch. Hráči si musí ve svých hlavách uvědomit, že to fungovalo. A jakmile se to stane, myslím si, že budeme zase na té správné cestě,“ uvedl kouč Minnesoty Bruce Boudreau, jehož svěřenci vinou posledních výsledků přišli o vedení v Západní konferenci. V čele je vystřídalo Chicago, které bez Michala Kempného a Michala Rozsívala uspělo v Torontu 2:1 v prodloužení.

Naopak Rangers potvrdili, že ne náhodou jsou nejlepším týmem soutěže v utkáních venku. Na hřištích soupeřů vybojovali už 26 výher. Přitom měli v nohou páteční náročný zápas s Floridou, který ztratili v penaltovém rozstřelu, ve své Madison Square Garden tak prohráli pošesté za sebou. „Lidé se diví, proč nám to venku jde a doma ne. Každý zápas se snažíme hrát stejně, ale určitě se na ledě soupeřů lépe pohybujeme,“ řekl J. T. Miller.

Radim Vrbata byl v slavnostním předzápasovém ceremoniálu dodatečně odměněn za tisíc odehraných utkání v NHL. Mladoboleslavský rodák dostal za dosažení významného milníku několik dárků jako například stříbrnou hokejku nebo lístky na tenisový turnaj ve Wimbledonu. Další radost v podobě vítězství si ale český útočník neužil, protože se spoluhráči nepřekonal z 31 střel brankáře St. Louis Jakea Allena a Arizona doma prohrála 0:3. V sestavě vítězů chyběl zraněný Dmitrij Jaškin.

Do hry nezasáhl ani brankář Mrázek, bez něhož Detroit porazil doma Colorado 5:1. Ještě ve 46. minutě bylo skóre nerozhodné, ale Tomáš Tatar nasměroval Red Wings k výhře dvěma zásahy v rozmezí 96 sekund. Mezi náhradníky vítězů zůstal i Tomáš Nosek, kterého vedení klubu povolalo z farmy v Grand Rapids. Odchovanec Pardubic, který v soutěži debutoval minulou sezonu, stále čeká na první start v tomto ročníku.

Výsledky NHL

Detroit - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1) Branky: 46. a 47. Tatar, 37. Abdelkader, 53. Larkin, 57. Nyquist - 44. MacKinnon. Střely na branku: 23:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Howard, 3. Larkin (všichni Detroit).

NY Islanders - Columbus 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1) Branky: 15. Hamonic, 49. Tavares - 22. Bjorkstrand, 36. Anderson, 62. Atkinson. Střely na branku: 22:38. Diváci: 14.007. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Tavares (NY Islanders), 3. Anderson (Columbus).

Toronto - Chicago 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Branky: 9. Matthews - 31. Hayden, 65. Hartman. Střely na branku: 26:39. Diváci: 19.505. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Hayden (oba Chicago), 3. Andersen (Toronto).

Ottawa - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0) Branky: 33. Brassard, 34. Dzingel, 56. Karlsson - 23. Shaw, 47. Danault, 47. Gallagher, rozhodující sam. nájezd Byron. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.531. Hvězdy zápasu: 1. Byron (Montreal), 2. Karlsson, 3. Brassard (oba Ottawa).

Tampa Bay - Washington 3:5 (2:2, 0:0, 1:3) Branky: 16. a 59. Kučerov (na první Palát), 17. Killorn - 4., 12. a 60. Oshie, 44. Williams, 46. Carlson. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Carolina - Nashville 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) Branky: 9. a 35. Skinner, 1. J. Staal, 60. Lindholm - 26. Arvidsson, 59. Forsberg. Střely na branku: 37:29. Diváci: 10.707. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Slavin, 3. J. Staal (všichni Carolina).

Minnesota - NY Rangers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Branky: 13. E. Staal (Hanzal), 45. Dumba - 17. Skjei, 28. Lindberg, 38. Vesey. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19.337. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Lindberg (oba NY Rangers), 3. E. Staal (Minnesota).

Arizona - St. Louis 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Branky: 7. Pietrangelo, 23. Upshall, 59. Perron. Střely na branku: 31:41. Diváci: 15.132. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Pietrangelo (oba St. Louis), 3. Smith (Arizona).

Edmonton - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Branky: 37. McDavid, 56. Letestu. Střely na branku: 22:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Granlund (Vancouver).

San Jose - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Branky: 20. Couture - 1. Eaves, 34. Silfverberg. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Couture (San Jose).

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...