7:57aktualizováno  10:06
PHILADELPHIA - Po šesti zápasech, v nichž si připsal 14 kanadských bodů, vyšel útočník Jakub Voráček v NHL naprázdno. Philadelphia přesto ve středečním zápase porazila hokejisty Washingtonu 4:1. Jedním gólem se na vítězství Flyers podílel útočník Simon Gagne, který se v rámci úterní výměny z Los Angeles po třech letech vrátil do Philadelphie, kde strávil deset sezon po svém vstupu do NHL.

Simon Gagne ve Philadelphii. foto: ČTK

"Měl jsem pocit, jako bych odtud nikdy neodešel," uvedl po utkání Gagne, který ve 24. minutě v přesilové hře zvýšil na 3:0 a připsal si první gól po patnácti měsících. "Když jsem před zápasem procházel halou, každého jsem znal. Přijetí od fanoušků bylo taky skvělé. Je to jako vrátit se domů," dodal Gagne.

Philadelphia - Washington

Povedený debut v NHL prožil v brance Capitals Phillip Grubauer, který ve druhé třetině po čtvrtém inkasovaném gólu nahradil Bradena Holtbyho.

Jednadvacetiletý rodák z německého Rosenheimu navlékl zápasový dres díky nemoci Michala Neuvirtha a během 25 minut zlikvidoval všech 14 střel. Ilja Bryzgalov si na druhé straně připsal 23 úspěšných zákroků, o čisté konto ho připravil až dvě minuty před koncem třetí třetiny Joel Ward.

Po skoro měsíční přestávce znovu naskočil do sestavy Montrealu obránce Tomáš Kaberle, který strávil dvanáct zápasů jen mezi náhradníky. V zápase s Torontem byl na ledě u jednoho z pěti gólů Canadiens, kteří vyhráli 5:2.

Toronto - Montreal

Hokejistům Montrealu se povedla odveta za debakl 0:6, který utrpěli před třemi týdny ve vzájemném souboji na domácím ledě. Od té doby bodovali ve všech devíti zápasech a sedmkrát zvítězili.

"Byl to pro nás důležitý zápas. Toronto u nás sehrálo skvělý zápas a my jim to chtěli vrátit," přiznal trenér Montrealu Michel Therrien. "Dobře jsme se připravili, dokázali jsme krotit emoce a udávali jsme tón zápasu," pochvaloval si Therrien.

Canadiens na ledě dominovali, což dokládá i téměř dvojnásobný počet střel na branku (40:23). O svém vítězství ale rozhodli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Dvěma góly se blýskl Max Pacioretty.

Pozici druhého nejlepšího týmu soutěže potvrdil Anaheim, který rozstřílel Nashville 5:1 a připsal si už sedmou domácí výhru v řadě. Hrdinou zápasu se stal Kyle Palmieri, který dal svůj první hattrick v NHL.

Na pět zápasů prodloužili svou vítěznou sérii obhájci Stanleyova poháru z Los Angeles, kteří díky dvěma gólům v posledních deseti minutách třetí třetiny porazili Detroit 2:1.

Výsledky

Toronto - Montreal 2:5 (1:1, 1:1, 0:3) Branky: 14. McLaren, 36. MacArthur - 25. a 55. Pacioretty, 17. Jemelin, 50. Gallagher, 58. Gionta. Střely na branku: 23:40. Diváci: 19.625.

Los Angeles - Detroit 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) Branky: 51. J. Carter, 56. Kopitar - 10. Quincey. Střely na branku: 29:33.

Diváci: 18.118.

Anaheim - Nashville 5:1 (3:0, 2:1, 0:0) Branky: 4., 16. a 22. Palmieri, 3. Bonino, 40. S. Koivu - 30. C. Smith. Střely na branku: 28:21. Diváci: 13.630.

Philadelphia - Washington 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) Branky: 1. Giroux, 5. Simmonds, 24. Gagne, 35. Talbot - 58. Ward. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.904.

1. Vancouver 19 10 4 5 54:52 24
    2. Minnesota 18 9 2 7 39:43 20
    3. Edmonton 18 7 4 7 42:49 18
    4. Calgary 18 7 4 7 49:61 18
    5. Colorado 18 7 3 8 44:54 17