1. srpna 2012 21:39, aktualizováno 2. 8 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky z 5. hracího dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Bradley Wiggins vyhrál olympijskou časovku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bradley Wiggins vyhrál olympijskou časovku | foto: Reuters
Výsledky z 5. hracího dne olympijských her v Londýně 2012.

Basketbal

ženy:
Skupina A: ČR - Chorvatsko 89:70 (22:19, 45:39, 57:61) Nejvíce bodů: Elhotová 20, Burgrová 19, Vítečková 18, Veselá 12, Horáková 11 - Mandirová 20, Lelasová 15, Ivezičová 9. Rozhodčí: Maranho (Braz.), Cerebuch (It.), Delauneová (Fr.). Fauly: 15:15. Pět chyb: 39. Veselá.Trestné hody: 16/12 - 18/9. Trojky: 11:5.
Čína - Angola 76:52 (33:31), 23:15 USA - Turecko.

Tabulka:
1. Čína 3 3 0 225:167 6
2. USA 2 2 0 171:94 4
3. Turecko 2 2 0 133:107 4
4. Česká republika 3 1 2 203:197 4
5. Chorvatsko 3 0 3 184:253 3
6. Angola 3 0 3 140:238 3

Skupina B:
Kanada - Francie 60:64 (25:28), Austrálie - Brazílie 67:61 (31:18), Velká Británie - Rusko 61:67 (27:39).

Tabulka:
1. Francie 3 3 0 211:188 6
2. Rusko 3 3 0 194:173 6
3. Austrálie 3 2 1 211:193 5
4. Kanada 3 1 2 186:187 4
5. Velká Británie 3 0 3 184:214 3
6. Brazílie 3 0 3 178:209 3

Badminton:

Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále: Čang Nan, Čao Jün-lej (1-Čína) - Laybourn, Rytterová Juhlová (Dán.) 2:0 (13, 17), Sü Čchen, Ma Ťin (2-Čína) - Mateusiak, Ziebová (Pol.) 2:1 (-19, 16, 21), Ahmad, Natsirová (3-Indon.) - Fuchs, Michelsová (Něm.) 2:0 (15, 9), Fischer Nielsen, Pedersenová (4-Dán.) - Prapakamol, Thoungthongkamová (Thaj.) 2:0 (15, 13).

Cyklistika - silniční:

Časovka:
Muži (44 km): 1. Wiggins (Brit.) 50:40, 2. Martin (Něm.) -42, 3. Froome (Brit.) -1:08, 4. Phinney (USA) -1:59, 5. Pinotti (It.) -2:10, 6. Rogers (Austr.) -2:12, 7. Cancellara (Švýc.) -2:14, 8. Grabsch (Něm.) -2:39.

Ženy (29 km): 1. Armstrongová (USA) 37:35, 2. Arndtová (Něm.) -15, 3. Zabělinská (Rus.) -23, 4. Villumsenová (N. Zél.) -24, 5. Hughesová (Kan.) -54, 6. Pooleyová (Brit.) -1:03, 7. Nebenová (USA) -1:10, 8. Van Dijková (Niz.) -1:19.

Fotbal

muži:
Skupina B:
Mexiko - Švýcarsko 1:0 (0:0) Branka: 68. Peralta.
Korea - Gabon 0:0

Konečná tabulka:
1. Mexiko 3 2 1 0 3:0 7
2. Korea 3 1 2 0 2:1 5
3. Gabon 3 0 2 1 1:3 2
4. Švýcarsko 3 0 1 2 2:4 1

Skupina C:
Brazílie - Nový Zéland 3:0 (2:0) Branky: 23. Danilo, 29. Leandro Damiao, 52. Sandro. ČK: 76. Sandro.

Egypt - Bělorusko 3:1 (0:0) Branky: 56. Saláh, 73. Mohsan, 79. Abútrika - 87. Voronkov.

Konečná tabulka:
1. Brazílie 3 3 0 0 9:3 9
2. Egypt 3 1 1 1 6:5 4
3. Bělorusko 3 1 0 2 3:6 3
4. Nový Zéland 3 0 1 2 1:5 1

Skupina D:

Japonsko - Honduras 0:0
Španělsko - Maroko 0:0

Konečná tabulka:
1. Japonsko 3 2 1 0 2:0 7
2. Honduras 3 1 2 0 3:2 5
3. Maroko 3 0 2 1 2:3 2
4. Španělsko 3 0 1 2 0:2 1

Házená

ženy:
Skupina A:
Černá Hora - Angola 30:25 (13:14), Brazílie - Velká Británie 30:27 (17:8),

Tabulka:
1. Brazílie 3 3 0 0 81:65 6
2. Rusko 2 2 0 0 67:43 4
3. Černá Hora 3 2 0 1 86:71 4
4. Chorvatsko 2 1 0 1 51:47 2
5. Angola 3 0 0 3 75:88 0
6. Velká Británie 3 0 0 3 52:98 0

Skupina B:

Norsko - Korea 27:27 (13:15), Francie - Švédsko 29:17 (16:11),

Tabulka:
1. Francie 3 2 1 0 71:58 5
2. Korea 3 2 1 0 83:78 5
3. Norsko 3 1 1 1 74:72 3
4. Dánsko 2 1 0 1 45:43 2
5. Španělsko 2 0 1 1 45:49 1
6. Švédsko 3 0 0 3 56:74 0

Jachting:

Muži:
RS:X (po 4 z 10 rozjížděk): 1. Van Rijsselberge (Niz.) 6 b., 2. Miarczynski (Pol.) 15, 3. Dempsey (Brit.) 18, ...32. Lavický (ČR) 125. Laser (po 6 z 10 rozjížděk): 1. Kontides (Kypr) 12, 2. Slingsby (Austr.) 13, 3. Stipanovič (Chorv.) 19, ...35. Teplý (ČR) 145.

Ženy:
Laser Radial (po 6 z 10 rozjížděk): 1. Murphyová (Ir.) 12, 2. Van Ackerová (Belg.) 14, 3. Bouwmeesterová (Niz.) 19, ...8. Fenclová (ČR) 40.

Judo:

Muži:
Do 90 kg: 1. Song Te-nam (Korea), 2. Gonzalez (Kuba), 3. Iliadis (Řec.) a Nišijama (Jap.), 5. Camilo (Braz.) a Denisov (Rus.), 7. Anthony (Austr.) a Chorijev (Uzb.).

Ženy:
Do 70 kg: 1. Décosseová (Fr.) a Thieleová (Něm.), 3. Alvearová (Kol.) a Boschová (Niz.), 5. Čen Fej (Čína) a Hwang Je-sul (Korea), 7. Srakaová (Slovin.) a Tačimotová (Jap.).

Kanoistika - vodní slalom:

Muži:
K1: 1. Molmenti (It.) 93,43 (0 trest. sekund), 2. Hradilek (ČR) -1,35 (0), 3. Aigner (Něm.) -1,49 (0), 4. Polaczyk (Pol.) -2,71 (0), 5. Hernanz (Šp.) -3,52 (0), 6. Kauzer (Slovin.) -7,58 (6), 7. Daille (Fr.) -8,44 (2), 8. Oblinger (Rak.) -10,85 (2).

Plavání - skoky do vody:

Muži - 3 m prkno synchro: 1. Čchin Kchaj, Luo Jü-tchung (Čína) 477,00 b., 2. Kuzněcov, Sacharov (Rus.) 459,63, 3. Dumais, Ipsen (USA) 446,70, 4. Kvaša, Prygorov (Ukr.) 434,22, 5. Mears, Robinson-Baker (Brit.) 432,60, 6. Despatie, Ross (Kan.) 421,83, 7. Castillo, Sánchez (Mex.) 415,14, 8. Qiang Huang, Nickson (Malaj.) 405,09.

Plážový volejbal:

Ženy:
Skupina A:
Larissa, Juliana (1-Braz.) - Háječková, Klapalová (13-ČR) 2:0 (12, 18), Holtwicková, Semmlerová (12-Něm.) - Rigobertová, Loová (24-Mauricius) 2:0 (11, 10).

Konečná tabulka:
1. Larissa, Juliana 3 3 0 6:0 126:76 6
2. Holtwicková, Semmlerová 3 2 1 4:2 115:97 5
3. Háječková, Klapalová 3 1 2 2:4 106:105 4
4. Rigobertová, Loová 3 0 3 0:6 57:126 3

Pozemní hokej

muži:
Skupina A:
Austrálie - Španělsko 5:0 (3:0), JAR - Velká Británie 2:2 (0:1),

Tabulka:
1. Austrálie 2 2 0 0 11:0 6
2. Velká Británie 2 1 1 0 6:3 4
3. Pákistán 1 0 1 0 1:1 1
4. Španělsko 2 0 1 1 1:6 1
5. JAR 2 0 1 1 2:8 1
6. Argentina 1 0 0 1 1:4 0

Skupina B:
Nizozemsko - Belgie 3:1 (0:0), Nový Zéland - Indie 3:1 (3:1),

Tabulka:
1. Nizozemsko 2 2 0 0 6:3 6
2. Jižní Korea 1 1 0 0 2:0 3
3. Německo 1 1 0 0 2:1 3
4. Nový Zéland 2 1 0 1 3:3 3
5. Indie 2 0 0 2 3:6 0
6. Belgie 2 0 0 2 2:5 0

Sportovní gymnastika:

Muži:
Víceboj - finále: 1. Učimura (Jap.) 92,690, 2. Nguyen (Něm.) 91,031, 3. Leyva (USA) 90,698, 4. Kuksenkov (Ukr.) 90,432, 5. Běljavskij (Rus.) 90,297, 6. K. Tanaka (Jap.) 89,407, 7. Thomas (Brit.) 89,406, 8. Orozco (USA) 89,331, ...v kvalifikaci 34. Konečný (ČR).

Sportovní střelba:

Ženy:
Sportovní pistole: 1. Kim Čang-mi (Kor.) 792,4 (591+201,4), 2. Čchen Jing (Čína) 791,4 (585+206,4), 2. Kostevyčová (Ukr.) 788,6 (585+203,6), 4. Arunovičová (Srb.) 787,3 (583+204,3), 5. Mozgalovová (Rus.) 786,9 (585+201,9), 6. Csonkaová (Maď.) 784,0 (584+200,0), 7. Čo Jong-Sok (KLDR) 782,3 (583+199,3), 8. Prucksakornová (Thaj.) 778,4 (586+192,4), ...13. Marušková (ČR) 582.

Stolní tenis

Ženy:
Dvouhra - finále: Li Siao-sia (2-Čína) - Ting Ning (1-Čína) 4:1 (8, 12, -8, 6, 4).
o 3. místo: Feng Tchien-wej (6-Sing.) - Išikawová (4-Jap.) 4:0 (9, 6, 6, 5).

Tenis:

Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Istomin (Uzb.) 7:5, 6:3, Djokovič (2-Srb.) - Hewitt (Austr.) 4:6, 7:5, 6:1, Murray (3-Brit.) - Baghdatis (Kypr) 4:6, 6:1, 6:4, Tsonga (5-Fr.) - F. López (Šp.) 7:6 (7:5), 6:4, Del Potro (8-Arg.) - Simon (12-Fr.) 6:1, 4:6, 6:3, Almagro (11-Šp.) - Darcis (Belg.) 7:5, 6:3.

Čtyřhra - 2. kolo:
Melo, Soares (Braz.) - Berdych, Štěpánek (5-ČR) 1:6, 6:4, 24:22.

Ženy:
Dvouhra - 3. kolo:
Kvitová (6-ČR) - Pennetaová (It.) 6:3, 6:0, Azarenková (1-Běl.) - Petrovová (16-Rus.) 7:6 (8:6), 6:4, S. Williamsová (4-USA) - Zvonarevová (13-Rus.) 6:1, 6:0, Kerberová (7-Něm.) - V. Williamsová (USA) 7:6 (7:5), 7:6 (7:5), Clijstersová (Belg.) - Ivanovičová (11-Srb.) 6:3, 6:4, Kirilenková (14-Rus.) - Görgesová (Něm.) 7:6 (7:5), 6:3.

Čtyřhra - čtvrtfinále:
Huberová, Raymondová (1-USA) - Makarovová, Vesninová (6-Rus.) 6:3, 6:3

Veslování:

Muži:
Osma - finále: 1. Německo (Adamski, Kuffner, Johannesen, Reinelt, Schmidt, Müller, Mennigen, Wilke, korm. Sauer) 5:48,75, 2. Kanada (Bergen, Csima, Gibson, McCabe, Howard, Byrnes, Brown, Crothers, korm. Price) 5:49,98, 3. Velká Británie (Partridge, Foad, Ransley, Egington, Sbihi, Searle, Langridge, Louloudis, korm. Hill) 5:51,18, 4. USA 5:51,48, 5. Nizozemsko 5:51,72, 6. Austrálie 5:51,87.

Ženy:
Dvojka bez kormidelnice: 1. Gloverová, Stanningová (Brit.) 7:27,13, 2. Hornseyová, Taitová (Austr.) 7:29,86, 3. Haighová, Scownová (N. Zél.) 7:30,19, 4. Hendershotová, Zelenková (USA) 7:30,39, 5. Andrunacheová, Susanuová (Rum.) 7:37,67, 6. Hartmannová, Sinnigová (Něm.) 7:42,06.

Párová čtyřka: 1. Ukrajina (Tarasenková, Dovgodková, Koženková, Dementěvová) 6:35,93, 2. Německo (Thieleová, Baerová, Richterová, Oppeltová) 6:38,09, 3. USA (Dellová, Kohlerová, Kalmoevá, Martelliová) 6:40,63, 4. Austrálie 6:41,67, 5. Čína 6:44,19, 6. Velká Británie 6:51,54.

Semifinále: Muži - skif:
1. jízda: 1. Drysdale (N. Zél.) 7:18,11, 2. Karonen (Švéd.) 7:19,77, 3. Hacker (Něm.) 7:22,07.
2. jízda: 1. Synek (ČR) 7:16,58, 2. Campbell (Brit.) 7:18,92, 3. Alexandrov (Ázerb.) 7:20,80.

Volejbal

ženy:
Skupina A:
Japonsko - Dominikánská republika 3:0 (20, 19, 23), Rusko - Alžírsko 3:0 (7, 14, 15), Itálie - Velká Británie 3:0 (25, 12, 12).

Tabulka:
1. Rusko 3 3 0 9:1 249:167 9
2. Itálie 3 3 0 9:2 270:215 9
3. Japonsko 3 2 1 7:3 240:193 6
4. Velká Británie 3 1 2 3:8 204:248 2
5. Alžírsko 3 0 3 2:9 168:260 1
6. Dominikánská republika 3 0 3 2:9 224:272 0

Skupina B:
Turecko - Srbsko 3:0 (20, 12, 21),

Tabulka:
1. Čína 2 2 0 6:2 195:161 6
2. USA 2 2 0 6:2 192:163 6
3. Turecko 3 1 2 6:6 269:270 4
4. Korea 2 1 1 4:4 173:169 3
5. Brazílie 2 1 1 4:5 194:198 2
6. Srbsko 3 0 3 2:9 195:257 0

Vzpírání:

Ženy - do 69 kg: 1. Lim Čong-sim (KLDR) 261 kg (trh 115+nadhoz 146), 2. Cocosová (Rum.) 256 (113+143), 3. Škermankovová 256 (113+143), 4. Sazanovecová (obě Běl.) 256 (115+141), 5. Nurmuchambetovová (Kaz.) 251 (115+136), 6. Valoyesová (Kol.) 246 (111+135), 7. Hsu Huang Shih (Tchaj-wan) 241 (110+131), 8. Beaucheminová-Nadeauová (Kan.) 239 (104+135).

Lidovky.cz
  • 0Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Najdete na Lidovky.cz