6. srpna 2012 1:59 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky z 9. soutěžního dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková dorazily na vyhlášení v holínkách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková dorazily na vyhlášení v holínkách | foto: Reuters
LONDÝN Výsledky z 9. soutěžního dne olympijských her v Londýně 2012.

Atletika

Finále:

Muži:

100 m (vítr +1,5 m/s):
1. Bolt 9,63, 2. Blake (oba Jam.) 9,75, 3. Gatlin 9,79, 4. Gay 9,80, 5. Bailey (oba USA) 9,88, 6. Martina (Niz.) 9,94, 7. Thompson (Trin.) 9,98, 8. Powell (Jam.) 11,99.

3000 m př.:
1. Kemboi (Keňa) 8:18,56, 2. Mekhissi Benabbad (Fr.) 8:19,08, 3. Mutai (Keňa) 8:19,73, 4. Gari (Et.) 8:20,00, 5. Kipruto (Keňa) 8:23,03, 6. Jager (USA) 8:23,87, 7. Ezzin (Mar.) 8:24,90, 8. Cabral (USA) 8:25,91.

Kladivo:
1. Pars (Maď.) 80,59, 2. Kozmus (Slovin.) 79,36, 3. Murofuši (Jap.) 78,71, 4. Sokyrskij (Ukr.) 78,25, 5. Ikonnikov (Rus.) 77,86, 6. Melich (ČR) 77,17, 7. Ziólkowski (Pol.) 77,10, 8. Vizzoni (It.)76,07.

Ženy:

400 m:
1. Richardsová-Rossová (USA) 49,55, 2. Ohuruoguová (Brit.) 49,70, 3. Trotterová (USA) 49,72, 4. Montshová (Bots.) 49,75, 5. Williamsová-Millsová (Jam.) 50,11, 6. Krivošapková (Rus.) 50,17, 7. McCororyová (USA) 50,33, 8. Whyteová (Jam.) 50,79.

Maraton:
1. Gelanaová (Et.) 2:23:07, 2. Jeptoová (Keňa) 2:23:12, 3. Petrovová (Rus.) 2:23:29, 4. Keitanyová (Keňa) 2:23:56, 5. Gamerová-Šmyrková (Ukr.) 2:24:32, 6. Ču Siao-lin (Čína) 2:24:48, 7. Augustová (Portug.) 2:25:11, 8. Straneová (It.) 2:25:27, ...67. Sekyrová (ČR) 2:37:14.

Trojskok:
1. Rypakovová (Kaz.) 14,98, 2. Ibargüenová (Kol.) 14,80, 3. Saladuhová 14,79, 4. Knjazevová (obě Ukr.) 14,56, 5. Aldamaová (Brit.) 14,48, 6. Williamsová 14,48, 7. Smithová (obě Jam.) 14,35, 8. Valjukevičová (Rus.) 14,24.

Kvalifikace:

Muži:
100 m - semifinále:
1. Gatlin (USA) 9,82.

400 m - semifinále:
1. Gordon (Trin.) 44,58, ...12. Maslák (ČR) 45,15 - vyřazen.

1500 m - semifinále:
1. Igidír (Mar.) 3:33,99.

Výška:
1. Grabarz (Brit.) 229, ...21. Bába (ČR) 221 - vyřazen.

Ženy:
400 m př. - rozběhy: 1. Anťuchová (Rus.) 53,90, 2. Hejnová 53,96, ...14. Rosolová (obě ČR) 55,42 - postoupily do semifinále.

Badminton

Muži:

Dvouhra:

Finále:
Tan Lin (2-Čína) - Chong Wei Lee (1-Malaj.) 2:1 (-15, 10, 19).

O 3. místo:
Čchen Lung (3-Čína) - I Hjon-il (7-Korea) 2:1 (12, -15, 15).

Čtyřhra:
Finále: Cchaj Jün, Fu Chaj-feng (1-Čína) - Bö, Mogensen (3-Dán.) 2:0 (16, 15).

O 3. místo:
Čung Če-song, I Jong-te (2-Korea) - Kien Keat Koo, Boon Heong Tan (Malaj.) 2:0 (21, 10).

Basketbal

Ženy:

Skupina A:
ČR - Angola 82:47 (23:18, 40:25, 58:35)
Nejvíce bodů: Zrůstová 20, Vítečková 19, Bartáková 8, Horáková 7 - Mauriciová 18, Manuelová 10, Tomasová 9. Rozhodčí: Núdžaim (Libye), Mayberry (Austr.), Gode (Keňa). Fauly: 20:20. Pět chyb: 40. Kulichová. Trestné hody: 19/15 - 30/16. Trojky: 9:3. Diváci: 9488.
USA - Čína 114:66 (61:36),
Turecko - Chorvatsko 70:65 (33:31)

Konečná tabulka:
1. USA 5 5 0 462:279 10
2. Turecko 5 4 1 343:316 9
3. Čína 5 3 2 346:363 8
4. Česká republika 5 2 3 346:332 7
5. Chorvatsko 5 1 4 324:379 6
6. Angola 5 0 5 243:395 5

Skupina B:
Francie - Rusko 65:54 (25:21),
Austrálie - Kanada 72:63 (35:22),
Brazílie - Velká Británie 78:66 (39:36).

Konečná tabulka:
1. Francie 5 5 0 356:319 10
2. Austrálie 5 4 1 353:322 9
3. Rusko 5 3 2 314:308 8
4. Kanada 5 2 3 328:332 7
5. Brazílie 5 1 4 329:354 6
6. Velká Británie 5 0 5 327:372 5

Čtvrtfinálové dvojice:
Francie - ČR, USA - Kanada, Austrálie - Čína, Rusko - Turecko.

Box

Muži:

čtvrtfinále:

Do 56 kg: Estrada (Kuba) - De Jesus (Braz.) 16:11, Nevin (Ir.) - Fierro (Mex.) 19:13, Campbell (Brit.) - Dalaklijev (Bulh.) 16:15, Šimizu (Jap.) - Vádáhí (Alž.) 17:15.

Do 91 kg: Usyk (Ukr.) - Betěrbijev (Rus.) 17:13, Pulev (Bulh.) - Peralta (Arg.) 13:10, Mammadov (Ázerb.) - Karnějev (Běl.) 19:19 - Mammadov vyhrál rozhodnutím rozhodčích, Russo (It.) - Larduet (Kuba) 12:10.

Cyklistika - dráhová

Muži:

Omnium:
1. Hansen (Dán.) 27 bodů, 2. Coquard (Fr.) 29, 3. Clancy (Brit.) 30, 4. Kluge (Něm.) 33, 5. O'Shea (Aus.), 6. Viviani (It.) oba 34, 7. Archbold (N. Zél.) 48, 8. Bell (Kan.) 49.

Házená

Ženy:

Skupina A:
Brazílie - Angola 29:26 (14:9),
Černá Hora - Rusko 25:25 (15:16),
Chorvatsko - Velká Británie 37:14 (17:6).

Konečná tabulka:
1. Brazílie 5 4 0 1 137:122 8
2. Chorvatsko 5 4 0 1 145:115 8
3. Rusko 5 3 1 1 151:125 7
4. Černá Hora 5 2 1 2 137:123 5
5. Angola 5 1 0 4 132:142 2
6. Velká Británie 5 0 0 5 91:166 0

Skupina B:
Švédsko - Jižní Korea 28:32 (13:16),
Francie - Dánsko 30:24 (17:10),
Španělsko - Norsko 25:20 (11:11).

Konečná tabulka:
1. Francie 5 4 1 0 125:103 9
2. Jižní Korea 5 3 1 1 136:130 7
3. Španělsko 5 3 1 1 119:114 7
4. Norsko 5 2 1 2 118:120 5
5. Dánsko 5 1 0 4 113:121 2
6. Švédsko 5 0 0 5 108:131 0

Čtvrtfinálové dvojice:
Rusko - Korea, Brazílie - Norsko, Španělsko - Chorvatsko, Francie - Černá Hora.

Jachting

Muži:

Star (konečné pořadí):
1. Lööf, Salminen (Švéd.) 32, 2. Percy, Simpson (Brit.) 34, 3. Prada, Scheidt (Braz.) 40, 4. Melleby, Pedersen (Nor.) 63, 5. Pepper, Turner (Austr.) 70, 6. Kleen, Stanjek (Něm.) 70, 7. Mendelblatt, Fatih (USA) 71, 8. Kusznierewicz, Zycki (Pol.) 72.

Finn (konečné pořadí):
1. Ainslie (Brit.) 46, 2. Högh-Christensen (Dán.) 46, 3. Lobert (Fr.) 49, 4. Postma (Niz.) 52, 5. Gaspič (Chorv.) 55, 6. Žbogar (Slovin.) 63, 7. Slater (Austr.) 83, 8. Trujillo Villar (Šp.) 86.

RS:X (po 10 rozjížďkách):
1. Van Rijsselberge (Niz.) 13, 2. Dempsey (Brit.) 35, 3. Wilhelm (Něm.) 46, ...36. Lavický (ČR) 296 - nepostoupil.

Plážový volejbal

Ženy:

čtvrtfinále:
Kessyová, Rossová (4-USA) - Kolocová, Sluková (10-ČR) 2:0 (23, 18), Larissa, Juliana (1-Braz.) - Gollerová, Ludwigová (8-Něm.) 2:0 (10, 19), Čang Si, Süe Čchen (2-Čína) - D. Schwaigerová, S. Schwaigerová (15-Rak.) 2:0 (18, 11), Mayová-Treanorová, Walshová (3-USA) - Cicolariová, Menegattiová (7-It.) 2:0 (13, 13).

Semifinálové dvojice:
Kessyová, Rossová - Larissa, Juliana; Čang Si, Süe Čchen - Mayová-Treanorová, Walshová.

Pozemní hokej

Muži:

Skupina A:
Pákistán - JAR 5:4 (3:3), Španělsko - Argentina 3:1 (0:0), Velká Británie - Austrálie 3:3 (0:2).

Tabulka:
1. Austrálie 4 2 2 0 16:5 8
2. Velká Británie 4 2 2 0 13:7 8
3. Pákistán 4 2 1 1 9:9 7
4. Španělsko 4 2 1 1 7:9 7
5. Argentina 4 0 1 3 4:11 1
6. JAR 4 0 1 3 8:16 1

Skupina B:
Nový Zéland - Belgie 1:1 (0:0), Jižní Korea - Indie 4:1 (1:1), Nizozemsko - Německo 3:1 (1:1).

Tabulka:
1. Nizozemsko 4 4 0 0 14:5 12
2. Německo 4 3 0 1 9:6 9
3. Jižní Korea 4 2 0 2 7:4 6
4. Belgie 4 1 1 2 5:7 4
5. Nový Zéland 4 1 1 2 5:9 4
6. Indie 4 0 0 4 6:15 0

Sportovní gymnastika

Muži:

Prostná:
1. Cou Kchaj (Čína) 15,933,
2. Učimura (Jap.) 15,800,
3. Abljazin (Rus.) 15,800,
4. Gonzalez Sepulveda (Chile) 15,366,
5. Dalton (USA) 15,333,
6. Šatilov (Izr.) 15,333,
7. Koczi (Rum.) 15,100,
8. Nguyen (Něm.) 14,966.

Kůň našíř:
1. Berki (Maď.) 16,066,
2. Smith 16,066,
3. Whitlock (oba Brit.) 15,600,
4. Busnari (It.) 15,400,
5. Tommasone (Fr.) 15,141,
6. Nakonečnyj (Ukr.) 14,766,
7. Běljavskij (Rus.) 14,733,
8. Hidvegi (Maď.) 14,
300.

Ženy:

Přeskok:
1. Izbasaová (Rum.) 15,191,
2. Maroneyová (USA) 15,083, 3
. Paseková (Rus.) 15,050,
4. Bergerová 15,016,
5. Čusovitinová (obě Něm.)14,783,
6. Peňaová Abreuová (Dom. rep.) 14,516,
7. Rogersová 14,483,
8. Blacková (obě Kan.) 0

Sportovní střelba

Muži:

Libovolná pistole:
1. Čin čong-o 662,0 (562+100,0),
2. Čche Jong-ne (oba Korea) 661,5 (569+92,5),
3. Wang Č'-wej (Čína) 658,6 (566+92,6),
4. Hoang Xuan Vinh (Viet.) 658,5 (563+95,5),
5. Giordano (It.) 656,0 (559+97,0),
6. Zlatič (Srb.) 655,9 (564+91,9),
7. Reitz (Něm.) 654,3 (560+94,3),
8. Jekimov (Rus.) 652,0 (560+92,0).

Stolní tenis

Družstva:

Muži:

čtvrtfinále:
Čína - Singapur 3:0, Hongkong - Japonsko 3:2, Korea - Portugalsko 3:2, Německo - Rakousko 3:0.

Semifinálové dvojice: Čína - Německo, Hongkong - Portugalsko.

Ženy:

semifinále:
Japonsko - Singapur 3:0.

Skoky do vody

Ženy:

3m prkno:
1. Wu Min-sia 414,00,
2. Che C' (obě Čína) 379,20,
3. Sánchezová (Mex.) 362,40,
4. Cagnottová (It.) 362,20,
5. Strattonová (Austr.) 345,65,
6. Abelová (Kan.) 343,00,
7. Krugová 342,85,
8. Loukasová (obě USA) 332,10.

Synchronizované plavání

Dvojice (po technickém programu):

1. Iščenková, Romašinová (Rus.) 98,200,
2. Chuang Süe-čchen, Liou Ou (Čína) 96,100,
3. Carbonellová, Fuentesová (Šp.) 96,000, ...
14. Bernardová, Dufková (ČR) 85,800.

Šerm

Muži

fleret, družstva:
Finále:
Itálie (Aspromonte, Avola, Baldini, Cassara) - Japonsko (Čida, Mijake, Ota) 45:39,

o 3. místo:
Německo (Kleibrink, Joppich, Bachmann, Wessels) - USA 45:27.

Další pořadí:
5. Rusko,
6. Británie,
7. Čína,
8. Francie.

Tenis

Muži:

Dvouhra - finále:
Murray (3-Brit.) - Federer (1-Švýc.) 6:2, 6:1, 6:4.

O 3. místo:
Del Potro (8-Arg.) - Djokovič (2-Srb.) 7:5, 6:4.

Ženy:

Čtyřhra - finále:
S. Williamsová, V. Williamsová (USA) - Hlaváčková, Hradecká (4-ČR) 6:4, 6:4.

O 3. místo:
Kirilenková, Petrovová (3-Rus.) - Huberová, Raymondová (1-USA) 4:6, 6:4, 6:1.

Smíšená čtyřhra:

finále:
Azarenková, Mirnyj (1-Běl.) - Robsonová, A. Murray (Brit.) 2:6, 6:3, 10:8.

O 3. místo:
Raymondová, M. Bryan (3-USA) - Lisická, Kas (Něm.) 6:3, 4:6, 10:4.

Vodní pólo

Ženy:

Čtvrtfinále:
USA - Itálie 9:6, Maďarsko - Rusko 11:10, Španělsko - Británie 9:7, Austrálie - Čína 16:16 po prodl., pen. 4:2.

Semifinálové dvojice:
USA - Austrálie, Maďarsko - Španělsko.

Volejbal

Ženy:

Skupina A:
Dominikánská republika - Alžírsko 3:0 (15, 16, 13), Japonsko - Velká Británie 3:0 (19, 14, 12), Rusko - Itálie 3:2 (-26, 19, -22, 16, 11).

Konečná tabulka:
1. Rusko 5 5 0 15:4 459:352 14
2. Itálie 5 4 1 14:5 444:368 13
3. Japonsko 5 3 2 11:6 401:335 9
4. Dominikánská rep. 5 2 3 8:9 374:362 6
5. Velká Británie 5 1 4 3:14 295:398 2
6. Alžírsko 5 0 5 2:15 252:410 1

Skupina B:
Čína - Korea 3:2 (26, -22, 19, -22, 10), USA - Turecko 3:0 (25, 16, 19), Brazílie - Srbsko 3:0 (10, 22, 16).

Konečná tabulka:
1. USA 5 5 0 15:2 426:345 15
2. Čína 5 3 2 11:10 475:461 9
3. Korea 5 2 3 11:10 449:451 8
4. Brazílie 5 3 2 10:10 447:420 7
5. Turecko 5 2 3 9:11 434:443 6
6. Srbsko 5 0 5 2:15 296:407 0

Čtvrtfinálové dvojice: Rusko - Brazílie, Itálie - Korea, Čína - Japonsko, USA - Dominikánská republika.

Vzpírání

Ženy:

Nad 75 kg:
1. Čou Lu-lu (Čína) 333 kg - světový rekord (trh 146 + nadhoz 187),
2. Kaširinová (Rus.) 332 (151 - světový rekord + 181),
3. Churšudjanová (Arm.) 294 (128+166),
4. Čang Mi-ran (Korea) 289 (125+164),
5. Mohamedová (Egypt) 277 (122+155),
6. Opelogeová (Samoa) 267 (117+150),
7. Roblesová (USA) 265 (120+145),
8. Arroyová (Ekv.) 255 (117+138).

Zápas - řecko-římský styl

Muži:

Do 55 kg:
1. Reihanpúr (Írán),
2. Bajramov (Ázerb.),
3. Modos (Maď.) a Semjonov (Rus.),
5. Nyblom (Dán.) a Čche Kju-čin (Korea),
7. Li Šu-ťin (Čína),
8. Balart (Kuba).

Do 74 kg:
1. Vlasov (Rus.),
2. Julfalakjan (Arm.),
3. Kazakevič (Lit.) a Achmadov (Ázerb.),
5. Madsen (Dán.) a Kikiněv (Běl.),
7. Datunašvili (Gruz.),
8. Guenot (Fr.).

 

ČTK
  • 0Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Baví vás vaření?
Baví vás vaření?

Inspirujte se recepty na eMimino.cz

Najdete na Lidovky.cz