Výjimečná událost. Němec získal zlatý set, soupeř neuhrál ani fiftýn

US Open

15:14
NEW YORK/PRAHA - Stalo se to teprve popáté v tenisové historii. Proto je to tak unikátní událost. V kvalifikaci na US Open uhrál Němec Julian Reister zlatý set - nad krajanem Timem Pützem vyhrál sadu 6:0, aniž by soupeři povolil jediný fiftýn.

Německý tenista Julian Reister foto: Reprofoto

Byl to hodně zvláštní zápas. První set vyhrál Pütz 7:6, ve druhém pokračoval do stavu 4:4 naprosto vyrovnaný duel. Od té doby se však změnil z napínavé bitvy ve zcela jednoznačnou záležitost. Reister přeřadil na vyšší rychlost - a 29 body v řadě zápas ovládl. V jejich rámci dosáhl i zlatého setu. Třetí sadu vyhrál za 22 minut 6:0, aniž by soupeři povolil jediný bod! To je přitom dost ojedinělá záležitost.

Mezi muži se na vrcholné úrovni přihodila teprve podruhé v historii, naposledy před třiceti lety. V roce 1983 v Delray Beach ponížil Američan Bill Scanlon v 1. kole Brazilce Marcose Hocevara 6:2, 6:0, přičemž ve druhé sadě neuhrál jeho soupeř ani fiftýn. Loni dokázal podobný úspěch zopakovat Kolumbijec Felipe Escobar, to však bylo "pouze" v kvalifikačním utkání na challenger v Panamě.

Z nedávné historie udivila zlatým setem kazašská tenistka Jaroslava Švedovová, která díky němu ovládla duel třetího kola loňského Wimbledonu proti Saře Erraniové. Její počin byl o to obdivuhodnější, že ho dokázala uhrát proti čerstvé finalistce Roland Garros. To Němec Reister byl dosud českým fanouškům známý spíše jako hráč, který letos ve Wimbledonu vyřadil v 1. kole Lukáše Rosola. Teď se zapsal do tenisové historie.