11. srpna 2012 1:03 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky z 15.
soutěžního dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zleva: Tianna Madisonová, Carmelita Jeterová, Bianca Knightová a Allyson Felixová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva: Tianna Madisonová, Carmelita Jeterová, Bianca Knightová a Allyson Felixová | foto: Reuters
LONDÝN Výsledky z 15. soutěžního dne olympijských her v Londýně 2012.

Atletika

Finále:

Muži:

Tyč:
1. Lavillenie (Fr.) 597, 2. Otto 591, 3. Holzdeppe (oba Něm.) 591, 4. Starodubcev 575, 5. Lukjaněnko (oba Rus.) a Lewis (Brit.) 575, 7. Filippidis (Řec.) 565, 8. Kudlička (ČR) 565.

4x400 m:
1. Bahamy (Brown, Pinder, Mathieu, Miller) 2:56,72, 2. USA (Nellum, Mance, McQuay, Taylor) 2:57,05, 3. Trinidad a Tobago (Gordon, Solomon, Alleyne-Forte, Lendore) 2:59,40, 4. Británie 2:59,53, 5. Rusko 3:00,09, 6. Belgie 3:01,83, 7. Venezuela 3:02,18, 8. JAR 3:03,46, Kuba nedokončila.

Ženy:

1500 m:
1. Cakirová-Alptekinová 4:10,23, 2. Bulutová (obě Tur.) 4:10,40, 3. Džamálová (Bahr.) 4:10,74, 4. Tomašovová (Rus.) 4:10,90, 5. Aregawiová (Et.) 4:11,03, 6. Rowburyová (USA) 4:11,26, 7. Karejvová (Běl.) 4:11,58, 8. Klocová (SR) 4:12,64.

5000 m:
1. Defarová (Et.) 15:04,25, 2. Cheruiyotová (Keňa) 15:04,73, 3. T. Dibabaová (Et.) 15:05,15, 4. Kipyegová (Keňa) 15:05,79, 5. Burkaová (Et.) 15:10,66, 6. Kibiwotová (Keňa) 15:11,59, 7. Paveyová 15:12,72, 8. Bleasdaleová (obě Brit.) 15:14,55.

Kladivo:
1. Lysenková (Rus.) 78,18, 2. Wlodarczyková (Pol.) 77,60, 3. Heidlerová (Něm.) 77,13, 4. Čang Wen-siou (Čína) 76,34, 5. Klaasová (Něm.) 76,05, 6. Morenová (Kuba) 74,60, 7. Meňkovová (Běl.) 74,40, 8. Z. Marghievová (Mold.) 74,06,

4x100 m:
1. USA (Madisonová, Felixová, Knightová, Jeterová) 40,82 - světový rekord, 2. Jamajka (Fraserová-Pryceová, Simpsonová, Campbellová-Brownová, Stewartová) 41,41, 3. Ukrajina (Povhová, Stujová, Rjemjenová, Bryzginová) 42,04, 4. Nigérie 42,64, 5. Německo 42,67, 6. Nizozemsko 42,70, 7. Brazílie 42,91, Trinidad a Tobago nedokončily.

Kvalifikace:

Muži:

4x100 m muži - rozběhy:
1. USA 37,38.

Ženy:

4x400 m ženy - rozběhy:
1. USA 3:22,09, ...7. ČR (Rosolová, Bergrová, Bartoničková, Hejnová) 3:26,20 - postoupila do finále.

Basketbal

Muži:

Semifinále:
Španělsko - Rusko 67:59 (20:31),
USA - Argentina 109:83 (47:40).

Box

Muži - semifinále:

Do 49 kg:
Cou Š'-ming (Čína) - Barnes (Ir.) 15:15, Cou Š'-ming vyhrál verdiktem rozhodčích, Pongprajún (Thaj.) - Ajrapetjan (Rus.) 13:12.

Do 52 kg:
Njambajar (Mong.) - Alojan (Rus.) 15:11, Ramirez (Kuba) - Conlan (Ir.) 20:10 Do 56 kg: Nevin (Ir.) - Alvarez (Kuba) 19:14, Campbell (Brit.) - Šimizu (Jap.) 20:11.

Do 60 kg:
Lomačenko (Ukr.) - Toledo (Kuba) 14:11, Han Sun-čol (Korea) - Petrauskas (Lit.) 18:13.

Do 64 kg:
Iglesias (Kuba) - Mangiacapre (It.) 15:8, Berinčik (Ukr.) - Urančimeg (Mong.) 29:21.

Do 69 kg:
Evans (Brit.) - Šelesťjuk (Ukr.) 11:10, Sapijev (Kaz.) - Zamokovj (Rus.) 18:12.

Do 75 kg:
Falcao (Braz.) - Ogogo (Brit.) 16:9, Murata (Jap.) - Atojev (Uzb.) 13:12.

Do 81 kg:
Mechontcev (Rus.) - Falcao (Braz.) 23:11, Nijazymbetov (Kaz.) - Gvozdyk (Ukr.) 13:13, Nijazymbetov vyhrál verdiktem rozhodčích.

Do 91 kg: Usyk (Ukr.) - Pulev (Bulh.) 21:5, Russo (It.) - Mammadov (Ázerb.) 15:13.

Nad 91 kg:
Cammarelle (It.) - Medžidov (Ázer.) 13:12, Joshua (Brit.) - Dyčkov (Kaz.) 13:11.

Cyklistika - bikros

Muži:

1. Štrombergs (Lot.) 37,576, 2. Willoughby (Austr.) -0,353, 3. Oquendo (Kol.) -0,675, 4. Van der Biezen -0,916, 5. Van Gendt (oba Niz.) -7,168, 6. Jiménez (Kol.) -15,801, 7. Fields (USA) -25,457, 8. Phillips (Brit.) -1:34,342.

Ženy:
1. Pajónová (Kol.) 37,706, 2. Walkerová (N. Zél.) -0,427, 3. Smuldersová (Niz.) -0,525, 4. Le Corguilleová (Fr.) -0,770, 5. Buchananová (Austr.) -1,197, 6. Readeová (Brit.) -1,541, 7. Pottierová (Fr.) -1,689, 8. Crainová (USA) -2,580, ...10. Hladíková, 11. Labounková (obě ČR) vyřazeny v semifinále.

Fotbal

Muži:

Utkání o 3. místo v Cardiffu:
Korea - Japonsko 2:0 (1:0) Branky: 38. Pak Čchu-jong, 57. Ku Ča-čchol.

Házená

Muži:

Semifinále:
Švédsko - Maďarsko 27:26 (15:12), Francie - Chorvatsko 25:22 (12:10).

Jachting

Muži:

470 (konečné pořadí):
1. Belcher, Page (Austr.) 22 b., 2. Bithell, Patience (Brit.) 30, 3. Calabrese, De La Fuente (Arg.) 63, 4. Zandona, Zucchetti (It.) 72, 5. Saunders, Snow-Hansen (N. Zél.) 86, 6. Fantela, Marenič (Chorv.) 87, 7. Leboucher, Garos (Fr.) 90, 8. Marinho, Nunes (Portug.) 93.

Ženy:

470 (konečné pořadí):
1. Alehová, Powrieová (N. Zél.) 35, 2. Clarková, Millsová (Brit.) 51, 3. Berkhoutová, Westerhofová (Niz.) 64, 4. Lecointreová, Geronová (Fr.) 65, 5. Micolová, Contiová (It.) 73, 6. Barbachanová, Oliveiraová (Braz.) 75, 7. Stowellová, Rechichiová (Austr.) 83, 8. Belcherová, Kadelbachová (Něm.) 84.

Plavání

Dálkové:

Muži - 10 km:
1. Mellúlí (Tun.) 1:49:55,1, 2. Lurz (Něm.) 1:49:58,5, 3. Weinberger (Kan.) 1:50:00,3, 4. Janniotis (Řec.) 1:50:05,3, 5. Fogg (Brit.) 1:50:37,3, 6. Bolšakov 1:50:40,1, 7. Djatčin (oba Rus.) 1:50:42,8, 8. Waschburger (Něm.) 1:50:44,4.

Synchronizované:

Družstva - finále:
1. Rusko (Davydovová, Gromovová, Iščenková, Chasjanovová, Korobovová, Packevičová, Romašinová, Timaninová, Šiškinová) 197,030, 2. Čína 194,010, 3. Španělsko 193,120, 4. Kanada 189,630, 5. Japonsko 187,630, 6. Británie 175,440, 7. Egypt 155,960, 8. Austrálie 154,930.

Pozemní hokej

Ženy:

Finále:
Nizozemsko - Argentina 2:0 (0:0).

O 3. místo:
Velká Británie - Nový Zéland 3:1 (0:0).

O 5. místo:
Austrálie - Čína 2:0 (0:0).

O 11. místo:
Belgie - USA 2:1 (1:1).

Taekwondo

Muži:

Do 80 kg:
1. Crismanich (Arg.), 2. García (Šp.), 3. Muhammad (Brit.) a Sarmiento (It.), 5. Baháví (Afg.) a Jeremjan (Arm.), 7. Karámí (Írán) a Scott (N. Zél.).

Ženy:

Do 67 kg:
1. Hwang Kjong-son (Korea), 2. Tatarová (Tur.), 3. Frommová (Něm.) a McPhersonová (USA), 5. Martonová (Austr.) a Aničová (Slovin.), 7.¨Gbagbiová (Pobřeží sl.) a St. Bernardová (Grenada).

Vodní pólo

Muži:

Semifinále:
Chorvatsko - Černá Hora 7:5, Itálie - Srbsko 9:7.

O 5.-8. místo:
Španělsko - USA 8:7, Maďarsko - Austrálie 10:9.

Volejbal

Muži:

Semifinále:
Rusko - Bulharsko 3:1 (21, 15, -23, 23),
Brazílie - Itálie 3:0 (21, 12, 21).

Zápas - volný styl:

Muži:

Do 55 kg:
1. Otarsultanov (Rus.), 2. Chinčegašvili (Gruz.), 3. Jang Kjong-il (KLDR) a Jumoto (Jap.), 5. Nijazbekov (Kaz.) a Velikov (Bulh.), 7. Džaburjan (Arm.), 8. Rahímí (Írán).

Do 74 kg:
1. Burroughs (USA), 2. Gúdarzí (Írán), 3. Tigijev (Uzb.) a Carguš (Rus.), 5. Hatos (Maď.) a Gentry (Kan.), 7. Chucišvili (Gruz.), 8. Midana (Guinea-Bissau).

ČTK
  • 0Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí
Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí

Recenze si přečtěte na eMimino.cz.

Najdete na Lidovky.cz