Vrbata bodoval poosmé za sebou, New Jersey opět prohrálo

7:17
NEW YORK - Hokejový útočník Radim Vrbata bodoval v osmém utkání v řadě, když se v pátečním utkání NHL podílel jedním gólem na výhře Vancouveru 5:2 nad Bostonem. Branka mladoboleslavského rodáka, jenž během úspěšné série své bodové konto rozšířil o tři góly a šest přihrávek, byla vítězná. Hlavním hrdinou Canucks se ale stal Shawn Matthias, autor hattricku.

Vrbata bodoval v osmém utkání v řadě, když se v pátečním utkání NHL podílel jedním gólem na výhře Vancouveru 5:2 nad Bostonem. foto: ČTK

Podruhé od vánočních svátků skóroval Martin Erat, když v přesilové hře zakončil střelou z mezikruží rychlou souhru týmu gólem na 2:0. Český útočník v úvodní třetině navázal na Marca Arcobella, jenž se prosadil hned ve své premiéře za Coyotes a je druhým hráčem v historii soutěže, který během sezony bodoval za čtyři různé týmy NHL. Od druhého dějství ale spustil galapředstavení hostující hráč Joe Pavelski a čtvrtým hattrickem v kariéře zařídil výhru San Jose 4:2.

Hokejisté Philadelphie se i díky asistenci Jakuba Voráčka ujali v Columbusu ve 46. minutě vedení 3:1, ale nakonec soupeři podlehli 3:4 v prodloužení. Pro Flyers jde o další bolestnou ztrátu v souboji o play off, na které mají momentálně manko sedmi bodů. Ve třetí třetině přišlo o těsný jednogólový náskok i New Jersey, které podlehlo v Chicagu 1:3. Domácí tříbrankovým obratem zkazili Patriku Eliášovi jubilejní 1200. zápas v soutěži. Třebíčský rodák se navíc v utkání musel obejít o Martina Havláta, který se nevešel do základní sestavy.