3. srpna 2012 21:29, aktualizováno 4. 8 1:12 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky ze 7.
soutěžního dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková (dole) si na kurtech Wimbledonu zahrají finále olympiády | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková (dole) si na kurtech Wimbledonu zahrají finále olympiády | foto: Reuters
LONDÝN Výsledky ze 7. soutěžního dne olympijských her v Londýně 2012.

Atletika

Muži - finále:

Koule:
1. Majewski (Pol.) 21,89, 2. Storl (Něm.) 21,86, 3. Hoffa 21,23, 4. Cantwell (oba USA) 21,95, 5. Armstrong (Kan.) 20,93, 6. Lauro (Arg.) 20,84, 7. Kolašinac (Srb.) 20,71, 8. Lyžyn (Běl.) 20,69.

Ženy - finále:

10.000 m:
1. T. Dibabaová (Et.) 30:20,75, 2. Kipyegová 30:26,37, 3. Cheruiyotová (obě Keňa) 30:30,44, 4. Kidaneová 30:39,38, 5. Oljiraová (obě Et.) 30:45,56, 6. Esheteová (Bahr.) 30:47,25, 7. Paveyová 30:53,20, 8. Bleasdaleová (obě Brit.) 30:55,63.

Sedmiboj (po prvním dnu):
1. Ennisová (Brit.) 4158 (100 m př.: 12,54 - výška: 186 - koule: 14,28 - 200 m: 22,83), 2. Skujyteová (Lit.) 3974 (14,00 - 192 - 17,31 - 25,43), 3. Zelinková (Kan.) 3903 (12,65 - 168 - 14,81 - 23,32), ...27. Klučinová (ČR) 3565 (14,01 - 180 - 12,93 - 25,00).

Muži - kvalifikace:
1500 m:
1. Machlufí (Alž.) 3:35,15.

400 m překážek - rozběhy:
1. Culson (Portor.) 48,33, ...35. Prorok (ČR) 50,33 - vyřazen.

3000 m překážek - rozběhy:
1. Mekhissi-Benabbad (Fr.) 8:16,23.

Dálka:
1. Da Silva (Braz.) 811, ...30. Wagner 750, 38. Novotný (oba ČR) 696.

Koule:
1. Hoffa (USA) 21,36, ...23. Žalský (ČR) 19,62 - vyřazen.

Kladivo:
1. Pars (Maď.) 79,37, ...9. Melich (ČR) 75,88 - postoupil do finále.

Ženy - kvalifikace:

100 m - meziběhy:
1. Jeterová (USA) 10,83, ...37. Čechová (ČR) 11,43 - vyřazena.

400 m:
1. Montshová (Botsw.) 50,40.

Trojskok:
1. Rypakovová (Kaz.) 14,79.

Disk:
1. Barriosová (Kuba) 65,94, ...34. Cechlová-Pospíšilová (ČR) 55,00.

Badminton

Muži:
Dvouhra - semifinále:
Chong Wei Lee (1-Malaj.) - Čchen Lung (3-Čína) 2:0 (13, 14), Tan Lin (2-Čína) - Hjon Il I (7-Korea) 2:0 (12, 10).

Ženy:
Dvouhra - semifinále: Wang I-chan (1-Čína) - Nehwalová (4-Indie) 2:0 (13, 13), Li Süe-žuej (3-Čína) - Wang Sin (2-Čína) 2:0 (20, 18).

Smíšená čtyřhra:
Finále: Čang Nan, Čao Jün-lej (1-Čína) - Sü Čchen, Ma Ťin (2-Čína) 2:0 (11, 17). O 3. místo: Nielsen, Pedersenová (4-Dán.) - Ahmad, Natsirová (3-Indon.) 2:0 (12, 13).

Basketbal

Ženy:

Skupina A: Chorvatsko - Angola 75:56 (41:32), Turecko - Čína 82:55 (39:27), ČR - USA 61:88 (26:24, 38:48, 47:70).

Tabulka:
1. USA 4 4 0 348:213 8
2. Čína 4 3 1 280:249 7
3. Turecko 4 3 1 273:251 7
4. Česká republika 4 1 3 264:285 5
5. Chorvatsko 4 1 3 259:309 5
6. Angola 4 0 4 196:313 4

Skupina B: Rusko - Austrálie 66:70 (30:32), Brazílie - Kanada 73:79 (25:39), Francie - Velká Británie 80:77 po prodl. (27:23, 67:67).

Tabulka:
1. Francie 4 4 0 291:265 8
2. Austrálie 4 3 1 281:259 7
3. Rusko 4 3 1 260:243 7
4. Kanada 4 2 2 265:260 6
5. Velká Británie 4 0 4 261:294 4
6. Brazílie 4 0 4 251:288 4

Cyklistika - dráhová

Muži:
Stíhací závod družstev - finále:
Británie (Clancy, Thomas, Burke, Kennaugh) 3:51,659 (světový rekord) - Austrálie (Bobridge, O'Shea, Dennis, Hepburn) 3:54, 581.

O 3. místo:
Nový Zéland (Bewley, Ryan, Sergent, Gate) 3:55,952 - Rusko (J. Kovaljov, I. Kovaljov, Markov, Serov) 3:58,
282.

Další pořadí:
5. Dánsko, 6. Španělsko, 7. Nizozemsko, 8. Kolumbie.

Ženy:

Keirin - finále:
1. Pendletonová (Brit.), 2. Kuo Šuang (Čína), 3. Lee Wai Sze (Hongkong), 4. Sanchezová (Fr.), 5. Mearesová (Aus.), 6. Sullivanová (Kan.).

Fotbal

Ženy:

Čtvrtfinále: Francie - Švédsko 2:1 (2:1)
Branky: 29. Georgesová, 39. Renardová - 18. Fischerová.

USA - Nový Zéland 2:0 (1:0)
Branky: 27. Wambachová, 87. Lerouxová.

Brazílie - Japonsko 0:2 (0:1)
Branky: 27. Ogimiová, 73. Ohnová.

Británie - Kanada 0:2 (0:2)
Branky: 12. Filignová, 26. Sinclairová.

Semifinálové dvojice:
Japonsko - Francie,
USA - Kanada.

Házená

Skupina A:
Angola - Velká Británie 31:25 (14:10),
Chorvatsko - Černá Hora 27:26 (12:12),
Rusko - Brazílie 31:27 (15:14).

Tabulka:
1. Rusko 4 3 0 1 126:100 6
2. Brazílie 4 3 0 1 108:96 6
3. Chorvatsko 4 3 0 1 108:101 6
4. Černá Hora 4 2 0 2 112:98 4
5. Angola 4 1 0 3 106:113 2 6
. Velká Británie 4 0 0 4 77:129 0

Skupina B:
Korea - Francie 21:24 (12:10),
Španělsko - Švédsko 25:24 (11:10),
Dánsko - Norsko 23:24 (11:12).

Tabulka:
1. Francie 4 3 1 0 95:79 7
2. Norsko 4 2 1 1 98:95 5
3. Korea 4 2 1 1 104:102 5
4. Španělsko 4 2 1 1 94:94 5
5. Dánsko 4 1 0 3 89:91 2
6. Švédsko 4 0 0 4 80:99 0

Jachting

Muži:

Finn (po 10 rozjížďkách):
1. Högh-Christensen (Dán.) 26, 2. Ainslie (Brit.) 28, 3. Postma (Niz.) 42, ... 21. Maier (ČR) 162 - nepostoupil.

Laser (po 8 z 10 rozjížděk):
1. Slingsby (Austr.) 23, 2. Kontides (Kypr) 28, 3. Stipanovič (Chorv.) 40, ... 31. Teplý (ČR) 189.

Ženy:

Laser Radial (po 8 z 10 rozjížděk):
1. Van Ackerová (Belg.) 23, 2. Murphyová (Ir.) 24, 3. Bouwmeesterová (Niz.) 26, ... 8. Fenclová (ČR) 63.

Judo

Muži:

Nad 100 kg: 1. Riner (Fr.), 2. Michajlin (Rus.), 3. Tölzer (Něm.) a Silva (Braz.), 5. Makarov (Běl.) a Kim Song-min (Korea), 7. Brayson (Kuba) a Bor (Maď.).

Ženy:

Nad 78 kg: 1. Ortízová (Kuba), 2. Sugimotová (Jap.), 3. Bryantová (Brit.) a Wen Tchung (Čína), 5. Althemanová (Braz.) a Kindzerská (Ukr.), 7. Ivaščenková (Rus.) a Issanovová (Kaz.).

Lukostřelba

Muži:

Finále: O Čin-hjok (Korea) - Furukawa (Jap.) 7: 1.

O  3. místo: Taj Siao-siang (Čína) - Van der Ven (Niz.) 6: 5.

Další pořadí: 5. Kim Pop-min (Korea), 6. Anuar (Malaj.), 7. Ruban (Ukr.), 8. Kuo Cheng-wei (Tchaj-wan).

Pozemní hokej

Muži:

Skupina A:
Austrálie - Argentina 2:2 (2:0),
Velká Británie - Pákistán 4:1 (2:0),
Španělsko - JAR 3:2 (1:1).

Tabulka:
1. Austrálie 3 2 1 0 13:2 7
2. Velká Británie 3 2 1 0 10:4 7
3. Pákistán 3 1 1 1 4:5 4
4. Španělsko 3 1 1 1 4:8 4
5. Argentina 3 0 1 2 3:8 1
6. JAR 3 0 1 2 4:11 1

Skupina B:
Nizozemsko - Nový Zéland 5:1 (3:1),
Německo - Indie 5:2 (4:1),
Belgie - Korea 2:1 (2:1).

Tabulka:
1. Nizozemsko 3 3 0 0 11:4 9
2. Německo 3 3 0 0 8:3 9
3. Korea 3 1 0 2 3:3 3
4. Belgie 3 1 0 2 4:6 3
5. Nový Zéland 3 1 0 2 4:8 3
6. Indie 3 0 0 3 5:11 0

Plavání

Muži:

50 m volný způsob:
1. Manaudou (Fr.) 21,34, 2. Jones (USA) 21,54, 3. Cielo 21,59, 4. Fratus (oba Braz.) 21,61, 5. Ervin (USA) 21,78, 6. Schoemann (JAR) 21,80, 7. Bovell (Trinidad) 21,82, 8. Sullivan (Austr.) 21,98.

100 m motýlek:
1. Phelps (USA) 51,21, 2. Korotyškin (Rus.) a Le Clos (JAR) oba 51,44, 4. Čavič (Srb.) a Deibler (Něm.) oba 51,81, 6. Verlinden (Niz.) 51,82, 7. McGill (USA) 51,88, 8. Czerniak (Pol.) 52,05.

Ženy:

800 m volný způsob:
1. Ledecká (USA) 8:14,63, 2. Belmonteová-Garciaová (Šp.) 8:18,76, 3. Adlingtonová (Brit.) 8:20,32, 4. Boyleová (N. Zél.) 8:22,72, 5. Friisová (Dán.) 8:23,86, 6. Kapasová (Maď.) 8:23,89, 7. Balmyová (Fr.) 8:29,26, 8. Perezová (Ven.) 8:29,28.

200 m znak:
1. Franklinová (USA) 2:04,06 - světový rekord, 2. Zujevová (Rus.) 2:05,92, 3. Beiselová (USA) 2:06,55, 4. Simmondsová (Brit.) 2:07,26, 5. Nayová (N. Zél.) 2:07,43, 6. Coventryová (Zimb.) 2:08,18, 7. Castelová (Fr.) 2:08,43, 8. Russellová (Kan.) 2:09,86.

Sportovní gymnastika

Muži:

Skoky na trampolíně:
1. Tung Tung (Čína) 62,990, 2. Ušakov (Rus.) 61,769, 3. Lu Čchun-lung (Čína) 61,319, 4. Ito 60,895, 5. Uejama (oba Jap.) 60,240, 6. Fedorenko (Rus.) 59,105, 7. Pennes (Fr.) 58,805, 8. Burnett (Kan.) 6, 715.

Sportovní střelba

Muži:

Libovolná malorážka vleže:
1. Martynov (Běl.) 705,5 - světový rekord (600+105,5), 2. Cox (Belg.) 701,2 (599+102,2), 3. Debevec (Slovin.) 701,0 (596+105), 4. Karmakar (Indie) 699,1 (595+104,1), 5. Brodmeier (Něm.) 698,2 (595+103,2), 6. Han Čin-sop (Korea) 698,2 (595+103,2), 7. Durkovič (Chorv.) 698 (595+103), 8. Campriani (It.) 697,6 (595+102,6), ... 41. Haman (ČR) 588.

Rychlopalná pistole (25 m):
1. Pupo (Kuba) 34 finálových zásahů (586), 2. Kumar (Ind.) 30 (585),
3. Ting Feng (Čína) 27 (588), 4. Klimov (Rus.) 23 (592), 5. Čang Tien (Čína) 17 (584), 6. Reitz (Něm.)13 (583), ...v kvalifikaci 7. Podhráský 583, 9. Strnad (oba ČR) 580.

Šerm

Muži:

Šavle:
Družstva: Finále:
Korea (Kim Čung-hwan, Won U-jong, Ku Pon-kil, O Un-sok) - Rumunsko (Dumitrescu, Dolniceanu, Zalomir, Siriteanu) 45:26.

O 3. místo:
Itálie (Occhiuzzi, Samele, Montano, Tarantino) - Rusko 45:40.

Další pořadí:
5. Německo, 6. Čína, 7. Bělorusko, 8. USA.

Stolní tenis

Ženy:

Družstva - 1. kolo:
Čína - Španělsko 3:0,
Japonsko - USA 3:0,
Korea - Brazílie 3:0,
Singapur - Polsko 3:1,
Německo - Austrálie 3:0,
KLDR - Británie 3:0,
Nizozemsko - Egypt 3:0,
Hongkong - Rakousko 3:1.

Muži:

Družstva - 1. kolo:
Portugalsko - Británie 3:0,
Hongkong - Brazílie 3:0,
Rakousko - Egypt 3:0,
Německo - Švédsko 3:1.

Tenis

Muži:

Dvouhra - semifinále:
Federer (1-Švýc.) - Del Potro (8-Arg.) 3:6, 7:6 (7:5), 19: 17.
Murray (3-Brit.) - Djokovič (2-Srb.) 7:5, 7:5.

Čtyřhra - semifinále:
M. Bryan, B. Bryan (1-USA) - Benneteau, Gasquet (Fr.) 6:4, 6:4.
Llodra, Tsonga (2-Fr.) - Ferrer, López (Šp.) 6:3, 4:6, 18:16.

Ženy:

Dvouhra - semifinále:
S. Williamsová (4-USA) - Azarenková (1-Běl.) 6:1, 6:2,
Šarapovová (3-Rus.) - Kirilenková (14-Rus.) 6:2, 6: 3.

Čtyřhra - semifinále:
Hlaváčková, Hradecká (4-ČR) - Huberová, Raymondová (1-USA) 6:1, 7:6 (7:2).

Smíšená čtyřhra

čtyřhra - čtvrtfinále:
Raymondová, M. Bryan (3-USA) - Dulková, Del Potro (Arg.) 6:2, 7:5.
Lisická, Kas (Něm.) - Vinciová, Bracciali (It.) 4:6, 7:6 (7:2), 10: 7.

Čtyřhra - semifinále:
M. Bryan, B. Bryan (1-USA) - Benneteau, Gasquet (Fr.) 6:4, 6:4.
Llodra, Tsonga (2-Fr.) - Ferrer, López (Šp.) 6:3, 4:6, 18:16.

Ženy:

Dvouhra - semifinále:
S. Williamsová (4-USA) - Azarenková (1-Běl.) 6:1, 6:2,
Šarapovová (3-Rus.) - Kirilenková (14-Rus.) 6:2, 6: 3.

Čtyřhra - semifinále:
Hlaváčková, Hradecká (4-ČR) - Huberová, Raymondová (1-USA) 6:1, 7:6 (7:2).

Smíšená čtyřhra

čtyřhra - čtvrtfinále:
Raymondová, M. Bryan (3-USA) - Dulková, Del Potro (Arg.) 6:2, 7:5.
Lisická, Kas (Něm.) - Vinciová, Bracciali (It.) 4:6, 7:6 (7:2), 10: 7.

Veslování

Muži:

Skif:
1. Drysdale (N. Zél.) 6:57,82, 2. Synek (ČR) 6:59,37, 3. Campbell (Brit.) 7:03,28, 4. Karonen (Švéd.) 7:04,04, 5. Alexandrov (Ázerb.) 7:09,42, 6. Hacker (Něm.) 7:10, 21.

Dvojka bez kormidelníka:
1. Murray, Bond (N. Zél.) 6:16,65, 2. Chardin, Mortelette (Fr.) 6:21,11, 3. Nash, Satch (Brit.) 6:21,77, 4. Mornati, Carboncini (It.) 6:26,17, 5. Marburg, Buckland (Austr.) 6:29,28, 6. Calder, Frandsen (Kan.) 6:30, 49.

Párová čtyřka:
1. Německo (Schulze, Wende, Schoof, Grohmann) 5:42,48, 2. Chorvatsko (Sain, M. Sinkovič, Martin, V. Sinkovič) 5:44,78, 3. Austrálie (Morgan, Forsterling, McRae, Noonan) 5:45,22, 4. Estonsko 5:46,96, 5. Británie 5:49,19, 6. Polsko 5:51, 74.

Ženy:

Dvojskif:
1. Watkinsová, Graingerová (Brit.) 6:55,82, 2. Crowová, Pratleyová (Austr.) 6:58,55, 3. Fularczyková, Michalská (Pol.) 7:07,92, 4. Wang Min, Ču Wej-wej (Čína) 7:08,92, 5. Patersonová, Reymerová (N. Zél.) 7:09,82, 6. Shumwayová, Trowbridgeová (USA) 7:10,54, ...finále B: 1. J. Antošová, L. Antošová (ČR).

Vodní pólo

Ženy:

Skupina A:
Španělsko - Maďarsko 13:11,
USA - Čína 7:6.

Konečná tabulka:
1. Španělsko 3 2 1 0 33:26 5
2. USA 3 2 1 0 30:28 5
3. Maďarsko 3 1 0 2 35:37 2
4. Čína 3 0 0 3 22:29 0

Skupina B:
Itálie - Velká Británie 10:5,
Austrálie - Rusko - Austrálie 11:8.

Konečná tabulka:
1. Austrálie 3 3 0 0 37:19 6
2. Rusko 3 2 0 1 22:21 4
3. Itálie 3 1 0 2 22:22 2
4. Velká Británie 3 0 0 3 14:33 0

Čtvrtfinálové dvojice:
USA - Itálie,
Maďarsko - Rusko,
Španělsko - Velká Británie,
Čína - Austrálie.

Volejbal

Ženy:

Skupina A:
Rusko - Japonsko 3:1 (25, 17, -20, 19),
Dominikánská republika - Velká Británie 3:0 (9, 18, 19),
Alžírsko - Itálie 0:3 (-11, -12, -17).

Tabulka:
1. Itálie 4 4 0 12:2 345:255 12
1. Rusko 4 4 0 12:2 346:253 12
3. Japonsko 4 2 2 8:6 326:290 6
4. Dominikánská republika 4 1 3 5:9 299:318 3
5. Velká Británie 4 1 3 3:11 250:323 2
6. Alžírsko 4 0 4 2:12 208:335 1

Skupina B:
Brazílie - Čína 3:2 (16, -20, 18, -28, 10),
Turecko - Korea 3:2 (16, -21, 18, -19, 12),
USA - Srbsko 3:0 (17, 20, 16).

Tabulka:
1. USA 4 4 0 12:2 349:285 12
2. Korea 4 2 2 9:7 344:339 7
3. Čína 4 2 2 8:8 363:356 7
4. Turecko 4 2 2 9:8 374:366 6
5. Brazílie 4 2 2 7:10 372:372 4
6. Srbsko 4 0 4 2:12 248:332 0

Vzpírání

Ženy:

Do 75 kg:
1. Podobědovová (Kaz.) 291 kg (trh 130 + nadhoz 161), 2. Zabolotná (Rus.) 291 (131+160), 3. Kulešová (Běl.) 269 (121+148), 4. Perezová (Šp.) 265 (120+145), 5. Abdelrahmanová (Eg.) 258 (118+140), 6. Ngakeová (Kam.) 246 (115+131), 7. Mizdalová (Pol.) 231 (104+127), 8. Ferreiraová (Braz.) 230 (102+128).

Muži:

Do 85 kg:
1. Zielinski (Pol.) 385 kg (trh 174 + nadhoz 211), 2. Auchadov (Rus.) 385 (175+210), 3. Rostami (Irán) 380 (171+209), 4. Abdelazím (Eg.) 375 (165+210), 5. Markov (Bulh.) 375 (172+203), 6. Ragáb (Eg.) 372 (165+210), 7. Paumier (Kuba) 368 (163+205), 8. Novikov (Běl.) 363 (167+196).

ČTK
  • 0Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.