Washington bez Veselého zaskočil v NBA New Yorku a vyhrál 106:96

8:28
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu bez Jana Veselého, který se potřetí za poslední čtyři zápasy nevešel do sestavy, díky výborné poslední čtvrtině překvapivě porazili New York Knicks 106:96. Jedenáctou výhru za sebou si připsal vedoucí tým NBA San Antonio, které zvítězilo v Minnesotě 104:94.

Basketbalista New Yorku Knicks Amare Stoudemire (vpředu) a John Wall z Washingtonu Wizards foto: ČTK

Opoře Lakers Gasolovi hrozí kvůli zranění chodidla delší pauza

Španěll Pau Gasol si v úterním zápase NBA zranil pravou nohu a čeká ho zatím blíže neupřesněná pauza. Hráč Los Angeles Lakers ucítil v závěru utkání s Brooklynem prasknutí v noze a musel odstoupit. Podle vyšetření magnetickou rezonancí má dvojnásobný šampion zámořské ligy poškozené vazivo v chodidle.

Lakers přišli o Gasola v době, kdy se po mizerném vstupu do sezony začínají konečně rozjíždět. Z posledních sedmi zápasů šestkrát vyhráli a bojují o místo zaručující postup do play off. Na marodce už mají dalšího pivota Dwighta Howarda, který má zraněné rameno. Jordan Hill je mimo hru do konce sezony s poraněnou kyčlí.

Dvojnásobný stříbrný olympijský medailista a evropský šampion Gasol se podrobí dalšímu vyšetření u specialisty v Los Angeles. Teprve potom vedení klubu upřesní, jak dlouho bude týmu chybět. Odhady hovoří o několika týdnech. Pokud by si ale zranění vyžádalo operaci, léčení se protáhne.

Basketbalisté Washingtonu potvrdili, že umí zaskočit favorizované týmy. Už popáté v sezoně porazili tým, který byl právě lídrem divize. Knicks přišli o pětizápasovou vítěznou šňůru. Wizards o své výhře rozhodli v poslední čtvrtině, kterou ovládli 36:23, když v ní stříleli s úspěšností 68 procent. "Mysleli jsme si, že se tu jen ukážeme a odvezeme si vítězství, což se nestalo. Bylo to celkově hrozné i z mojí strany. Musíme být lepší," řekl po utkání trenér Knicks Mike Woodson.

Do dvouciferných čísel se dostalo hned šest hráčů Wizards, které vedl John Wall s 21 body a 9 asistencemi. Trevor Ariza přidal 20 a Martell Webster 19 bodů, oba trefili po pěti trojkách. Knicks nestačilo 31 bodů Carmela Anthonyho. San Antonio odstartovalo vítězně svůj únorový výjezd, během kterého sehraje hned devět utkání na hřištích soupeřů za sebou. Spurs zvítězit v Minnesotě i bez zraněného Tima Duncana a Manu Ginobiliho. K výhře je dovedl Tony Parker s 31 body a 8 asistencemi.

Osobní rekord 28 bodů zaznamenal Daniel Green, jenž trefil osm z 12 trojkových pokusů. Miami porazilo Houston 114:108. Obhájci titulu vedli ve druhé půl až o 17 bodů, ale Houstonu se podařilo stáhnout na 104:101 pro domácí. Koncovku si však Miami pohlídalo. Střelcem utkání byl hostující James Harden s 36 body. V dresu Heat nastřílel 32 bodů LeBron James, o bod méně přidal Dwyane Wade.

Už pošesté v řadě zvítězil Boston bez svého zraněného rozehrávače Rajona Ronda. Celtics v poslední čtvrtině v Torontu dohnali desetibodové manko a vyhráli 99:95. Boston vedl s 27 body a 10 doskoky Kevin Garnett, velký podíl na výhře měl i náhradník Leandro Barbosa, který v poslední čtvrtině nastřílel 12 bodů.

4. Portland 49 25 24 51,0
5. Minnesota 46 18 28 39,1