Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Washington nestačil ani na Boston, Veselý dal čtyři body

10:23
WASHINGTON - Basketbalistům Washingtonu s Janem Veselým nevyšel ani první domácí zápas v nové sezoně NBA, po dramatickém závěru podlehli Bostonu 86:89. O výhře hostů rozhodl Paul Pierce trojkou už dvě a půl minuty před koncem. Veselý opět z pozice náhradníka odehrál necelých 22 minut, na konto Wizards přispěl čtyřmi body, přidal čtyři doskoky a tři asistence.

Jan Veselý hází na koš foto: ČTK

Washingtonu citelně chybějí zranění John Wall a Nené, což se právě ve vypjaté koncovce podle kouče Randyho Wittmana hodně projevilo. Wizards totiž po hrozivém úvodu (2:17 na body) ztrátu dotáhli a před vyprodanými tribunami s 20.308 diváky se tři minuty před koncem dostali do vedení 86:84. Jenže po Pierceově trojce ještě Jason Terry proměnil dva trestné hody, když zbývala už poslední sekunda.

Výsledky NBA

Brooklyn - Toronto 107:100, Chicago - New Orleans 82:89, Dallas - Charlotte 126:99, Houston - Portland 85:95 po prodl., Indiana - Sacramento 106:98 po druhém prodl., LA Clippers - Golden State 110:114, Miami - Denver 119:116, Milwaukee - Cleveland 105:102, San Antonio - Utah 110:100, Washington - Boston 86:89 (za domácí VESELÝ 4 body, 4 doskoky).

"Hledal jsem někoho (zkušeného) na tuhle situaci, jenže teď ho prostě nemáme," litoval trenér Wittman prohrané koncovky. Washington tak padl v úvodu sezony i podruhé, Veselý dal tentokrát o tři body méně než v úterý v Clevelandu. Pierce nastřílel domácím 27 bodů, ze sestavy Washingtonu si vedl nejlépe náhradník Jordan Crawford s 21 body.

Obhájci titulu z Miami porazili na domácí palubovce Denver 119:116 hlavně díky 40 bodům Chrise Boshe a přesné střele Raye Allena v závěru.

Specialista na střelbu z dálky a nová posila z Bostonu dostála své pověsti a po ideální nahrávce LeBrona Jamese Allen zápas rozhodl. Zamířil přesně tříbodový pokus ve chvíli, kdy zbývalo do sirény 6,7 sekundy.

Vítězný návrat prožili v sobotu basketbalisté Brooklynu, kteří se v létě přestěhovali do newyorské čtvrti přes řeku Hudson z New Jersey a svůj vlastní tým obnovili po dlouhých 55 letech. V novém Barclays Centru zdolali Toronto 107:100.