Vysvědčení LN: Nelépe se z reprezentantů uvedl Rezek

10:07
DUBLIN/PRAHA - V květnu se dozvědí, kdo z nich si vysloužil nominaci na mistrovství Evropy. Trenér Michal Bílek ale s výběrem té správné nominace příliš tápat nemusí. Čeští fotbalisté mu při včerejší remíze 1:1 s Irskem hodně napověděli, kdo nesmí na šampionátu v Polsku a na Ukrajině chybět. Hráči, kteří odehráli alespoň 40 minut, byli Lidovými novinami hodnoceni jako ve škole.

Reprezentační stoper Tomáš Sivok v zápase proti Irsku Simona Coxe neuhlídal foto: ČTK

Petr ČECH 2
V úvodu zneškodnil střelu po úniku Keana. Až do inkasovaného gólu prožíval klidný večer, pak ho soupeř celkem rozhýbal.

Theodor GEBRE SELASSIE 2
Nejaktivnější z obránců při výpadech do útoku. Místo v sestavě má pro Euro téměř jisté.

Tomáš SIVOK 3-
Před irským gólem se nechal oběhnout zakončujícím Simonem Coxem. Několikrát mu zamotal hlavu také Robbie Keane. Před brankou soupeře se naopak nedostal k nebezpečné hlavičce, kterými umí občas zahrozit.

Michal KADLEC 3
Post stopera zvládá, ale stejně nevymazal pochybnosti, že by byl na levém kraji obrany prospěšnější.

David LIMBERSKÝ 2
Po oceňovaném výkonu na Schalke nabral sebedůvěru. Má co nabídnout nejen v Plzni.

Jaroslav PLAŠIL 2-
Znovu potvrdil, že se od listopadové baráže úspěšně přeškolil na defenzivního hlídače.

Petr JIRÁČEK 3-
Z Wolfsburgu dorazil poněkud zabržděný. Po poločasovém zranění už zůstal v šatně.

Milan PETRŽELA 3
Byla na něm znát únava z náročného programu.

Jiří ŠTAJNER 2-
Chuť dostat se na Euro z něj byla cítit. Nejdravěji působil v úvodu, potom trochu zapadl, ale nakonec začal gólovou akci.

Jan REZEK 1-
Kvůli působení na Kypru o něm není moc slyšet, v českém dresu se ale umí připomenout – třeba gólovou přihrávkou i další pohlednou střelou.

Milan BAROŠ 2
Víc než obvykle se zapojoval do hry a tentokrát i přidal gól. Nečekaně příjemné překvapení.