11. srpna 2012 23:29 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Výsledky z 16.
soutěžního dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Štafeta mužů (Bolt) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Štafeta mužů (Bolt) | foto: Reuters
LONDÝN Výsledky z 16. soutěžního dne olympijských her v Londýně 2012.

Atletika:

Muži:
50 km chůze: 1. Kirďapkin (Rus.) 3:35:59, 2. Tallent (Austr.) 3:36:53, 3. S' Tchien-feng (Čína) 3:37:16, 4. Heffernan (Ir.) 3:37:54, 5. Jerochin 3:37:54, 6. Bakulin (oba Rus.) 3:38:55, 7. Li Ťien-po (Čína) 3:39:01, 8. Tóth (SR) 3:41:24.

5000 m: 1. Farah (Brit.) 13:41,66, 2. Gebremeskel (Et.) 13:41,98, 3. Longosiwa (Keňa) 13:42,36, 4. Lagat (USA) 13:42,99, 5. Kiplangat Koech (Keňa) 13:43,83, 6. Igidír (Mar.) 13:44,19, 7. Rupp (USA) 13:45,04, 8. Barrios (Mex.) 13:45,30.

4x100 m: 1. Jamajka (Carter, Frater, Blake, Bolt) 36,84 - světový rekord, 2. USA (Kimmons, Gatlin, Gay, Bailey) 37,04, 3. Trinidad a Tobago (Bledman, Burns, Callender, Thompson) 38,12, 4. Francie 38,16, 5. Japonsko 38,35, 6. Nizozemsko 38,39, 7. Austrálie 38,43, Kanada diskvalifikována.

Oštěp: 1. Walcott (Trin.) 84,58, 2. Pjatnycja (Ukr.) 84,51, 3. Ruuskanen (Fin.) 84,12, 4. Veselý (ČR) 83,34, 5. Pitkämäki (Fin.) 82,80, 6. Thorkildsen (Nor.) 82,63, 7. Lebesis (Řec.) 81,91, 8. Häber (Něm.) 81,21, ...v kvalifikaci 25. Vadlejch 77,61, 34. Frydrych (oba ČR) 75,46.

50 km chůze: 1. Kirďapkin (Rus.) 3:35:59, 2. Tallent (Austr.) 3:36:53, 3. S' Tchien-feng (Čína) 3:37:16, 4. Heffernan (Ir.) 3:37:54, 5. Jerochin 3:37:54, 6. Bakulin (oba Rus.) 3:38:55, 7. Li Ťien-po (Čína) 3:39:01, 8. Tóth (SR) 3:41:24.

Ženy:
20 km chůze: 1. Lašmanovová 1:25:02 - světový rekord, 2. Kaniskinová (obě Rus.) 1:25:09, 3. Čchie-Jang Šen-ťie 1:25:16, 4. Liou Chung (obě Čína) 1:26:00, 5. Kirďapkinová (Rus.) 1:26:26, 6. Lu Siou-č' (Čína) 1:27:10, 7. Rigaudová (It.) 1:27:36, 8. Pascualová (Šp.) 1:27:56, ...35. Pelantová (ČR) 1:33:35.

800 m: 1. Savinovová (Rus.) 1:56,19, 2. Semenyaová (JAR) 1:57,23, 3. Poistogovová (Rus.) 1:57,53, 4. Jelimová (Keňa) 1:57,59, 5. Johnsonová Montanová (USA) 1:57,93, 6. Aržakovová (Rus.) 1:59,21, 7. Niyonsabaová (Burun.) 1:59,63, 8. Jepkosgeiová Busieneiová (Keňa) 2:00,19.

4x400 m: 1. USA (Trotterová, Felixová, McCororyová, Richardsová-Rossová) 3:16,87, 2. Rusko (Guščinová, Krivošapková, Firovová, Anťuchová) 3:20,23, 3. Jamajka (Dayová, Whyteová, Williamsová, Williamsová-Millsová) 3:20,95, 4. Ukrajina 3:23,57, 5. Británie 3:24,76, 6. Francie 3:25,92, 7. ČR (Rosolová, Bergrová, Bartoničková, Hejnová) 3:27,77, Nigérie diskvalifikována.

Výška: 1. Čičerovová (Rus.) 205, 2. Barrettová (USA) 203, 3. Školinová (Rus.) 203, 4. Beitíaová (Šp.) 200, 5. Hellebautová (Belg.) 197, 6. Loweová (USA) 197, 7. Radzivilová (Uzb.) 197, 8. Greenová (Švéd.) 193, ...v kvalifikaci 29. Marešová (USA) 180.

20 km chůze: 1. Lašmanovová 1:25:02 - světový rekord, 2. Kaniskinová (obě Rus.) 1:25:09, 3. Čchie-Jang Šen-ťie 1:25:16, 4. Liou Chung (obě Čína) 1:26:00, 5. Kirďapkinová (Rus.) 1:26:26, 6. Lu Siou-č' (Čína) 1:27:10, 7. Rigaudová (It.) 1:27:36, 8. Pascualová (Šp.) 1:27:56, ...35. Pelantová (ČR) 1:33:35.

Basketbal - ženy:

O 3. místo: Austrálie - Rusko 83:74 (17:16, 38:30, 57:43)

Cyklistika - horská kola:

Ženy (29,3 km):
1. Bressetová (Fr.) 1:30:52, 2. Spitzová (Něm.) -1:02, 3. Gouldová (USA) -1:08, 4. Kalentěvová (Rus.) -1:41, 5. Süssová (Švýc.) -1:54, 6. Engenová (Švéd.) -2:16, 7. Dawidowiczová (Pol.) -2:28, 8. Lastová (Brit.) -2:55, ...14. Nash (ČR) -5:30.

Fotbal - muži:

Finále: Brazílie - Mexiko 1:2 (0:1)
Branky: 90.+1 Hulk - 1. a 75. Peralta. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). ŽK: Marcelo, Leandro Damiao - I. Jiménez, Reyes, Vidrio. Diváci: 86.000.

Házená - ženy:

O 3. místo: Španělsko - Korea 31:29 po druhém prodl. (24:24, 13:13).

Jachting:

Ženy:
Elliott 6m (konečné pořadí): 1. Španělsko (Echegoyenová, Torová, Pumariegová), 2. Austrálie, 3. Finsko, 4. Rusko, 5. USA, 6. Francie, 7. Británie, 8. Nizozemsko.

Moderní gymnastika:

Víceboj: 1. Kanajevová 116,900, 2. Dmitrijevová (obě Rus.) 114,500, 3. Čarkašynová (Běl.) 111,700, 4. Garajevová (Ázerb.) 111,575, 5. Son Jon-če (Korea) 111,475, 6. Maksymenková (Ukr.) 109,625, 7. Rivkinová (Izr.) 109,000, 8. Mitevová (Bulh.) 108,950.

Moderní pětiboj:

Muži:
1. Svoboda (ČR) 5928 b. (šerm: 1024 - plavání: 1304 - parkúr: 1132 - kombinovaný běh a střelba: 2468), 2. Cchao Čung-žung (Čína) 5904 (1000 - 1376 - 1080 - 2448), 3. Marosi (Maď.) 5836 (880 - 1336 - 1200 - 2420), 4. Lesun (Rus.) 5764, 5. Gebhardt (Něm.) 5756, 6. Daniel (Rak.) 5744, 7. Mojsejev (Rus.) 5736, 8. Kinderis (Lit.) 5732, ...15. Polívka (ČR) 5652 (688 - 1328 - 1136 - 2500).

Pozemní hokej - muži:

Finále: Německo - Nizozemsko 2:1 (1:0).

O 3. místo: Velká Británie - Austrálie 3:1 (1:1).

O 5. místo: Španělsko - Belgie 2:5 (1:4).

O 11. místo: JAR - Indie 3:2 (2:1).

Rychlostní kanoistika - 200 metrů:

Muži:
K1: 1. McKeever (Brit.) 36,246, 2. Craviotto Rivero (Šp.) 36,540, 3. De Jonge (Kan.) 36,657, 4. Beaumont (Fr.) 36,688, 5. Salachov (Rus.) 36,825, 6. Dudás (Maď.) 36,830, 7. Novakovič (Srb.) 37,094, 8. Rauhe (Něm.) 37,553.

C1: 1. Čeban (Ukr.) 42,291, 2. Šuklin (Lit.) 42,792, 3. Štyl (Rus.) 42,853, 4. Lopes de Ayala (Šp.) 43,038, 5. Haraža (Běl.) 43,545, 6. Hagara (SR) 43,977, 7. Goubel (Fr.) 44,045, 8. Sakamoto (Jap.) 44,699.

K2: 1. Postrigaj, Djačenko (Rus.) 33,507, 2. Pjatrušenka, Machněv (Běl.) 34,266, 3. Heath, Schofield (Brit.) 34,421, 4. Hybois, Jouve (Fr.) 35,012, 5. Correa, Rezola (Arg.) 35,271, 6. Phillips, Bird (Austr.) 35,315, 7. Cochrane, Fournel (Kan.) 35,396, 8. Rauhe, Ems (Něm.) 35,405.

Ženy:
K1: 1. Carringtonová (N. Zél.) 44,638, 2. Osypenková-Radomská (Ukr.) 45,053, 3. Duševová-Janicsová (Maď.) 45,128, 4. Rivasová (Šp.) 45,326, 5. Walczykiewiczová (Pol.) 45,500, 6. Lobovová (Rus.) 45,961, 7. Walkerová (Brit.) 46,161, 8. Portelová (Portug.) 46,549.

Volejbal - ženy:

O 3. místo: Japonsko - Korea 3:0 (22, 24, 21).

Finále: Brazílie - USA 3:1 (-11, 17, 20, 17)

  • 0Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.