Voráčkovi se vysmívají vlastní fanoušci. Kvůli kiksu v úvodním zápase play off

18:00
WASHINGTON/PRAHA - Jakub Voráček není v posledních dnech u fanoušků Philadelphie zrovna největším oblíbencem. V sezoně mu příznivci připomínali fakt, že od nové sezony bude pobírat po dobu osmi let luxusní plat 8,25 milionu dolarů ročně, přitom v základní části vstřelil „jen“ 11 branek. A teď se mu zase vysmívají za to, že v úvodním čtvrtfinále Východní konference NHL s Washingtonem svou zavinil chybou před druhým gólem prohru 0:2.

Jakubu Voráčkovi jeho image Yettiho nepomohla. foto: ČTK/AP

Zničený a poražený Jágr. Musel se oklepat z tvrdého nárazu i prohry Floridy

Šestadvacetiletý útočník, který dělal kapitána českého týmu na loňském MS, po celý ročník hledá formu z předchozí sezony, za což může i zranění z letošního roku.

I když Voráček před play off prohlásil, že svůj tým v play off potáhne, stáhl ho tři a půl minuty před koncem duelu na ledě lídra základní části spíše ke dnu.

Vyvážel puk z vlastního pásma, jeho kličku však u modré části vystihl Marcus Johansson, přihrál puk do jízdy Jayi Beaglovi a ten překonal gólmana Masona.

Jakub Voráček se zasloužil dvěma góly o výhru Philadelphie ve Washingtonu a byl...
Po Voráčkově chybě padl druhý gól.

„Musíme být více disciplinovaní,“ poznamenal zkušený obránce Flyers Mark Streit k Voráčkovu kiksu i k tomu, že Philadelphia obdržela 35 trestných minut.

Zloba se na Voráčka snesla i od fanoušků Flyers. „Bez tebe jsme byli silnější,“ poukázal John Innes na Voráčkovo zranění nohy z letošního března, kvůli kterému vynechal tři týdny. „To byl příšerný zápas pro Voráčka,“ uvedl Les Bowen.

Voráček i Flyers mohou prohru odčinit v noci na neděli, kdy se ve Washingtonu hraje druhý zápas série.