Vydra a Pudil s Watfordem v boji o postup do Premier League neuspěli

19:14aktualizováno  21:50
LONDÝN - Čeští fotbalisté Matěj Vydra a Daniel Pudil s Watfordem do Premier League nepostoupili. Jejich tým dnes ve finále play off druhé ligy ve Wembley prohrál s Crystalem Palace 0:1 po prodloužení. Pudil odehrál za poražené celý zápas, Vydra musel kvůli zranění o přestávce střídat.

Český fotbalista Watfordu Daniel Pudil a Wilfried Zaha z Crystal Palace foto: Reuters

Jedinou branku utkání vstřelil ve 105. minutě veterán Kevin Phillips. Devětatřicetiletý útočník, který v kariéře ve finále play off třikrát neuspěl, proměnil penaltu nařízenou za faul Marka Cassettiho na Wilfrieda Zahu.  "Doteď jsem finále prohrával, takže do čtveřice všeho dobrého," citovala střídajícího Phillipse agentura Reuters. "Přijít na hřiště a dát vítězný gól proti týmu, kde pro mě před dvaceti lety všechno začalo, to je prostě pohádka," dodal.

Vydra se zranil těsně před koncem prvního poločasu a o přestávce ho nahradil Alexandre Geijo. Český útočník by navíc mohl přijít o zápas kvalifikace mistrovství světa s Itálií (7. června). "Matěj celý minulý týden netrénoval kvůli zranění zadního stehenního svalu. To se mu obnovilo a navíc má výron kotníku," řekl serveru iSport.cz hráčův agent Ondrej Chovanec.

Crystal Palace se do nejvyšší soutěže vrací po osmi letech a může se těšit na bonus ve výši 120 milionů liber. Právě díky štědrému finančnímu přínosu je finále play off druhé anglické ligy označováno jako nejlukrativnější zápas světa.