10. srpna 2012 0:42 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky ze 14.
soutěžního dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Barbora Špotáková po posledním hodu utíkala slavit zlatou medaili za svým přítelem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Špotáková po posledním hodu utíkala slavit zlatou medaili za svým přítelem | foto: Reuters
LONDÝN Výsledky ze 14. soutěžního dne olympijských her v Londýně 2012.

Atletika

Finále:

Muži:

200 m:
1. Bolt 19,32, 2. Blake 19,44, 3. Weir (všichni Jam.) 19,84, 4. Spearmon (USA) 19,90, 5. Martina (Niz.) 20,00, 6. Lemaitre (Fr.) 20,19, 7. A. Quinonez (Ekv.) 20,57, 8. Jobodwana (JAR) 20,69, ...v rozbězích 27. Maslák (ČR)0,67.

800 m:
1. Rudisha (Keňa) 1:40,91 - světový rekord, 2. Amos (Botsw.) 1:41,73, 3. Kitum (Keňa) 1:42,53, 4. Solomon 1:42,82, 5. Symmonds (oba USA) 1:42,95, 6. Aman (Et.) 1:43,20, 7. Kaki (Súdán) 1:43,32, 8. Osagie (Brit.) 1:43,77, ...v rozbězích 27. Holuša (ČR) 1:46,87.

Trojskok:
1. Taylor 17,87, 2. Claye (oba USA) 17,62, 3. Donato 17,48, 4. Greco (oba It.) 17,34, 5. Sands (Bah.) 17,19, 6. Compaore (Fr.) 17,08, 7. Oke (Nig.) 16,95, 8. Copello (Kuba) 16,92.

Desetiboj:
1. Eaton 8869 b. (100 m: 10,35 - dálka: 803 - koule: 14,66 - výška: 205 - 400 m: 46,90 - 110 m př.: 13,56 - disk: 42,53 - tyč: 520 - oštěp: 61,96 - 1500 m: 4:33,59), 2. Hardee (oba USA) 8671 (10,42 - 753 - 15,28 - 199 - 48,11 - 13,54 - 48,26 - 480 - 66,65 - 4:40,94), 3. Suárez (Kuba) 8523 (11,27 - 752 - 14,50 - 211 - 49,04 - 14,45 - 45,75 - 470 - 76,94 - 4:30,08), 4. Van Alphen (Belg.) 8447, 5. Warner (Kan.) 8442, 6. Freimuth (Něm.) 8320, 7. Kasjanov (Ukr.) 8283, 8. Sviridov (Rus.) 8219, ...Šebrle (ČR) nedokončil.

Ženy:

Oštěp:
1. Špotáková (ČR) 69,55, 2. Obergföllová 65,16, 3. Stahlová (obě Něm.) 64,91, 4. Viljoenová (JAR) 64,53, 5. Lu Chuej-chuej (Čína) 63,70, 6. Molitorová (Něm.) 62,89, 7. Ratejová (Slovin.) 61,62, 8. Palameiková (Lot.) 60,73, ...v kvalifikaci 14. Klimešová (ČR) 59,90.

Kvalifikace:

Muži:

4x400 m - rozběhy:
1. Bahamy 2:58,87.

Ženy:

800 m - semifinále:
1. Semenyaová (JAR) 1:57,67.

4x100 m - rozběhy:
1. USA 41,64.

Výška:
1. Radzivilová (Uzb.) 196, ...29. Marešová (ČR) 180 - vyřazena.

Basketbal

Ženy:

Semifinále:
USA - Austrálie 86:73 (43:47),
Francie - Rusko 81:64 (38:31).

Box

Ženy:

Do 51 kg:
Finále: Adamsová (Brit.) - Žen Cchan-cchan (Čína) 16:7.

Konečné pořadí: 1. Adamsová, 2. Žen Cchan-cchan, 3. Esparzaová (USA) a Hmangteová (Ind.), 5. Petrovová (Bul.), Saveljevová (Rus.), Rahaliová (Tun.) a Maglioccová (Ven.).

Do 60 kg:
Finále: Taylorová (Ir.) - Očigavová (Rus.) 10:8.

Konečné pořadí: 1. Taylorová, 2. Očigavová, 3. Cčorijevová (Tádž.) a Araujová (Braz.), 5. Jonasová (Brit.), Pritchardová (N. Zél.), Tung Čcheng (Čína) a Ubtilová (Mar.).

Do 75 kg:
Finále: Shieldsová (USA) - Torlopovová (Rus.) 19:12.

Konečné pořadí: 1. Shieldsová, 2. Torlopovová, 3. Volnovová (Kaz.) a Li Ťin-c' (Čína), 5. Marshallová (Brit.), Laurellová (Švéd.), Spencerová (Kan.) a Ogokeová (Nigérie).

Fotbal

Ženy:

Finále:
USA - Japonsko 2:1 (1:0) Branky: 8. a 54. Lloydová - 63. Ogimiová. Diváci: 80.203.

O 3. místo:
Kanada - Francie 1:0 (0:0) Branka: 90.+2 Mathesonová.

Konečné pořadí:
1. USA, 2. Japonsko, 3. Kanada, 4. Francie, 5. Británie, 6. Švédsko, 7. Norsko, 8. Kanada.

Házená

Ženy:

Semifinále:
Norsko - Korea 31:25 (18:15),
Černá Hora - Španělsko 27:26 (13:13).

Jezdectví

Ženy:

Drezura - jednotlivci:
1. Dujardinová (Brit./kůň Valegro) 90,089 b., 2. Cornelissenová (Niz./Parzival) 88,196,  3. Bechtolsheimerová (Brit./Mistral Hojris) 84,339, 4. Langehanenbergová (Něm./Damon Hill) 84,303, 5. Hester (Brit./Uthopia) 82,857, 6. Van Grunsvenová (Niz./Salinero) 82,000, 7. Schneiderová (Něm./Diva Royal) 81,661, 8. Spreheová (Něm./Desperados) 81,375.

Plavání - dálkové

Ženy - 10 km:
1. Risztovová (Maď.) 1:57:38,2, 2. Andersonová (USA) 1:57:38,6, 3. Grimaldiová (It.) 1:57:41,8, 4. Payneová (Brit.) 1:57:42,2, 5. Maurerová (Něm.) 1:57:52,8, 6. Aspordová (Fr.) 1:58:43,1, 7. Beresněvová (Ukr.) 1:58:44,4, 8. Villaécijová (Šp.) 1:58:49,5, 9. Pechanová (ČR) 1:58:52,8.

Skoky do vody

Ženy - 10 m věž:
1. Čchen Žuo-lin (Čína) 422,30 b., 2. Brobenová (Austr.) 366,50, 3. Pamgová (Malaj.) 359,20, 4. Wuová (Austr.) 358,10, 5. Koltunovová (Rus.) 357,90, 6. Sánchezová (Mex.) 356,20, 7. Steuerová (Něm.) 351,35, 8. Batkiová (It.) 350,05.

Plážový volejbal

Muži:

Finále:
Brink, Reckermann (3-Něm.) - Alison, Emanuel (1-Braz.) 2:1 (21, -16, 14).

O 3. místo:
Plavinš, Šmedinš (17-Lot.) - Nummerdor, Schuil (5-Niz.) 2:1 (-19, 19, 11).

Pozemní hokej

Muži:

Semifinále:
Německo - Austrálie 4:2 (1:1), Nizozemsko - Velká Británie 9:2 (4:1).

O 7. místo:
Pákistán - Korea 3:2 (1:2).

O 9. místo:
Nový Zéland - Argentina 3:1 (3:0).

Rychlostní kanoistika

Muži - 1000 m:

C2:
1. Kretschmer, Kuschela (Něm.) 3:33,804, 2. Andrej Bogdanovič, Alexandr Bogdanovič (Běl.) 3:35,206, 3. Korovaškov, Pěrvuchin (Rus.) 3:36,414, 4. Bezuglyj, Prokopenko (Ázerb.) 3:37,219, 5. Radoň, Dvořák (ČR) 3:37,601, 6. Torres, Bulnes (Kuba) 3:42,357, 7. Dimitrescu, Mihalachi (Rum.) 3:43,005, 8. Mao-sing Chuang, Čchiang Li (Čína) 3:48,930.

K4:
1. Austrálie (T. Smith, D. Smith, Stewart, Clear) 2:55,085, 2. Maďarsko (Kammerer, Tóth, Kulifai, Paumann) 2:55,699, 3. ČR (Havel, Trefil, Dostál, Štěrba) 2:55,850, 4. Německo 2:56,172, 5. Dánsko 2:56,542, 6. Slovensko 2:56,771, 7. Rusko 2:57,375, 8. Rumunsko 2:58,223.

Ženy - 500 m:

K1:
1. Kozáková (Maď.) 1:51,456, 2. Osypenková-Radomská (Ukr.) 1:52,685, 3. Hartleyová (JAR) 1:52,923, 4. Paldaniusová (Švéd.) 1:53,197, 5. Idemová (It.) 1:53,223, 6. Cawthornová (Brit.) 1:53,345, 7. Hansenová (Dán.) 1:54,110, 8. Rikalaová (Fin.) 1:54,333.

K2:
1. Weberová, Dietzeová (Něm.) 1:42,213, 2. Kovácsová, Duševová-Janicsová (Maď.) 1:43,278, 3. Najová, Mikolajczyková (Pol.) 1:44,000, 4. Ja-nan Wu, Jü Čou (Čína) 1:44,136, 5. Schuringová, Schwarzová (Rak.) 1:44,785, 6. Vasconcelosová, Gomesová (Portug.) 1:44,924, 7. Carringtonová, Taylorová (N. Zél.) 1:46,290, 8. N. Moldovanová, O. Moldovanová (Srb.) 1:48,941.

Taekwondo

Muži:

Do 68 kg:
1. Tazegül (Tur.), 2. Motamed (Írán), 3. Jennings (USA) a Nikpah (Afgh.), 5. Silva (Braz.) a Stamper (Brit.), 7. Boui (Středoafr. rep.) a Husarov (Ukr.).

Ženy:

Do 57 kg:
1. Jonesová (Brit.), 2. Chou Jü-čou (Čína), 3. Tseng Li-Cheng (Tchaj-wan) a Harnoisová (Fr.), 5. Hamadaová (Jap.) a Mikkonenová (Fin.), 7. Gladovičová (Srb.) a Lopezová (USA).

Vodní pólo

Ženy:

Finále:
USA - Španělsko 8:5.

O 3. místo:
Austrálie - Maďarsko 13:11 po prodl.

O 5. místo:
Čína - Rusko 16:15 po prodl.

O 7. místo:
Itálie - Velká Británie 11:7.

Volejbal

ženy:

Semifinále:
USA - Korea 3:0 (20, 22, 22),
Brazílie - Japonsko 3:0 (18, 15, 18).

Zápas - volný styl

Ženy:

Do 55 kg:
1. Jošidaová (Jap.), 2. Verbeeková (Kan.), 3. Renteriaová (Kol.) a Ratkevičová (Ázerb.), 5. Lazarevová (Ukr.) a Žolobovová (Rus.), 7. Mattssonová (Švéd.), 8. Amriová (Tun.).

Do 72 kg:
1. Vorobjevová (Rus.), 2. Zlatevová (Bulh.), 3. Mandžurovová (Kaz.) a Undaová (Šp.), 5. Wang Ťiao (Čína) a Marsaljuková (Běl.), 7. Aliová (Kamerun), 8. Očirbatová (Mong.).

 

ČTK
  • 1Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.