2. srpna 2012 21:16, aktualizováno 3. 8 1:32 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky z 6. hracího dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Česká tenisová jednička Petra Kvitová na olympiádě v Londýně medaili nezíská. Ve čtvrtfinále nestačila na Rusku Marii Kirilenkovou  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká tenisová jednička Petra Kvitová na olympiádě v Londýně medaili nezíská. Ve čtvrtfinále nestačila na Rusku Marii Kirilenkovou | foto: Reuters
LONDÝN Výsledky z 6. hracího dne olympijských her v Londýně 2012.

Badminton

Muži
Dvouhra - čtvrtfinále:
Chong Wei Lee (1-Malaj.) - Parupalli (Indie) 2:0 (19, 11), Čchen Lung (3-Čína) - Gade (5-Dán.) 2:0 (16, 13), Hjon Il I (7-Korea) - Ťin Čchen (4-Čína) 2:0 (15, 16), Tan Lin (Čína) - Sasaki (Jap.) 2:1 (12, -16, 16). Semifinálové dvojice: Hjon Il I - Tan Lin, Chong Wei Lee - Čchen Lung.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Cchaj Jün, Fu Chaj-feng (1-Čína) - Čchaj Piao, Kuo Čen-tung (Čína) 2:0 (15, 19), Čung Če-song, I Jong-te (2-Korea) - Mohamad, Septano (Indon.) 2:0 (12, 16), Bö, Mogensen (3-Dán.) - Fang Chieh-Min, Lee Sheng-Mu (Tchaj-wan) 2:0 (16, 18), Kien Keat Koo, Boon Heong Tan (Malaj.) - Isara, Jongjit (Thaj.) 2:0 (16, 18).

Ženy
Dvouhra - čtvrtfinále:
Wang I-chan (1-Čína) - Cheng Shao-chieh (7-Tchajwan) 2:0 (14, 11), Wang Sin (2-Čína) - Intanonová (9-Thaj.) 2:1 (-17, 18, 14), Li Süe-žuej (3-Čína) - Yip Pui-yin (Hongkong) 2:0 (12, 20), Nehwalová (4-Indie) - Baunová (5-Dán.) 2:0 (15, 20). Semifinálové dvojice: Wang I-chan - Nehwalová, Wang Sin - Li Süe-žuej.

Čtyřhra - semifinále: Čching Tchien, Jün-lej Čao (Čína) - Sorokinová, Vislovová (2-Rus.) 2:0 (19, 6), Fudžiová, Kakiiwaraová (4-Jap.) - Bruceová, Liová (Kan.) 2:1 (12, -19, 13).

Smíšená čtyřhra - semifinále: Čang Nan, Čao Jün-lej (1-Čína) - Fischer Nielsen, Pedersenová (4-Dán.) 2:1 (-17, 17, 19), Sü Čchen, Ma Ťin (2-Čína) - Ahmadová, Natsirová (3-Indon.) 2:1 (-21, 18, 13).

Basketbal

Muži
Skupina A:
Francie - Litva 82:74 (39:43), Argentina - Tunisko 92:69 (40:40), USA - Nigérie 156:73 (78:45).

Tabulka
1. USA 3 3 0 364:207 6
2. Argentina 3 2 1 258:219 5
3. Francie 3 2 1 224:236 5
4. Litva 3 1 2 225:237 4
5. Nigérie 3 1 2 186:284 4
6. Tunisko 3 0 3 188:262 3

Skupina B: Austrálie - Čína 81:61 (49:33), Brazílie - Rusko 74:75 (32:40), Španělsko - Velká Británie 79:78 (37:29).

Tabulka
1. Rusko 3 3 0 243:203 6
2. Španělsko 3 3 0 258:229 6
3. Brazílie 3 2 1 216:208 5
4. Austrálie 3 1 2 222:218 4
5. Velká Británie 3 0 3 215:241 3
6. Čína 3 0 3 196:251 3

Cyklistika

Dráhová - týmový sprint
Muži - finále:
Británie (Hindes, Hoy, Kenny) 42,600 (světový rekord) - Francie (Bauge, D'Almeida; Sireau) 43,013.
O 3. místo: Německo (Enders, Forstemann, Levy) 43,209 - Austrálie (Glaetzer, Perkins, Sunderland) 43,355.
Další pořadí: 5. Nový Zéland, 6. Čína, 7. Rusko, 8. Japonsko.

Ženy - finále: Německo (Vogelová, Welteová) 32,798 - Čína (Kung Ťin-ťie, Kuo Šuang) diskvalifikována.
O 3. místo: Austrálie (Mearesová, McCullochová) 32,727 - Ukrajina (Šuliková, Cosová) 33,491.
Další pořadí: 5. Nizozemsko, 6. Francie, 7. Venezuela, 8. Británie.

Házená

Muži
Skupina A:
Francie - Tunisko 25:19 (12:11), Velká Británie - Argentina 21:32 (11:16), Švédsko - Island 32:33 (13:17).

Tabulka
1. Francie 3 3 0 0 101:54 6
2. Island 3 3 0 0 96:79 6
3. Švédsko 3 2 0 1 101:73 4
4. Argentina 3 1 0 2 77:84 2
5. Tunisko 3 0 0 3 62:85 0
6. Británie 3 0 0 3 55:117 0

Skupina B: Španělsko - Jižní Korea 33:29 (16:14), Chorvatsko - Maďarsko 26:19 (11:9), Srbsko - Dánsko 25:26 (11:13).

Tabulka
1. Chorvatsko 3 3 0 0 88:63 6
2. Dánsko 3 3 0 0 77:73 6
3. Španělsko 3 2 0 1 82:74 4
4. Maďarsko 3 1 0 2 66:72 2
5. Srbsko 3 0 0 3 69:83 0
6. Korea 3 0 0 3 69:86 0

Jachting

Muži
Finn (po 8 z 10 rozjížděk):
1. Högh-Christensen (Dán.) 18, 2. Ainslie (Brit.) 21, 3. Gaspič (Chorv.) 34, ...20. MAIER 124.

RS:X (po 6 z 10 rozjížděk): 1. Van Rijsselberge (Niz.) 6, 2. Wilhelm (Něm.) 17, 3. Miarczynski (Pol.) 18, ...35. LAVICKÝ 159.

Kanoistika - vodní slalom

Muži
C2:
1. Baillie, Stott 106,41 (0 trest. sekund), 2. Florence, Hounslow (všichni Brit.) -0,36 (0), 3. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) -1,87 (2), 4. Klauss, Peche (Fr.) -2,76 (2), 5. Pochwala, Szczepanski (Pol.) -4,10 (2), 6. Ming-chaj Chu, Ťün-žung Šu (Čína) -6,44 (2), ...v semifinále 7. VOLF, ŠTĚPÁNEK, 9. HRADILEK, JEŽEK.

Ženy
K1: 1. Ferová (Fr.) 105,90 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,61 (0), 3. Chourrautová (Šp.) -0,97, 4. HILGERTOVÁ -3,26 (0), 5. Schornbergová (Něm.) -5,07 (0), 6. Dukátová (SR) -5,70 (2).

Judo

Muži
Do 100 kg:
1. Chajbulajev (Rus.), 2. Naidan (Mong.), 3. Grol (Niz.) a Peters (Něm.), 5. Hwang Hi-te (Korea) a Sajidov (Uzb.), 7. KrRPÁLEK a Gasimov (Ázerb.).

Ženy
Do 78 kg:
1. Harrisonová (USA), 2. Gibbonsová (Brit.), 3. Aguiarová (Braz.) a Tcheumeová (Fr.), 5. Joová (Maď.) a Verkerková (Niz.), 7. Jang siou-li (Čína) a Pogorzelecová (Pol.).

Lukostřelba

Ženy
Finále: Ki Po-pe (Korea) - Romanová (Mex.) 6:5.

O 3. místo: Avitiaová (Mex.) - Lorigová (USA) 6:2.

další pořadí: 5. Perovová (Rus.), 6. I Song-čin (Korea).

Plavání

Muži
Finále - 200 m znak:
1. Clary (USA) 1:53,41, 2. Irie (Jap.) 1:53,78, 3. Lochte (USA) 1:53,94, 4. Kawecki (Pol.) a Čang Feng-lin (Čína) oba 1:55,59, 6. Watanabe (Jap.) 1:57,03, 7. Toumarkin (Izr.) 1:57,62, 8. Larkin (Austr.) 1:58,02.

200 m polohový závod: 1. Phelps 1:54,27, 2. Lochte (oba USA) 1:54,90, 3. Cseh (Maď.) 1:56,22, 4. Pereira (Braz.) 1:56,74, 5. Hagino 1:57,35, 6. Takakuwa (oba Jap.) 1:58,53, 7. Goddard (Brit.) 1:59,05, 8. Deibler (Něm.) 1:59,10.

Ženy
Finále - 100 m volný způsob:
1. Kromowidjojová (Niz.) 53,00, 2. Herasimenjová (Běl.) 53,38, 3. Tchang I (Čína) 53,44, 4. Schlangerová (Austr.) 53,47, 5. Franklinová (USA) 53,64, 6. Halsallová (Brit.) 53,66, 7. Ottesenová (Dán.) 53,75, 8. Hardyová (USA) 54,02.

200 m prsa: 1. Soniová (USA) 2:19,59 - světový rekord, 2. Suzukiová (Jap.) 2:20,72, 3. Jefimovová (Rus.) 2:20,92, 4. Pedersenová (Dán.) 2:21,65, 5. McCabeová (Kan.) 2:23,16, 6. Lawrenceová (USA) 2:23,27, 7. Van Biljonová (JAR) 2:23,72, 8. Fosterová (Austr.) 2:26,00, ...v rozplavbách 26. MORAVČÍKOVÁ 2:28,54.

Semifinále - 200 m znak: 1. Beiselová (USA) 2:06,18, ...14. BAUMRTOVÁ 2:10,18 (v rozplavbě 2:10,03 - český rekord).

Plážový volejbal

Muži
Skupina B:
Rogers, Dalhausser (2-USA) - BENEŠ, KUBALA (14) 2:0 (13, 15), Herrera, Gavira (11-Šp.) - Asahi, Širatori (23-Jap) 2:0 (19, 20).

Tabulka
1. Rogers, Dalhausser 3 3 0 6:1 139:109 6
2. Herrera, Gavira 3 2 1 5:2 139:133 5
3. Beneš, Kubala 3 1 2 2:5 120:128 4
4. Asahi, Širatori 3 0 3 1:6 110:138 3

Play off - předkolo: Erdmann, Matysik (8-Něm.) - BENEŠ, KUBALA 2:1 (-15, 19, 13).

Ženy
Play off - předkolo:
Van Gestelová, Meppelinková (20-Niz.) - HÁJEČKOVÁ, KLAPALOVÁ (13) 2:0 (17, 17).

Pozemní hokej

Ženy
Skupina A:
Jižní Korea - Japonsko 1:0 (0:0), Čína - Nizozemsko 0:1 (0:1), Belgie - Británie 0:3 (0:1).

Tabulka
1. Británie 3 3 0 0 12:3 9
2. Nizozemsko 3 3 0 0 7:2 9
3. Čína 3 1 1 1 4:1 4
4. Korea 3 1 0 2 4:9 3
5. Belgie 3 0 1 2 0:6 1
6. Japonsko 3 0 0 3 2:8 0

Skupina B: Austrálie - USA 1:0 (1:0), JAR - Německo 0:2 (0:1), Nový Zéland - Argentina 1:2 (0:1).

Tabulka
1. Argentina 3 2 0 1 9:3 6
2. Nový Zéland 3 2 0 1 6:3 6
3. Austrálie 3 2 0 1 4:2 6
4. Německo 3 2 0 1 5:4 6
5. USA 3 1 0 2 2:3 3
6. JAR 3 0 0 3 2:13 0

Sportovní gymnastika

Ženy
Víceboj:
1. Douglasová (USA) 62,232, 2. Komovová 61,973, 3. Mustafinová (obě Rus.) 59,566, 4. Raismanová (USA) 59,566, 5. Izbasaová (Rum.) 58,833, 6. Teng Lin-lin 58,399, 7. Chuang Čchiou-šuang (obě Čína) 58,115, 8. Ferrariová (It.) 57,999, ...v kvalifikaci 46. PÁLEŠOVÁ 50,599.

Sportovní střelba

Muži
Dvojitý trap:
1. Wilson (Brit.) 188 (143+45), 2. Dahlby (Švéd.) 186 (137+49), 3. Mosin (Rus.) 185 (140+45/2 v rozstřelu), 4. Al Díhání (Kuv.) 185 (140+45/1), 5. Fokejev (Rus.) 184 (139+45), 6. Bognar (Maď.) 182 (137+45).

Stolní tenis

Muži
Dvouhra - finále:
Čang Ťi-kche - Wang Chao (oba Čína) 4:1 (16, 5, 6, -10, 11).

O 3. místo: Ovtcharov (Něm.) - Chuang Chih-Yuan (Tchaj-wan) 4:2 (10, -9, -8, 11, 5, 12).

Semifinále: Čang Ťi-kche - Ovtcharov 4:1 (8, 3, -5, 9, 8), Wang Chao - Chuang Chih-Yuan 4:1 (-11, 2, 10, 6, 9).

Šerm

Ženy
Fleret, družstva - finále:
Itálie (Vezzaliová, Errigová, Di Francescaová, Salvatoriová) - Rusko (Děriglasovová, Korobějnikovová, Čanajevová, Gafursijanová) 45:31.

O 3. místo: Korea (Nam Hjon-i, Čon I-suk, Čung Kil-ok, O Ha-na) - Francie 45:32.

Další pořadí: 5. Polsko, 6. USA, 7. Japonsko, 8. Velká Británie.

Tenis

Muži
Dvouhra - čtvrtfinále:
Federer (1-Švýc.) - Isner (10-USA) 6:4, 7:6 (7:5), Djokovič (2-Srb.) - Tsonga (5-Fr.) 6:1, 7:5, Murray (3-Brit.) - Almagro (11-Šp.) 6:4, 6:1, Del Potro (Arg.) - Nišikori (15-Jap.) 6:4, 7:6 (7:4). Semifinálové dvojice: Federer - Del Potro, Murray - Djokovič..

Čtyřhra - čtvrfinále: B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Erlich, Ram (Izr.) 7:6 (7:4), 7:6 (12:10), Llodra, Tsonga (2-Fr.) - Melo, Soares (Braz.) 6:4, 6:2, Benneteau, Gasquet (Fr.) - Tipsarevič, Zimonjič (3-Srb.) 6:4, 7:6 (7:3), Ferrer, F. López (Šp.) - Čilič, Dodig (Chorv.) 6:4, 6:4.

Ženy
Dvouhra - čtvrtfinále:
Kirilenková (14-Rus.) - KVITOVÁ (6) 7:6 (7:3), 6:3, Azarenková (1-Běl.) - Kerberová (7-Něm.) 6:4, 7:5, Šarapovová (3-Rus.) - Clijstersová (Belg.) 6:2, 7:5, S. Williamsová (4-USA) - Wozniacká (8-Dán.) 6:0, 6:3. Semifinálové dvojice: Azarenková - S. Williamsová, Šarapovová - Kirilenková.

Čtyřhra - čtvrtfinále: HLAVÁČKOVÁ, HRADECKÁ (4) - Chuang Chia-jung, Hsieh Su-wei (Tchaj-wan) 6:3, 6:4, S. Williamsová, V. Williamsová (USA) - Erraniová, Vinciová (2-It.) 6:1, 6:1, Kirilenková, Petrovová (3-Rus.) - Šuaj Pcheng, Čeng Ťie (Čína) 7:5, 6:7 (4:7), 6:[#]4.

Smíšená čtyřhra
1. kolo:
Robsonová, A. Murray (Brit.) - HRADECKÁ, ŠTĚPÁNEK 7:5, 6:7 (7:9), 10:7.

Veslování

Muži
Dvojskif:
1. Cohen, Sullivan (N. Zél.) 6:31,67, 2. Sartori, Battisti (It.) 6:32,80, 3. Špik, Čop (Slovin.) 6:34,35, 4. Suárez, Rosso (Arg.) 6:36,36, 5. Lucas, Townsend (Brit.) 6:40,54, 6. Maščinskas, Ritter (Lit.) 6:42,96.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. JAR (Thompson, Brittain, Smith, Ndlovu) 6:02,84, 2. Velká Británie (P. Chambers, Williams; R. Chambers, Bartley) 6:03,09, 3. Dánsko (Winther, Jörgensen, Barsöe, Ebbesen) 6:03,16, 4. Austrálie 6:04,05, 5. Švýcarsko 6:09,30, 6. Nizozemsko 6:11,39, ...finále B: 1. Francie (Baroukh, Solforosi, Moutton, Moreau) 6:08,37, ...5. ČESKO (VRAŠTIL, KOPÁČ, O. VETEŠNÍK, J. VETEŠNÍK) 6:11,49.

Ženy
Osma:
1. USA (Cafarová, Franciaová, Lofgrenová, Ritzelová, Musnická, Loganová, Lindová, Daviesová, korm. Whippleová) 6:10,59, 2. Kanada (Hansonová, Viinbergová, Guloienová, Wilkinsonová, Mastracciová, Brzozowiczová, Marquardtová, Morinová, korm. Thompsonová-Willieová) 6:12,06, 3. Nizozemsko (Veenhovenová, Kingmaová, Achterbergová, De Grootová, Van Drielová, Belderbosová, Bouwová, de Haanová, korm. Schellekensová) 6:13,12, 4. Rumunsko 6:17,64, 5. Velká Británie 6:18,77, 6. Austrálie 6:18,86.

Skif - semifinále - 1. jízda: 1. KNAPKOVÁ 7:42,57, 2. Crowová (Austr.) 7:44,69, 3. Karstenová (Běl.) 7:44,94. 2. jízda: 1. Erichsenová (Dán.) 7:44,33, 2. Čang Siou-jün (Čína) 7:45,58, 3. E. Twiggová (N. Zél.) 7:46, 71.

Vodní pólo

Muži
Skupina A:
Španělsko - Austrálie 13:9, Kazachstán - Řecko 4:11, Itálie - Chorvatsko 6:11.

Tabulka
1. Chorvatsko 3 3 0 0 27:19 6
2. Španělsko 3 2 0 1 34:23 4
3. Řecko 3 1 1 1 24:19 3
4. Itálie 3 1 1 1 21:23 3
5. Austrálie 3 1 0 2 21:25 2
6. Kazachstán 3 0 0 3 14:32 0

Skupina B: Černá Hora - Srbsko 11:11, Rumunsko - Maďarsko 15:17, Velká Británie - USA 7:13,

Tabulka
1. USA 3 3 0 0 31:22 6
2. Srbsko 3 2 1 0 46:28 5
3. Černá Hora 3 1 1 1 29:29 3
4. Rumunsko 3 1 0 2 36:31 2
5. Maďarsko 3 1 0 2 37:40 2
6. Velká Británie 3 0 0 3 18:47 0

Volejbal

Muži
Skupina A:
Bulharsko - Austrálie 3:0 (23, 21, 22), Polsko - Argentina 3:0 (18, 20, 16), Itálie - Británie 3:0 (19, 16, 20).

Tabulka
1. Bulharsko 3 3 0 0 0 9:1 243:225 9
2. Polsko 3 2 0 0 1 7:4 268:228 6
3. Itálie 3 2 0 0 1 7:4 253:233 6
4. Argentina 3 1 0 0 2 4:6 211:234 3
5. Austrálie 3 1 0 0 2 3:6 204:203 3
6. Velká Británie 3 0 0 0 3 0:9 170:226 0

Skupina B: Rusko - Tunisko 3:0 (21, 15, 23), Německo - Srbsko 3:2 (-22, -27, 18, 20, 18), USA - Brazílie 3:1 (-23, 25, 19, 17).

Tabulka
1. USA 3 3 0 0 0 9:1 250:205 9
2. Brazílie 3 2 0 0 1 7:3 236:221 6
3. Rusko 3 2 0 0 1 6:3 221:198 6
4. Srbsko 3 1 0 1 1 5:7 265:273 4
5. Německo 3 0 1 0 2 3:8 242:266 2
6. Tunisko 3 0 0 0 3 1:9 194:245 0

Lidovky.cz
  • 0Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.