NHL: Vrbata, Jágr a Hanzal patřili v NHL mezi hvězdy zápasů

7:06
NEW YORK - Hokejový útočník Radim Vrbata vstřelil v úterním utkání NHL vítězný gól Arizony, která vyhrála na ledě Tampy Bay 5:3, a stal se nejlepším hráčem zápasu. Florida s pomocí dvou asistencí Jaromíra Jágra vedla nad Carolinou 3:2, ale nakonec prohrála 3:4. Martin Hanzal poprvé skóroval v dresu Minnesoty, která porazila doma San Jose 3:2. Oba čeští hráči byli shodně vyhlášení třetími hvězdami zápasu.

Radim Vrbata (17) v souboji s protihráčem z Detroitu. foto: ČTK/AP

Arizona vstupovala do závěrečné třetiny za nepříznivého stavu 2:3, na čemž se jednou přihrávkou podílel i Ondřej Palát. Frýdecko-místecký rodák vymyslel druhý gól Tampy Bay, když pěknou přihrávkou z mezikruží našel volného Nikitu Kučerova, který střelou od odkryté branky vyrovnal. Poslední třetina ale patřila Coyotes a třemi góly otočili zápas. Rozdílovou trefu obstaral ve 47. minutě tvrdou ranou Vrbata.

Po asistencích Jágra vedla Florida 1:0 a 3:2. Český útočník si oba body připsal za přihrávku na modrou čáru Jasonu Demersovi. V prvním případě střelu obránce tečoval ve druhé minutě Aleksander Barkov a ve druhé gólové situaci se prosadil v úvodu prostřední třetiny z dorážky Keith Yandle.

Za 27 sekund později ale vyrovnal Jeff Skinner, který necelé čtyři minuty před koncem další trefou rozhodl o výh Caroliny. Florida si tím opět zkomplikovala boj o play off a na poslední postupové místo ztrácí osm bodů.

Hanzal přišel do Minnesoty před uzávěrkou přestupů jako nejlepší střelec Arizony a trvalo mu deset utkání, než dal v novém působišti první gól. Český útočník vrátil týmu vedení po 33 sekundách od vyrovnání San Jose na 1:1. Hanzal nahazoval z netypického místa ze strany branky puk do předbrankového prostoru a gólman Martin Jones si ho zády srazil do sítě. Vzápětí zvýšil Charlie Coyle a San Jose už jenom snížilo na konečných 3:2.