6. srpna 2012 20:52, aktualizováno 7. 8 1:10 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky z 10.
soutěžního dne olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Američan Matthew Emmons nezlomil prokletí poslední rány ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran ani na olympijských hrách v Londýně. Tentokrát však bral bronz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Američan Matthew Emmons nezlomil prokletí poslední rány ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran ani na olympijských hrách v Londýně. Tentokrát však bral bronz | foto: Reuters
LONDÝN Výsledky z 10. soutěžního dne olympijských her v Londýně 2012.

Atletika

Finále
Muži - 400 m:
1. James (Grenada) 43,94, 2. Santos (Dom. rep.) 44,46, 3. Gordon (Trin. a Tobago) 44,52, 4. Brown (Bah.) 44,79, 5. K. Borlée 44,81, 6. J. Borlée (oba Belg.) 44,83, 7. Pinder (Bah.) 44,98, 8. Solomon (Austr.) 45,14, ...v semifinále 12. Maslák 45,15.

400 m př.: 1. Sánchez (Dom. rep.) 47,63, 2. Tinsley (USA) 47,91, 3. Culson (Portor.) 48,10, 4. Greene (Brit.) 48,24, 5. Taylor (USA) 48,25, 6. Gordon (Trin. a Tobago) 48,86, 7. Green (Jam.) 49,12, 8. Clement (USA) 49,15, ....v rozbězích 35. Prorok 50,33.

Ženy
3000 m př.:
1. Zaripovová (Rus.) 9:06,72, 2. Ghribiová (Tun.) 9:08,37, 3. Assefaová (Et.) 9:09,84, 4. Chemosová (Keňa) 9:09,88, 5. Ayalewová 9:12,98, 6. Dirová (obě Et.) 9:19,89, 7. Möldnerová-Schmidtová 9:21,78, 8. Krauseová (obě Něm.) 9:23,52.

Tyč: 1. Suhrová (USA) 475, 2. Silvaová (Kuba) 475, 3. Isinbajevová (Rus.) 470, 4. Spiegelburgová 465, 5. Strutzová (obě Něm.) 455, 6. Ptáčníková, Ryzihová (Něm.) a Bleasdaleová (Brit.) všechny 445.

Koule: 1. Ostapčuková (Běl.) 21,36, 2. Adamsová (N. Zél.) 20,70, 3. Kolodková (Rus.) 20,48, 4. Kung Li-ťiao 20,22, 5. Li Ling (obě Čína) 19,63, 6. Carterová (USA) 19,42, 7. Liou Siang-žung (Čína) 19,18, 8. Arcanjová (Braz.)19,02.

Kvalifikace
Muži, 800 m - rozběhy:
1. Kaki (Súd.) 1:45,51, ...27. Holuša 1:46,87 - vyřazen.

Disk: 1. Kanter (Est.) 66,39.

Ženy
200 m - rozběhy:
1. Richardsová-Rossová (USA) 22,48.

1500 m - rozběhy: 1. Aregawiová (Et.) 4:04,55, ...29. Čapková 4:12,15 - vyřazena.

100 m překážek - rozběhy: 1. Pearsonová (Austr.) 12,57, ...14. Škrobáková 13,01 - postoupila do semifinále.

400 m př. - semifinále: 1. Anťuchová (Rus.) 53,33, 2. Hejnová 53,62, ...8. Rosolová 54,87 - obě postoupily do finále.

Basketbal - muži

Skupina A: Tunisko - Litva 63:76 (35:29), Francie - Nigérie 79:73 (41:30), USA - Argentina 126:97 (60:59).

Konečná tabulka
1. USA 5 5 0 589:398 10
2. Francie 5 4 1 376:378 9
3. Argentina 5 3 2 448:424 8
4. Litva 5 2 3 395:399 7
5. Nigérie 5 1 4 338:456 6
6. Tunisko 5 0 5 320:411 5

Skupina B: Austrálie - Rusko 82:80 (46:45), Velká Británie - Čína 90:58 (46:31), Brazílie - Španělsko 88:82 (38:44).

Konečná tabulka
1. Rusko 5 4 1 400:359 9
2. Brazílie 5 4 1 402:349 9
3. Španělsko 5 3 2 414:394 8
4. Austrálie 5 3 2 410:373 8
5. Velká Británie 5 1 4 380:405 6
6. Čína 5 0 5 313:439 5

Box

Muži - čtvrtfinále
Do 60 kg: Han Sun-čchul (Korea) - Gajbnazarov (Uzb.) 16:13, Petrauskas (Lit.) - Valentino (It.) 16:14, Toledo (Kuba) - Žajlauov (Kaz.) 19:11, Lomačenko (Ukr.) - Verdejo (Portor.) 14:9.

Do 75 kg: Atojev (Uzb.) - Kumar (Indie) 17:13, Falcao (Braz.) - Harcsa (Maď.) 14:10, Ogogo (Brit.) - Härtel (Něm.) 15:10, Murata (Jap.) - Kilicci (Tur.) 17:13.

Nad 91 kg: Dyčko (Kaz.) - Kean (Kan.) 20:6, Cammarelle (It.) - Ardžáví (Mar.) 12:11, Medžidov (Ázerb.) - Omarov (Rus.) 17:14, Joshua (Brit.) - Čang Č'-lej (Čína) 15:11.

Ženy - čtvrtfinále
Do 51 kg: Adamsová (Brit.) - Petrovová (Bulh.) 16:7, Hmangteová (Indie) - Raháliová (Tun.) 15:6, Esparzaová (USA) - Maglioccová (Venez.) 24:16, Žen Cchan-cchan (Čína) - Saveljovová (Rus.) 12:7.

Do 60 kg: Araujová (Braz.) - Ubtílová (Mar.) 16:12, Čorjevová (Tádž.) - Tung Čcheng (Čína) 13:8, Taylorová (Ir.) - Jonasová (Brit.) 26:15, Očigavová (Rus.) - Pritchardová (Austr.) 22:4.

Do 75 kg: 1. Torlopovová (Rus.) - Ogokeová (Niz.) 18:8, Li Ťin-c' (Čína) - Spencerová (Kan.) 17:14, Shieldsová (USA) - Laurellová (Švéd.) 18:14, Volnovová (Kaz.) - Marshallová (Brit.) 16:12.

Cyklistika - dráhová

Muži
Sprint - finále:
Kenny (Brit.) - Baugé (Fr.) 2:0 (10,232, 10,308).

O 3. místo: Perkins (Austr.) - Phillip (Trin.) 2:0 (10,489, 10,297).

Další pořadí: 5. Dmitrijev (Rus.), 6. Watkins (USA), 7. Förstemann (Něm.), 8. Awang (Malaj.), ...10. KELEMEN.

Ženy
Omnium (průběžné pořadí po 3 ze 6 disciplín):
1. Trottová (Brit.), 2. Hammerová (USA) obě 12 bodů, 3. Edmondsonová (Austr.) 17, 4. Whittenová (Kan.) 18, 5. D'Hooreová (Belg.) 20, 6. Wojtyrová (Pol.) 24, 7. Wildová (Niz.), 8. Romanjutová (Rus.) obě 25.

Fotbal - ženy

Semifinále
Japonsko - Francie 2:1
(1:0)
Branky: 32. Ogimiová, 49. Sakagučiová - 76. Le Sommerová.

USA - Kanada 4:3 po prodl. (3:3, 1:0)
Branky: 54. a 70. Rapinoeová, 80. z pen. Wambachová, 120.+3 Morganová - 22., 67. a 73. Sinclairová.

Házená - muži

Skupina A: Tunisko - Argentina 25:23 (12:12), Island - Velká Británie 41:24 (18:15), Francie - Švédsko 29:26 (18:12).

Konečná tabulka
1. Island 5 5 0 0 167:132 10
2. Francie 5 4 0 1 159:110 8
3. Švédsko 5 3 0 2 156:115 6
4. Tunisko 5 2 0 3 121:125 4
5. Argentina 5 1 0 4 113:138 2
6. Velká Británie 5 0 0 5 96:192 0 

Skupina B: Maďarsko - Srbsko 26:23 (9:11), Dánsko - Jižní Korea 26:24 (13:14), Chorvatsko - Španělsko 30:25 (11:10).

Konečná tabulka
1. Chorvatsko 5 5 0 0 150:109 10
2. Dánsko 5 4 0 1 124:129 8
3. Španělsko 5 3 0 2 140:126 6
4. Maďarsko 5 2 0 3 114:128 4
5. Srbsko 5 1 0 4 120:131 2
6. Jižní Korea 5 0 0 5 115:140 0

Jachting

Muži
Laser (konečné pořadí):
1. Slingsby (Austr.) 43 b., 2. Kontides (Kypr) 59, 3. Myrgren (Švéd.) 72, 4. Stipanovič (Chorv.) 77,5. Murdoch (N. Zél.) 87, 6. Grotelüschen (Něm.) 92, 7. Goodison (Brit.) 93, 8. Foglia Costa (Urug.) 106.

Ženy
Laser Radial (konečné pořadí):
1. Sü Li-ťia (Čína) 35, 2. Bouwmeesterová (Niz.) 37, 3. Van Ackerová (Belg.) 40, 4. Murphyová (Ir.) 44, 5. Youngová (Brit.) 60, 6. Scheidtová (Lit.) 82, 7. Multalaová (Fin.) 94, 8. Raileyová (USA) 104, 9. Fenclová 105.

Jezdectví

Parkúr - družstva
1. Británie (Skelton/kůň Big Star, Maher/Triple X, Brash/Hello Sanctos, Charles/Vindicat) 8 tr. bodů/4 v rozeskakování,  2. Nizozemsko 8/12, 3. Saúdská Arábie 14, 4. Švýcarsko 16, 5. Kanada 26, 6. Švédsko a USA po 28, 8. Brazílie 67.

Plážový volejbal

Muži - čtvrtfinále: Emanuel, Alison (1-Braz.) - Fijalek, Prudel (9-Pol.) 2:1 (17, -16, 15), Plavins, Smedins (17-Lot.) - Gibb, Rosenthal (4-USA) 2:1 (-19, 18, 11), Brink, Reckermann (3-Něm.) - Ricardo, Cunha (7-Braz.) 2:0 (15, 19),  Nummerdor, Schuil (5-Niz.) - Nicolai, Lupo (13-It.) 2:0 (16, 18).

Semifinálové dvojice (úterý): Brink, Reckermann - Nummerdor, Schuil; Emanuel, Alison - Plavinš, Šmedinš.

Pozemní hokej - ženy

Skupina A: Japonsko - Čína 1:0 (0:0), Korea - Belgie 3:1 (2:0), Nizozemsko - Velká Británie 2:1 (0:1).

Konečná tabulka
1. Nizozemsko 5 5 0 0 12:5 15
2. Velká Británie 5 3 0 2 14:7 9
3. Čína 5 2 1 2 6:3 7
4. Jižní Korea 5 2 0 3 9:13 6
5. Japonsko 5 1 1 3 4:9 4
6. Belgie 5 0 2 3 2:10 2 

Skupina B: Nový Zéland - Německo 0:0, JAR - USA 7:0 (4:0), Argentina - Austrálie 0:0.

Konečná tabulka
1. Argentina 5 3 1 1 12:4 10
2. Nový Zéland 5 3 1 1 9:5 10
3. Austrálie 5 3 1 1 5:2 10
4. Německo 5 2 1 2 6:7 7
5. JAR 5 1 0 4 9:14 3 6. USA 5 1 0 4 4:13 3

Semifinálové dvojice (středa): Nizozemsko - Nový Zéland, Argentina - Británie.

Sportovní gymnastika

Muži
Kruhy:
1. Zanetti (Braz.) 15,900, 2. Čchen I-ping (Čína) 15,800, 3. Morandi (It.) 15,733, 4. Balandin 15,666, 5. Abljazin (oba Rus.) 15,633, 6. Ramos (Portor.) 15,600, 7. Jovčev (Bul.) 15,108, 8. Molinari (Arg.) 14,733.

Přeskok: 1. Jang Hak-son (Korea) 16,533, 2. Abljazin 16,399, 3. Radivilov (Ukr.) 16,316, 4. González Sepúlveda (Chile) 16,183, 5. Mikulak (USA) 16,050, 6. Koczi (Rum.) 16,033, 7. Botella Pérez (Šp.) 15,866, 8. Thomas (Brit.) 15,533.

Ženy
Bradla:
1. Mustafinová (Rus.) 16,133, 2. Che Kche-sin (Čína) 15,933, 3. Tweddleová (Brit.) 15,916, 4. Jao Ťin-nan (Čína) 15,766, 5. Komovová (Rus.) 15,666, 6. Seitzová (Něm.) 15,266, 7. Curumiová (Jap.) 14,966, 8. Douglasová (USA) 14,[#]900.

Sportovní střelba

Muži
Libovolná malorážka 3x40 ran:
1. Campriani (It.) 1278,5 (1180+98,5), 2. Kim Čong-hjon (Korea) 1272,5 (1171+101,5), 3. Emmons (USA) 1271,3 (1172+99,3), 4. Graff (Fr.) 1271,0 (1171+100,0), 5. Ču Čchi-nan (Čína) 1270,2 (1170+100,2), 6. Sidi (Maď.) 1269,0 (1168+101,0), 7. Bryhn (Nor.) 1267,8 (1169/98,8), 8. Ščerbacevič (Běl.) 1267,3 (1171+96,3), ...34. Hama 1153.

Trap: 1. Cernogoraz (Chorv.) 146 (122+24/v rozstřelu 6), 2. Fabbrizi (It.) 146 (123+23/5), 3. Al Díhání (Kuv.) 145 (124+21/4), 4. Diamond (Austr.) 145 (125+20/3), 5. Serrano (Šp.) 144 (123+21), 6. Glasnovič (Chorv.) 143 (122+21), ...14. Kostelecký 120, 18. Lipták 119.

Stolní tenis

Muži
Družstva - semifinále:
Čína - Německo 3:1, Korea - Hongkong 3:

Ženy
Družstva - semifinále:
Čína - Korea 3:0.

Synchronizované plavání

Dvojice (po volném programu): 1. Iščenková, Romašinová (Rus.) 196,800, 2. Chuang Süe-čchen, Liou Ou (Čína) 192,810, 3. Carbonellová, Fuentesová (Šp.) 192,590, ...14. Bernardová, Dufková 171,840 - nepostoupily do finále.

Vodní pólo - muži

Skupina A: Chorvatsko - Kazachstán 12:4, Itálie - Španělsko 10:7, Austrálie - Řecko 13:8.

Konečná tabulka
1. Chorvatsko 5 5 0 0 50:29 10
2. Itálie 5 3 1 1 40:36 7
3. Španělsko 5 3 0 2 52:42 6
4. Austrálie 5 2 0 3 40:44 4
5. Řecko 5 1 1 3 41:43 3
6. Kazachstán 5 0 0 5 24:53 0

Skupina B: Srbsko - Rumunsko 12:4, Maďarsko - USA 11:6, Černá Hora - Velká Británie 13:4.

Konečná tabulka
1. Srbsko 5 4 1 0 69:38 9
2. Černá Hora 5 3 1 1 54:41 7
3. Maďarsko 5 3 0 2 65:52 6
4. USA 5 3 0 2 43:44 6
5. Rumunsko 5 1 0 4 48:55 2
6. Velká Británie 5 0 0 5 28:77 0

Čtvrtfinálové dvojice: Chorvatsko - USA, Itálie - Maďarsko, Španělsko - Černá Hora, Austrálie - Srbsko.

Volejbal muži

Skupina A: Austrálie - Polsko 3:1 (21, 22, -18, 22), Bulharsko - Itálie 3:0 (30, 20, 19), Argentina - Velká Británie 3:0 (18, 18, 15).

Konečná tabulka
1. Bulharsko 5 4 0 0 1 13:4 407:390 12
2. Polsko 5 3 0 0 2 11:7 433:374 9
3. Argentina 5 3 0 0 2 10:7 382:367 9
4. Itálie 5 2 1 0 2 10:9 426:413 8
5. Austrálie 5 2 0 1 2 8:10 395:397 7
6. Velká Británie 5 0 0 0 5 0:15 274:376 0

Skupina B: Rusko - Srbsko 3:0 (15, 20, 17), - Tunisko 3:0 (15, 19, 19), Brazílie - Německo 3:0 (21, 22, 19).

Konečná tabulka
1. USA 5 4 0 1 0 14:4 427:370 13
2. Brazílie 5 3 1 0 1 13:5 418:379 11
3. Rusko 5 3 1 0 1 12:5 408:352 11
4. Německo 5 1 1 0 3 6:11 379:388 5
5. Srbsko 5 1 0 2 2 7:13 413:455 5
6. Tunisko 5 0 0 0 5 1:15 294:395 0

Čtvrtfinálové dvojice: Bulharsko - Německo, Polsko - Rusko, Brazílie - Argentina, USA - Itálie.

Vzpírání

Muži
Do 105 kg:
1. Torochtij (Ukr.) 412 kg (trh 185 + nadhoz 227), 2. Nasírshelal (Írán) 411 (184+227), 3. Bonk (Pol.) 410 (190+220), 4. Nurudinov 404 (184+220), 5. Jefremov (oba Uzb.) 401 (183+218), 6. Džughlí (Sýr.) 398 (180+218), 7. Plesnieks (Lot.) 390 (175+215), 8. Arroyo (Ekv.) 385 (185+200).

Zápas - řecko-římský styl

Do 60 kg: 1. Norúzí (Írán), 2. Lašchi (Gruz.), 3. Kuramagomedov (Rus.) a Macumoto (Jap.), 5. Alijev (Ázerb.) a Kebispajev (Kaz.), 7. Angelov (Bulh.), 8. Čung Či-hjon (Korea).

Do 84 kg: 1. Chugajev (Rus.), 2. Ibrahim (Eg.), 3. Gadžijev (Kaz.) a Janikowski (Pol.), 5. Gegešidze (Gruz.) a Noumonvi (Fr.), 7. Shorey (Kuba), 8. Račyba (Ukr.).

Do 120 kg: 1. López (Kuba), 2. Nabi (Est.), 3. Kayaalp (Tur.) a Euren (Švéd.), 5. Pherselidze (Gruz.) a Čugošvili (Běl.), 7. Babadžanzadeh (Írán), 8. Patrikejev (Arm).

Lidovky.cz
  • 0Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.