13. února 2017 10:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Votroci měli obrovské štěstí. Jejich autobusu na dálnici uletěla kola, nic se jim ale nestalo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Fotbalisté Hradce Králové měli štěstí v neštěstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Hradce Králové měli štěstí v neštěstí. | foto: fchk.cz
umag Nejhorší mohlo přijít až téměř na konci. Fotbalisté Hradec Králové totiž cestou ze soustředění v Chorvatsku, kde zdaleka ne ve všem měli štěstí, prožili chvíle, které by si neradi někdy zopakovali. Jejich autobus totiž na dálnici v Rakousku mohl osudově havarovat.

„Předjela nás naše kola. Nejdřív jedno, pak druhé,“ komentoval úvod dramatických chvil Bohuslav Pilný, jeden z trenérů hradeckého mužstva.

Hradečtí se právě vraceli z chorvatského Umagu, kde strávili více než týden. Na dálnici směrem na Vídeň ale jejich autobusu během chvilky uletěla hned dvě kola. Co následovalo bezprostředně poté, si budou všichni asi dlouho pamatovat.

„Autobus to rozhodilo a chvíli to vypadalo všelijak,“ popisoval nepříjemné okamžiky Pilný, „naštěstí řidič dokázal zastavit.“

Podle trenéra bylo velkým štěstím, že chvíli předtím, než kola uletěla, začalo něco hučet. „Řidič proto zpomalil a jel už jen asi šedesátkou. Kdyby jel naplno, tak to nedopadlo dobře. Měli jsme štěstí v neštěstí,“ je přesvědčený trenér.

Podle něj to platilo i pro ty, kteří tímto úsekem právě projížděli. Utržená kola se totiž řítila dálnicí neřízeně, a dokonce hrozilo, že přeletí i středová svodidla. Naštěstí se tak nestalo.

„Jedno se zastavilo asi sto metrů od nás, druhé možná tři sta. Raději nedomýšlet, co se mohlo stát autům, co jela v našem směru, ale kdyby ta kola přeletěla do protisměru, také těm, co jela proti, a někoho trefila,“ uvedl Pilný.

Bezpečno nebylo ani na dálnici, na jejíž krajnici autobus musel zastavit. Naštěstí ale velmi brzy přijela tamní policie a dopravu odkláněla tak, aby se nic nestalo.

Pro hradecký tým to znamenalo několikahodinové zdržení. Zhruba po dvou hodinách řidiči provizorně dvě kola upevnili zpátky a autobus se pomalým tempem vydal k nejbližšímu možnému sjezdu.

„Jeli jsme krokem, kola držela na dvou šroubech, ale dojeli jsme, naštěstí asi po dvou kilometrech byla čerpací stanice,“ uvedl trenér.

Na ní hradecká výprava strávila dalších zhruba pět hodin, než dopravce přistavil náhradní autobus, jímž se dostala domů. Místo večer přijela až nad ránem. „To čekání bylo dost zvláštní, všichni jsme z toho byli vykulení,“ netajil trenér Pilný.

Radomír Machek
  • 2Diskuse


ePojisteni.cz liga - 22. kolo

31.03 Mladá Boleslav 20:15 Jablonec
01.04 Slovan Liberec 15:00 Karviná
01.04 Fastav Zlín 17:00 Hradec Králové
01.04 Vysočina Jihlava 17:00 1.FC Slovácko
01.04 Zbrojovka Brno 17:00 Dukla Praha
01.04 1.FK Příbram 17:00 Bohemians 1905
01.04 Viktoria Plzeň 20:15 Teplice
02.04 Slavia Praha 17:30 Sparta Praha

ePojisteni.cz liga - 21. kolo

ePojisteni.cz liga

Tým Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. FC Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30


REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Najdete na Lidovky.cz