5. srpna 2012 1:12, aktualizováno  2:03 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky z 8. soutěžního dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Zleva: Maria Šarapovová, Serena Williamsová, Viktoria Azarenková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva: Maria Šarapovová, Serena Williamsová, Viktoria Azarenková | foto: Reuters
LONDÝN Výsledky z 8. soutěžního dne olympijských her v Londýně 2012.

Atletika

Finále:

Muži:
10.000 m: 1. Farah (Brit.) 27:30,42, 2. Rupp (USA) 27:30,90, 3. T. Bekele 27:31,43, 4. K. Bekele (oba Et.) 27:32,44, 5. Muchiri (Keňa) 27:32,94, 6. Tadese 27:33,51, 7. Medhin (oba Eritrea) 27:34,76, 8. Gebremariam (Et.) 27:36,34.

Dálka:
1. Rutherford (Brit.) 831, 2. Watt (Austr.) 816, 3. Claye (USA) 812, 4. Torneus (Švéd.) 811, 5. Bayer (Něm.) 810, 6. Tomlinson (Brit.) 807, 7. Da Silva (Braz.) 801, 8. Mokoena (JAR) 793, ...v kvalifikaci 30. Wagner 750, 38. Novotný (oba ČR) 696.

20 km chůze:
1. Čchen Ting (Čína) 1:18:46, 2. Barrondo (Guat.) 1:18:57, 3. Wang Čen 1:19:25, 4. Cchaj Ce-lin (oba Čína) 1:19:44, 5. López (Šp.) 1:19:49, 6. Sánchez (Mex.) 1:19:52, 7. Tallent (Austr.) 1:20:02, 8. Moulinet (Fr.) 1:20:12.

Ženy:

100 m:
1. Fraserová-Pryceová (Jam.) 10,75, 3. Jeterová (USA) 10,78, 3. Campbellová-Brownová (Jam.) 10,81, 4. Madisonová 10,85, 5. Felixová (obě USA) 10,89, 6. Baptisteová (Trin. a Tobago) 10,94, 7. Ahoureová (Pobř. slonoviny) 11,00, 8. Okagbareová (Nigér.) 11,01.

Disk:
1. Perkovičová (Chorv.) 69,11, 2. Piščalnikovová (Rus.) 67,56, 3. Li Jen-feng (Čína) 67,22, 4. Barriosová (Kuba) 66,38, 5. Müllerová (Něm.) 65,94, 6. Robertová-Michonová (Fr.) 63,98, 7. Pooniaová (Indie) 63,62, 8. Brownová-Traftonová (USA) 63,01, ...v kvalifikaci 34. Cechlová-Pospíšilová (ČR) 55,00.

Sedmiboj:
1. Ennisová (Brit.) 6955 (100 m př.: 12,54 - výška: 186 - koule: 14,28 - 200 m: 22,83 - dálka: 648 - oštěp: 47,49 - 800 m: 2:08,65), 2. Schwarzkopfová (Něm.) 6649 (13,26 - 183 - 14,77 - 24,77 - 630 - 51,73 - 2:10,50), 3. Černovová (Rus.) 6628 (13,48 - 180 - 14,17 - 23,67 - 654 - 46,29 - 2:09,56), 4. Josypenková (Ukr.) 6618, 5. Skujyteová (Lit.) 6599, 6. Nana Djimou Idaová (Fr.) 6576, 7. Zelinková (Kan.) 6480, 8. Savická (Rus.) 6452, ...18. Klučinová (ČR) 6109 (14,01 - 180 - 12,93 - 25,00 - 613 - 45,65 - 2:16,08).

Kvalifikace:

Muži:
100 m - meziběhy:
1. Bailey (USA) 9,88.

400 m - rozběhy:
1. J. Borlée (Belg.) 44,43, 2. Maslák (ČR) 44,91 (český rekord) - postoupil do semifinále.

400 m př. - semifinále:
1. Sánchez (Dom. rep.) 47,76.

Ženy:

100 m - semifinále:
1. Jeterová (USA) 10,83.

400 m - semifinále:
1. Krivošapková (Rus.) 49,81.

3000 m překážek - rozběhy:
1. Ayalewová (Et.) 9:24,01.

Tyč:
1. Isinbajevová (Rus.), Silvaová (Kuba) a Suhrová (USA) 455, ...12. Ptáčníková (ČR) 455 - postoupila do finále.

Badminton

Muži:

Čtyřhra - semifinále:
Cchaj Jün, Fu Chaj-feng (1-Čína) - Kien Keat Koo, Boon Heong Tan (Malaj.) 2:0 (9, 19),
Bö, Mogensen (3-Dán.) - Čung Če-song, I Jong-te (2-Korea) 2:1 (-17, 18, 20).

Ženy:

Dvouhra:
Finále: Li Süe-žuej (3-Čína) - Wang I-chan (1-Čína) 2:1 (15, -21, 17).

O 3. místo:
Nehwalová (4-Indie) - Wang Sin (2-Čína) 18:12, 0:1 skreč.

Čtyřhra:
Finále: Tchien Čching, Čao Jün-lej (Čína) - Mizukiová, Kakiwaová (Jap.) 2:0 (10, 23).

O 3. místo:
Sorokinová, Vislovová (2-Rus.) - Bruceová, Liová (Kan.) 2:0 (9, 10).

Basketbal

Muži:

Skupina A:
Francie - Tunisko 73:69 (35:27),
USA - Litva 99:94 (55:51),
Argentina - Nigérie 93:79 (57:37).

Tabulka:
1. USA 4 4 0 463:301 8
2. Argentina 4 3 1 351:298 7
3. Francie 4 3 1 297:305 7
4. Litva 4 1 3 319:336 5
5. Nigérie 4 1 3 265:377 5
6. Tunisko 4 0 4 257:335 4

Skupina B:
Rusko - Španělsko 77:74 (32:40),
Brazílie - Čína 98:59 (42:21),
Austrálie - Velká Británie 106:75 (36:46).

Tabulka:
1. Rusko 4 4 0 320:277 8
2. Brazílie 4 3 1 314:267 7
3. Španělsko 4 3 1 332:306 7
4. Austrálie 4 2 2 328:293 6
5. Velká Británie 4 0 4 290:347 4
6. Čína 4 0 4 255:349 4

Cyklistika - dráhová

Muži:

Sprint:

O  9. až  12. místo:
9. Nakagawa (Jap.),
10. Kelemen (ČR),
11. Esterhuizen (JAR),
12. Canelón (Ven.).

Omnium (průběžné pořadí po 3 ze 6 disciplín):
1. Coquard (Fr.) 10,
2. Viviani (It.) 13,
3. O'Shea (Austr.) 14,
4. Clancy (Brit.) 17,
5. Hansen (Dán.) 18,
6. Kluge (Něm.) 19,
7. Archbold (N. Zél.) 23,
8. Pérez (Arg.) 28.

Ženy:

Stíhací závod družstev:

Finále:
Británie (Kingová, Trottová, Rowsellová) 3:14,051 (světový rekord) - USA (Hammerová, Bauschová, Tamayová) 3:19, 727.

O  3. místo:
Kanada (Whittenová, Carletonová, Glaesserová) 3:17,915 - Austrálie (Edmondsonová, Hoskinsová, Tomicová) 3:18,096.

Další pořadí:
5. Nový Zéland,
6. Nizozemsko,
7. Bělorusko,
8. Německo.

Fotbal

čtvrtfinále:

Japonsko - Egypt 3:0 (1:0)
Branky: 14. Nagaj, 78. Jošida, 83. Ocu.

Mexiko - Senegal 4:2 po prodl. (2:2, 1:0)
Branky: 10. Enriquez, 62. Aquino, 98. Dos Santos, 109. Herrera - 69. Konate, 76. Balde.

Brazílie - Honduras 3:2 (1:1) Branky:
38. a 60. Leandro Damiao, 50. Neymar z pen. - 12. Martinez, 48. Espinoza. ČK: 33. Crisanto,  90. Espinoza (oba Hond.).

Korea - Velká Británie 1:1, na pen. 5:4 (1:1, 1:1)
Branky:  29. Či Tong-won -  36. Ramsey z pen.

Semifinálové dvojice: Brazílie - Korea, Mexiko - Japonsko.

Házená

Muži:

Skupina A:
Tunisko - Velká Británie 34:17 (14:8),
Švédsko - Argentina 29:13 (12:8),
Island - Francie 30:29 (16:15).

Tabulka:
1. Island 4 4 0 0 126:108 8
2. Francie 4 3 0 1 130:84 6
3. Švédsko 4 3 0 1 130:86 6
4. Tunisko 4 1 0 3 96:102 2
5. Argentina 4 1 0 3 90:113 2
6. Velká Británie 4 0 0 4 72:151 0

Skupina B:
Korea - Srbsko 22:28 (10:12),
Chorvatsko - Dánsko 32:21 (14:9),
Španělsko - Maďarsko 33:22 (16:13).

Tabulka:
1. Chorvatsko 4 4 0 0 120:84 8
2. Španělsko 4 3 0 1 115:96 6
3. Dánsko 4 3 0 1 98:105 6
4. Srbsko 4 1 0 3 97:105 2
5. Maďarsko 4 1 0 3 88:105 2
6. Jižní Korea 4 0 0 4 91:114 0

Jachting

Muži:

Laser (po 10 rozjížďkách):
1. Slingsby (Austr.) 25,
2. Kontides (Kypr) 39,
3. Myrgren (Švéd.) 60,
...
28. Teplý (ČR) 234 - nepostoupil.

RS:X (po 8 z 10 rozjížděk):
1. Van Rijsselberge (Niz.) 9,
2. Dempsey (Brit.) 24,
3. Wilhelm (Něm.) 24, ...
35. Lavický (ČR)
226.

Ženy:

Laser Radial (po 10 rozjížďkách):
1. Sü Li-ťia (Čína)33,
2. Bouwmeesterová (Niz.) 33,
3. Van Ackerová (Belg.) 34, ...
8. Fenclová (ČR) 87.

Plavání

finále:

Muži:

1500 m volný způsob:
1. Sun Jang (Čína) 14:31,02 - světový rekord,
2. Cochrane (Kan.) 14:39,63,
3. Mellúlí (Tun.) 14:40,31,
4. Pak Te-hwan (Korea) 14:50,61,
5. Paltrinieri (It.) 14:51,92,
6. Jaeger (USA) 14:52,99,
7. Sawrymowicz (Pol.) 14:54,32,
8. Fogg (Brit.) 15:00,76,
...
v rozplavbách
24. Micka (ČR) 15:29, 34.

4x100 m polohový závod:
1. USA (Grevers, Hansen, Phelps, Adrian) 3:29,35,
2. Japonsko (Irie, Kitadžima, Macuda, Fudžii) 3:31,26,
3. Austrálie (Stoeckel, Sprenger, Targett, Magnussen) 3:31,58,
4. Británie 3:32,32,
5. Maďarsko 3:33,02,
6. Německo 3:33,06,
7. Nizozemsko 3:33,46,
8. Kanada 3:34,
19.

Ženy:

50 m volný způsob:
1. Kromowidjojová (Niz.) 24,05,
2. Herasimenjová (Běl.) 24,28,
3. Veldhuisová (Niz.) 24,39,
4. Steffenová (Něm.) 24,46,
5. Halsallová (Brit.) 24,47,
6. Alshammarová (Švéd.) 24,61,
7. Hardyová (USA) 24,62,
8. Vanderpoolová-Wallaceová (Bah.) 24,69.

4x100 m polohový závod:
1. USA (Franklinová, Soniová, Vollmerová, Schmittová) 3:52,05 - světový rekord,
2. Austrálie (Seebohmová, Jonesová, Couttsová, Schlangerová) 3:54,02,
3. Japonsko (Terekawaová, Suzukiová, Katová, Uedaová) 3:55,73, 
4. Rusko 3:56,03,
5. Čína 3:56,41,
6. Nizozemsko 3:57,28,
7. Dánsko 3:57,76,
8. Británie 3:59,46.

Plážový volejbal

Ženy:

Osmifinále:
Kolocová, Sluková (10-ČR) - Talita, Antonelliová (5-Braz.) 2:1 (16, -20, 9).

Pozemní hokej

Ženy:

Skupina A:
Nizozemsko - Korea 3:2 (2:1),
Japonsko - Belgie 1:1 (0:1),
Čína - Velká Británie 2:1 (0:0).

Tabulka:
1. Nizozemsko 4 4 0 0 10:4 12
2. Velká Británie 4 3 0 1 13:5 9
3. Čína 4 2 1 1 6:2 7
4. Korea 4 1 0 3 6:12 3
5. Belgie 4 0 2 2 1:7 2
6. Japonsko 4 0 1 3 3:9 1

Skupina B:
Austrálie - JAR 1:0 (1:0),
Nový Zéland - USA 3:2 (2:2),
Argentina - Německo 3:1 (2:0).

Tabulka:
1. Argentina 4 3 0 1 12:4 9
2. Nový Zéland 4 3 0 1 9:5 9
3. Austrálie 4 3 0 1 5:2 9
4. Německo 4 2 0 2 6:7 6
5. USA 4 1 0 3 4:6 3
6. JAR 4 0 0 4 2:14 0

Sportovní střelba

Ženy:

Sportovní malorážka 3x20 ran:
1. Grayová (USA) 691,9 (592+99,9),
2. Maksimovičová (Srb.) 687,5 (590+97,5),
3. Sýkorová (ČR) 683,0 (584+99,0),
4. Bogacká (Pol.) 681,9 (583+98,9),
5. Pejčičová (Chorv.) 681,9 (584+97,9),
6. Englederová (Něm.) 680,8 (583+97,8),
7. Vdovinová (Rus.) 680,8 (585+95,8),
8. Nagayová (Pol.) 678,2 (584+94,2),
...v kvalifikaci 32. Emmons (ČR) 576.

Trap:
1. Rossiová (It.) 99 - světový rekord (75+24),
2. Štefečeková (SR) 93 (73+20/3 v rozstřelu),
3. Reauová (Fr.) 93 (72+21/2),
4. Perilliová (San Marino) 93 (71+22/1),
5. Gálvezová (Šp.) 87 (70+17),
6. Baloghová (Austr.) 87 (72+15).

Sportovní gymnastika - skoky na trampolíně

Ženy:
1. MacLennanová (Kan.) 57,305,
2. Chuang Šan-šan 56,730,
3. Che Wen-naHe Wenna (obě Čína) 55,950,
4. Cockburnová (Kan.) 55,860,
5. Petrenjová (Běl.) 55,670,
6. Vinsantová (USA) 54,965,
7. Golovinová (Gruz.) 52,925,
8. Voroninová (Rus.) 21,915,

...
v kvalifikaci 15. Frydrychová (ČR).

Stolní tenis - družstva

Muži:
1. kolo: Čína - Rusko 3:1, Singapur - Austrálie 3:0, Japonsko - Kanada 3:0, Korea - KLDR 3:1.

Ženy:

čtvrtfinále:
Japonsko - Německo 3:0, Čína - Nizozemsko 3:0, Singapur - KLDR 3:0, Korea - Hongkong 3:0.

Semifinálové dvojice: Čína - Korea, Japonsko - Singapur.

Šerm

Ženy - kord:

Družstva:
Finále: Čína (Li Na, Sun Jü-ťie, Sü An-čchi, Luo Siao-ťüan) - Korea (Čche In-čong, Čung Hjo-čung, Sin A Lam, Čche Un-suk) 39:25,

o 3. místo:
(C. Hurleyová, Lawrenceová, Scanlanová, K. Hurleyová) - Rusko 31:30 v prodl.

Další pořadí:
5. Německo,
6. Rumunsko,
7. Itálie,
8. Ukrajina.

Tenis

Muži:

Čtyřhra - finále:
M. Bryan, B. Bryan (1-USA) - Llodra, Tsonga (2-Fr.) 6:4, 7:6 (7:2).

Čtyřhra - o 3. místo: Benneteau, Gasquet (Fr.) - Ferrer, López (Šp.) 7:6 (7:4), 6:2.

Ženy:

Dvouhra - finále:
S. Williamsová (4-USA) - Šarapovová (3-Rus.) 6:0, 6:1.

Dvouhra - o 3. místo:
Azarenková (1-Běl.) - Kirilenková (14-Rus.) 6:3, 6:4.

Čtyřhra - semifinále:
S. Williamsová, V. Williamsová (USA) - Kirilenková, Petrovová (3-Rus.) 7:5, 6:4.

Smíšená čtyřhra:

Čtvrtfinále:
Mirnyj, Azarenková (1-Běl.) - Paes, Mirzaová (Indie) 7:5, 7:6 (7:5),
Murray, Robsonová (Brit.) - Hewitt, Stosurová (Austr.) 6:3, 3:6, 10:8.

Semifinále:
Murray, Robsonová - Kas, Lisická (Něm.) 6:1, 6:7 (7:9), 10:7,
Azarenková, Mirnyj (1-Běl.) - Raymondová, M. Bryan (3-USA) 3:6, 6:4, 10:7.

Triatlon

Ženy:
1. Spirigová (Švýc.) 1:59:48,
2. Nordénová (Švéd.) stejný čas,
3. Denshamová (Austr.) -2,
4. Groffová (USA) -12,
5. Jenkinsová (Brit.) -31,
6. Hewittová (N. Zél.) -48,
7. Muruaová (Šp.) -1:08,
8. Jacksonová (Austr.) -1:28,
...
15. Frintová -2:20,
20. Vodičková (obě ČR) -2:46

Veslování

Muži:

Dvojskif lehkých vah:
1. Rasmussen, Quist (Dán.) 6:37,17,
2. Purchase, Hunter (Brit.) 6:37,78,
3. Uru, Taylor (N. Zél.) 6:40,86,
4. Delayre, Azou (Fr.) 6:42,69,
5. Fraga, Mendes (Portug.) 6:44,80,
6. Lichtschlag, Hartig (Něm.) 6:49,07.

Čtyřka bez kormidelníka:
1. Velká Británie (Gregory, Reed, James, Triggs-Hodge) 6:03,97,
2. Austrálie (Lockwood, Chapman, Ginn, Dunkley-Smith) 6:05,19,
3. USA (Ochal, Rummel, Cole, Gault) 6:07,20,
4. Řecko 6:11,43,
5. Nizozemsko 6:14,78,
6. Německo 6:16,37.

Ženy:

Skif:
1. Knapková (ČR) 7:54,37,
2. Erichsenová (Dán.) 7:57,72,
3. Crowová (Austr.) 7:58,04,
4. E. Twiggová (N. Zél.) 8:01,76,
5. Karstenová (Běl.) 8:02,86,
6. Čang Siou-jün (Čína) 8:03,10.

Dvojskif lehkých vah:
1. Copelandová, Hoskingová (Brit.) 7:09,30,
2. Tung-siang Sü, Wen-i Chuang (Čína) 7:11,93,
3. Jazitziduvová, Tsiavuvová (Řec.) 7:12,09,
4. Thomsenová, Rasmussenová (Dán.) 7:15,53,
5. Watsonová, Every-Hallová (Austr.) 7:20,68,
6. Müllerová, Noskeová (Něm.) 7:22,18.

Vodní pólo

Muži:

Skupina A:
Chorvatsko - Austrálie 11:6,
Španělsko - Řecko 11:9,
Itálie - Kazachstán 9:6.

Tabulka:
1. Chorvatsko 4 4 0 0 38:25 8
2. Španělsko 4 3 0 1 45:32 6
3. Itálie 4 2 1 1 30:29 5
4. Řecko 4 1 1 2 33:30 3
5. Austrálie 4 1 0 3 27:36 2
6. Kazachstán 4 0 0 4 20:41 0

Skupina B:
Srbsko - USA 11:6,
Maďarsko - Velká Británie 17:6,
Černá Hora - Rumunsko 12:8.

Tabulka:
1. Srbsko 4 3 1 0 57:34 7
2. USA 4 3 0 1 37:33 6
3. Černá Hora 4 2 1 1 41:37 5
4. Maďarsko 4 2 0 2 54:46 4
5. Rumunsko 4 1 0 3 44:43 2
6. Velká Británie 4 0 0 4 24:64 0

Volejbal

Muži:

Skupina A:
Polsko - Británie 3:0 (16, 19, 18),
Itálie - Austrálie 3:2 (-21, -18, 21, 14, 13),
Argentina - Bulharsko 3:1 (18, -21, 19, 20).

Tabulka:
1. Polsko 4 3 0 0 1 10:4 343:281 9
2. Bulharsko 4 3 0 0 1 10:4 325:321 9
3. Itálie 4 2 1 0 1 10:6 357:331 8
4. Argentina 4 2 0 0 2 7:7 307:316 6
5. Austrálie 4 1 0 1 2 5:9 302:307 4
6. Velká Británie 4 0 0 0 4 0:12 223:301 0

Skupina B:
Německo - Tunisko 3:0 (15, 16, 16),
Rusko - USA 3:2 (-27, -19, 24, 16, 8),

Tabulka:
1. USA 4 3 0 1 0 11:4 352:317 10
2. Rusko 4 2 1 0 1 9:5 333:300 8
3. Brazílie 3 2 0 0 1 7:3 236:221 6
4. Německo 4 1 1 0 2 6:8 317:313 5
5. Srbsko 3 1 0 1 1 5:7 265:273 4
6. Tunisko 4 0 0 0 4 1:12 241:320 0

Vzpírání

Muži:

Do 94 kg:
1. Ilin (Kaz.) 418 - světový rekord (trh 185 + nadhoz 233 - světový rekord),
2. Ivanov (Rus.) 409 (185+224),
3. Ciricu (Mold.) 407 (181+226),
4. Děmjanov (Rus.) 407 (182+225),
5. Mohammadpúrkarkarak (Írán) 402 (183+219),
6. Zajrov (Ázer.) 397 (182+215),
7. Utěšov (Kaz.) 395 (175+220),
8. Kim Min-če (Korea) 395 (185+210).

ČTK
  • 1Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz