Výhru Slavie vystřelil Kisel, Slovácko prohrálo posedmé v řadě

19:51aktualizováno  19:58
PRAHA - Fotbalisté Slavie porazili v domácí dohrávce 24. kola první ligy Slovácko 1:0 díky gólu Slováka Karola Kisela z prvního poločasu. Pražský tým napravil nepovedené derby se Spartou a soupeři vrátil podzimní porážku 0:3. Tým z Uherského Hradiště prohrál sedmý soutěžní zápas za sebou a zůstává v tabulce jedenáctý, Slavia se posunula na osmé místo před Jihlavu, která má však k dobru úterní dohrávku s Ostravou.

Slavia. Karol Kisel slaví branku. foto: ČTK

Hosté, v jejichž základní sestavě chyběly i karetně ohrožené opory Trousil s Doškem, se v Edenu dostali do prvních šancí. Ve čtvrté minutě Daníček odražený míč trefil jen do náruče připraveného brankáře Čontofalského, Košút pak po rohovém kopu tvrdou ranou z první přestřelil.

V dalších minutách převzala iniciativu Slavia, ale zpočátku své akce nedokázala dotáhnout do konce. To se domácím podařilo ve 26. minutě. Čonka přesnou přihrávkou z levé strany našel volného Kisela, který z hranice šestnáctky zakončil přízemní střelou k tyči. Kapitán a nejlepší střelec "sešívaných" se prosadil posedmé v sezoně.

Na konci prvního poločasu mohli aktivnější slávisté přidat druhý gól, ale hlavičku Skácela vytáhl výborným zákrokem brankář Slovácka Melichárek.

Po změně stran se do prvního brankového ohrožení dostali hosté. K jejich smůle však Košút po standardce Volešáka zblízka těsně minul. Na druhé straně po individuální akci přestřelil také Kisel.

Jediný střelec zápasu se neprosadil ani v 74. minutě, když po Škodově přiklepnutí z šestnáctky volejem opět zamířil pouze nad. V závěrečných minutách Slavia kontrolovala svůj náskok a soustředila se především na defenzivu. V poslední minutě mohl přidat pojistku Škoda, ale obloučkem znovu minul.

Slovácko Čontofalského branku výrazněji neohrozilo a z posledních pěti ligových zápasů má na kontě jediný vstřelený gól.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 26. Kisel. Rozhodčí: K. Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček, Bortel - Haša, Košút. Diváci: 5449.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík, Petrák, Gecov (88. Zmrhal), Skácel (72. Juhar) - Kisel (89. Fenin) - Škoda. Trenér: Rada.

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Mezlík (39. Trousil), Košút, Kubáň - Hlúpik, Hofmann (77. Šumulikoski), Daníček, Volešák - Kerbr - Haša (65. Kovář). Trenér: Habanec.