Všichni z tebe mají v gatích, slyšel Bank. A zase se vešel do desítky

13:40
RUZA CHUTOR (Od naší zpravodajky) - Podruhé na olympijských svazích dojel do TOP 10. Po sedmém místě v superkombinaci skončil Ondřej Bank devátý v super-G. "Docela jsem si spravil náladu po kombinaci," přiznal 33letý český lyžař. Přesto netajil: kombinace, v níž byl blizoučko medaili, ho bude mrzet ještě dlouho.

Ondřej Bank se i v Super-G vešel do první desítky foto: Reuters

Se super-G spokojenost?
Jsem samozřejmě strašně rád. Docela jsem si spravil náladu po kombinaci. Timing do super-G nemám, netrénoval jsem to. Deváté místo na olympijských hrách se startovním číslem 34 je hodně kvalitní výsledek. Navíc ztráta za nejlepšími je malá. Je to jeden z mých nejlepších výsledků v životě.

Po druhém místě v kombinačním sjezdu jste říkal, že se s vámi v cíli všichni zdravili. Po super-G taky?
Kluk co měří v cíli, mi říkal: Všichni z tebe měli naděláno v gatích, když jsi jel. Když jsem dojel do cíle, fakt všichni koukali. Bylo to relativně jednoduché, pista držela.

Dvakrát na olympiádě jste byl do desítky...
Jel jsem s tajnou představou, že zaútočím na medaili v superkombinaci, což se naplnilo. Samozřejmě bylo špatné, že jsem pokazil slalom. Ale deváté místo v super-G, to bych si ani neuměl představit.

Je deváté místo ze super-G cennější než sedmé ze superkombinace?
Není. Všichni kombinační závod podceňují, ale patnáct lidí na čele je strašně vyrovnaných.

Jak těžké byly dny po superkombinaci psychicky?
Byl jsem naměkko po sjezdu do kombinace. Celý život na to budu vzpomínat. Po všech zdravotních problémech jsem si to strašně užíval. Ale vím, že medaile byla blízko. I zlatá byla krutě blízko. Bude mě to mrzet do konce života.

Čtyři na stupních vítězů. Andrew Weibrecht (stříbro), Kjetil Jansrud (zlato), Jan Hudec a Bode Miller (bronz)

Usínalo se vám po superkombinaci dobře?
Snažil jsem se nerozebírat. S každým se bavit, že jsem to měl pustit a udělat tamto nebo tohleto... Nemám ty řeči rád.

Co vám po kombinaci řekl bratr s trenér Tomáš?
Nebylo co říct. Věděl jsem, že jsem slalom nejel dobře. Pohledem bylo řečeno vše. My jsme se smáli. Stalo se nám to několikrát. Nejsem asi vítězný typ.

Zaznamenal jste, jak vám lidi fandili?
Byl jsem rád, že se lidi doma mohli dívat na lyžování a prožívat určité emoce díky mně. Nezvládl jsem slalom. Nebylo to jen tratí. Když jsem si to rozebíral zpětně, došel jsem k závěru, že kdybych dal alespoň špatnou jízdu, byl jsem třetí. Ale já jsem dal hóóódně špatnou jízdu. To je důkaz, že kombinace není snadná. Vždy vyhrají ti nejlepší lyžaři dané doby. Švýcar Viletta je trošku zalezlý, ale technicky jde o jednoho z nejlepších lyžařů světa.

Sjezdové lyžování: Muži - superobří slalom

1. Jansrud (Nor.) 1:18,14, 2. Weibrecht -0,30, 3. Miller (oba USA) a Hudec (Kan.) oba -0,53, 5. Striedinger -0,55, 6. M. Franz (oba Rak.) -0,60, 7. Svindal (Nor.) -0,62, 8. Fill (It.) -0,71, 9. Bank -0,97, 10. Pridy (Kan.) -1,05, ...33. Vráblík ) -3,87.