14. ledna 2016 7:19 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Voráček hvězdou zápasu. Připsal
si jubilejní 400. asistenci

Hokejisté Philadelphie slaví vítězství nad Bostonem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Philadelphie slaví vítězství nad Bostonem. | foto: Reuters
NEW YORK Jakub Voráček zařídil ve středečním utkání NHL gólem a dvěma asistencemi vítězství Philadelphie 3:2 nad Bostonem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Florida s Jaromírem Jágrem utržila nejvyšší porážku v sezoně. V Calgary schytala debakl 0:6, k čemuž dvěma přihrávkami přispěl i Jiří Hudler.

Voráček zaznamenal podruhé v sezoně v utkání tři body. Produktivní večer odstartoval kladenský odchovanec v 18. minutě, kdy dorážkou otevřel gólový účet zápasu.

Prostřední pasáž patřila hostům, kteří zásahy Kevana Millera a Louie Erikssona otočili skóre, ale poslední slovo měli Flyers.

Nejdříve Voráček v přečíslení přihrál skórujícímu Waynu Simmondsovi a připsal si jubilejní 400. asistenci v NHL.

Poté se podílel na rozhodující akci: svým pasem hledal mezi kruhy Claudea Girouxe, jemuž puk přeskočil hokejku, ale z druhé vlny najížděl obránce Mark Streit a dorážkou vlastní střely dal vítězný gól. Bostonu chyběl kvůli drobnému zranění David Pastrňák.

Hokejisté Philadelphie slaví vítězství nad Bostonem.
Útočník Philadelphia Flyers Jakub Voráček střílí gól do sítě Anaheimu Ducks

Základ vítězství položilo Calgary v úvodní třetině, v níž si vypracovalo čtyřbrankový náskok.

Hostující obraně činil potíže zejména Sam Bennett, který měl už v čase 17:01 na svém kontě první hattrick kariéry a v poslední minutě svým čtvrtým gólem v zápase pečetil výhru domácích.

Kanadskému útočníkovi přihrál na dvě branky Hudler. Florida, která vyslala jen patnáct střel, nebodovala poprvé od 8. prosince.

VÝSLEDKY NHL:

Toronto - Columbus 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 58. Boyes - 16. Jenner, 37. Wennberg, 60. Dubinsky. Střely na branku: 42:22. Diváci: 18.903. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Jones, 3. Jenner (všichni Columbus).

Philadelphia - Boston 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 18. Voráček, 51. Simmonds (Voráček), 52. Streit (Voráček) - 29. Miller, 37. Eriksson. Střely na branku: 21:32. Diváci: 19.704. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Giroux, 3. Streit (všichni Philadelphia).

Calgary - Florida 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1., 13, 18. a 60. Bennett (na první a čtvrtou Hudler), 6. Gaudreau, 34. Raymond. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18.702. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Hamilton, 3. Backlund (všichni Calgary).

Anaheim - Ottawa 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 28. Cogliano, 56. Theodore, 58. Hagelin, 59. Silfverberg - 37. Lazar. Střely na branku: 38:25. Diváci: 15.791. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Lindholm, 3. Andersen (všichni Anaheim).