Vrbata přihrál na vítězný gól Vancouveru, bodoval potřetí v řadě

7:33
NEW YORK - Útočník Radim Vrbata přihrál v pátečním utkání NHL na vítězný gól Vancouveru, který porazil Carolinu na jejím ledě 3:2 v prodloužení. Asistenci u jednoho gólu Hurricanes zaznamenal další český hokejista Andrej Nestrašil.

Hráči Vancouver Canucks' Chris Tanev (8) a Radim Vrbata (17) se radují s Bo Horvatem (53) z vítězného gólu. foto: ČTK

Hráči obou mužstev měli za sebou čtvrteční zápas a cestování a na hotel se dostali až po půlnoci. Únavu dříve setřásli hosté, kteří si v úvodu vytvořili několik dobrých příležitostí a ve 14. minutě šli do vedení po rychlém výpadu Lindena Veye, který vstřelil svůj první gól v sezoně. Jenže v 19. minutě vyrovnal v přesilovce Kris Versteeg a domácí získali útočnou převahu.

Přesto v polovině zápasu opět udeřil Vancouver, když Bo Horvat schoval svou střelu za jednoho z obránců. Carolina, která přestřílela soupeře v poměru 40:22, pak dlouho nemohla vyzrát na skvěle chytajícího Jacoba Markströma. Až v 58. minutě poslal střílenou přihrávku do brankoviště John-Michael Liles a obránce Matt Bartkowski kotouč srazil bruslí do vlastní sítě.

Brankář Mrázek si v NHL připsal pátou výhru v řadě. Zneškodnil 27 střel

V nastaveném čase byli aktivnější hosté, v 64. minutě si vynutili faul a při signalizované výhodě rozhodli. Po obléhání branky Vrbata nabil Horvatovi a ten dělovkou z pravého kruhu pro vhazování podruhé v utkání překonal Cama Warda. Vrbata se zapsal do statistik ve třetím zápase za sebou poté, co předtím šestkrát v řadě nebodoval.

Horvat dvěma trefami potvrdil, že v novém roce chytil skvělou formu. Dvacetiletý útočník v posledních šesti zápasech vstřelil šest gólů a na další tři přihrál, když předtím neskóroval v 27 zápasech. „Tři týdny zpátky jsem měl pocit, že už snad v letošní sezoně nedám ani gól. Teď cítím, jak mi roste sebevědomí a hokej mě baví. Člověk si najednou užívá každé střídání, těší se na další třetinu,“ raduje se jeden z řady mladých hráčů, kteří letos dostávají v kádru Vancouveru příležitost.

I kvůli němu přišla Carolina po čtyřech zápasech o svou neporazitelnost. Hlavním důvodem byl ale brankář Markström, který na přelomu roku zaujal pozici týmové jedničky místo zraněného Ryana Millera a vychytal Canucks sedm vítězství. „Dnes pro nás výhru doslova ukradl. Nebyl to zrovna náš nejlepší výkon,“ uznal autor prvního gólu Vey.

Dva hattricky

Dva hráči v pátek oslavili hattrick. Ostřílený kanonýr Patrick Kane se třemi góly postaral o výhru Chicaga 4:1 v Torontu a prodloužení vítězné série Blackhawks na deset zápasů. Vladislav Naměstnikov stejným počinem zařídil triumf Tampy Bay 5:4 v prodloužení nad Pittsburghem.

Kane má za sebou 623 zápasů v NHL, v nichž nasázel 233 branek, hattrick se mu ale dosud povedl jen dvakrát v play off. „A ty bych asi za nic nevyměnil, byly dost důležité,“ usmál se trojnásobný vítěz Stanley Cupu, který je prvním americkým hokejistou v historii NHL, jenž v úvodních devíti sezonách své kariéry vstřelil pokaždé přes 20 branek.

Letos jich má sedmadvacetiletý útočník na kontě už 28 a je nejlepším střelcem ligy, s 67 body navíc vede i tabulku produktivity. Druhý Jamie Benn z Dallasu na něho ztrácí už propastných třináct bodů.

Naměstnikov dal svůj premiérový hattrick v NHL a byl o to sladší, že třetím gólem rozhodl v prodloužení o výhře Lightning. „Je to úžasný pocit. A ještě lepší je, že jsme díky tomu získali dva body,“ radoval se třiadvacetiletý Rus po čtvrté výhře Tampy v řadě.

Teprve druhé vítězství během posledních sedmi zápasů vydřeli hokejisté Bostonu, kteří uspěli 4:1 v Buffalu. V sestavě Bruins chyběl nejen dlouhodobě zraněný David Krejčí, ale znovu i David Pastrňák.

Výsledky NHL:

• Buffalo - Boston 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 15. Legwand - 22. Beleskey, 41. Chára, 51. Spooner, 59. Connolly.

Střely na branku: 34:31.

Diváci: 18 704.

Hvězdy zápasu: 1. Spooner, 2. Beleskey, 3. Gustavsson (všichni Boston).

• Toronto - Chicago 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 44. Rielly - 34., 38. a 58. P. Kane, 41. Panarin.

Střely na branku: 29:29.

Diváci: 20 049.

Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Panarin, 3. Seabrook (všichni Chicago).

• Anaheim - Dallas 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Silfverberg, 4. Vatanen, 16. Lindholm, 16. Perry - 22. Janmark, 52. Jamie Benn.

Střely na branku: 35:24.

Diváci: 16 201.

Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Lindholm, 3. Vatanen (všichni Anaheim).

• Tampa Bay - Pittsburgh 5:4 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 2., 31. a 63. Naměstnikov, 29. Filppula, 56. Stralman - 11. Letang, 35. Hörnqvist, 51. Daley, 54. Kunitz.

Střely na branku: 25:40.

Diváci: 19 092.

Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov, 2. Filppula (oba Tampa), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

• Minnesota - Winnipeg 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 4. Wheeler.

Střely na branku: 24:26.

Diváci: 19 222.

Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Dubnyk (Minnesota).

• Carolina - Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 19. Versteeg, 58. Liles (Nestrašil) - 30. a 64. Horvat (na druhou Vrbata), 14. Vey.

Střely na branku: 40:22.

Diváci: 11 657.

Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. Versteeg (Carolina).

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...