Vrbata ukončil střelecké trápení, trefil se i Jordán

7:14
NEW YORK - Útočník Radim Vrbata ukončil v NHL po 14 zápasech své střelecké trápení a dvanáctým gólem v sezoně přispěl k výhře Vancouveru nad Coloradem 5:1. Svůj první gól v sezoně a třetí v NHL vstřelil obránce Michal Jordán, jeho Carolina ale podlehla Tampě 2:4.

Vrbata ukončil v NHL po 14 zápasech své střelecké trápení a dvanáctým gólem v sezoně přispěl k výhře Vancouveru nad Coloradem 5:1. foto: ČTK

Vancouver měl před utkáním s Coloradem na kontě čtyři porážky v řadě, všechny se shodným skóre 2:5. V neděli však Canucks dokázali udržet útočníky soupeře na uzdě. Výrazně se o to zasloužil brankář Ryan Miller, který pochytal 37 z 38 střel a o čisté konto přišel až 42 sekund před koncem třetí třetiny.

Základ k úspěchu položili v první třetině Adam Craknell a Jannik Hansen, Vrbata se prosadil pět sekund před vypršením druhé třetiny, když v přesilovce zvyšoval na 3:0. V polovině poslední dvacetiminutovky pak navýšili skóre znovu Hansen a Chris Tanev. Dalším z hlavních strůjců vítězství byl Henrik Sedin, který si připsal čtyři asistence.

Michal Jordán v duelu s Tampou ukázal, že umí nejen bránit, ale i útočit. Ve 33. minutě v útočném pásmu předvedl nádhernou samostatnou akci, když oblafl obranu soupeře v čele s gólmanem Benem Bishopem, naznačil střelu, udělal kličku, zajel až k zadnímu mantinelu, obkroužil branku a pak kotouč zasunul do odkryté klece.

Český bek tak vyrovnal na 2:2, jenže na body to nestačilo - šest minut před koncem rozhodl o výhře hostů v přesilové hře Steven Stamkos, triumf pak pečetil trefou do prázdné branky při power play Ryan Callahan. Po jedné asistenci zaznamenali v dresu Lightning Andrej Šustr a Ondřej Palát.

Výsledky NHL

Buffalo - Pittsburgh 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 14. a 60. Bogosian, 49. Gionta - 10. Hornqvist, 26. Wilson, 38. Kessel, 48. Cullen. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. Bogosian (Buffalo), 3. Kessel (Pittsburgh).

Minnesota - Chicago 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 4. Dumba, 8. Vanek, 23. Niederreiter, 31. Pominville, 43. Carter, 54. Haula - 53. P. Kane. Střely na branku: 32:32. Diváci: 50 426 (hráno pod širým nebem). Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Carter, 3. Pominville (všichni Minnesota).

Vancouver - Colorado 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 19. a 50. Hansen, 9. Cracknell, 40. Vrbata, 52. Tanev - 60. Duchene. Střely na branku: 29:38. Diváci: 18 431. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Hansen, 3. H. Sedin (všichni Vancouver).

Carolina - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 12. Nordström, 33. Jordán - 29. a 60. Callahan (na druhou Palát), 25. Brown (Šustr), 55. Stamkos. Střely na branku: 31:18. Diváci: 10 422. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa), 2. Nordström, 3. Jordán (oba Carolina).

Anaheim - Calgary 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 27. a 45. Kesler, 16. Maroon, 41. Getzlaf, 55. Bieksa - 29. Giordano (Hudler), 60. Backlund. Střely na branku: 33:24. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Getzlaf, 3. Silfverberg (všichni Anaheim).

NY Rangers - Detroit 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 62. Klein. Střely na branku: 30:22. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Howard (Detroit), 3. Klein (Rangers).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...