Vrbata obrátil prohru Vancouveru gólem. Rozsíval si připsal další asistenci

7:08
NEW YORK - Hokejový útočník Radim Vrbata odstartoval gólem ve středečním utkání NHL obrat Vancouveru, který v zápase s Arizonou otočil skóre z 0:2 na konečných 3:2 v prodloužení. Ve druhém utkání za sebou si připsal asistenci obránce Michal Rozsíval, čímž pomohl Chicagu k zisku bodu za prohru 2:3 po samostatných nájezdech na ledě St. Louis.

Radim Vrbata (vpravo) slaví svůj gól proti Arizoně. foto: Reuters

Vrbata se prosadil ve 32. minutě, když dostal výbornou přihrávku od Yannicka Webera na útočnou modrou mezi dva obránce a český hráč zakončil únik svým typickým bekhendovým blafákem. Ještě v prostřední části vyrovnal Luca Sbisa a v čase 61:42 zajistil domácím druhý bod Markus Granlund.

Hudler hned po svém příchodu na Floridu září. Bude to jen lepší, říká jeho agent

Rozsíval se podepsal po úvodní trefu zápasu. Český bek v přesilové hře nabil Teuvu Teräväinenovi, jehož střelu tečoval Andrew Ladd. Chicago drželo hubený náskok až do 49. minuty, kdy David Backes a po něm vzápětí Trouy Brouwer otočili v početních výhodách skóre. V předposlední minutě zajistil Arťom Panarin obhájci Stanleyova poháru prodloužení, v němž po akci Tomáše Fleischmanna nebyla uznána Chicagu vítězná trefa.

Kopřivnický rodák při přečíslení dva na jednoho vystřelil, betonem Jakea Allena vyražený puk se dostal k Laddovi, který ho pohotově doklepl do branky. Ještě než kotouč ale přešel brankovou čáru narazil Ladd do gólmana a znemožnil mu tím lépe zasáhnout. Hlavní arbitři branku ihned gól neuznali a jejich rozhodnutí potvrdili i odborníci u videa. V nájezdech rozhodl v šestém kole Kevin Shattenkirk.