8. prosince 2012 13:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vonnová vyhrála ve Svatém Mořici
i druhý superobří slalom sezony

Lindsey Vonnová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lindsey Vonnová. | foto: ČTK
SVATÝ MOŘIC (Švýcarsko) Američanka Lindsey Vonnová vyhrála i druhý superobří slalom v této sezoně Světového poháru. Ve Svatém Mořici porazila o 37 setin sekundy vedoucí ženu seriálu Tinu Mazeovou, která tak na svůj premiérový triumf v této disciplíně stále čeká.

Slovinská lyžařka v pátek ve Svatém Mořici ovládla superkombinaci a v jejím rámci opanovala i super-G. Dnes ale na trati, která byla kvůli špatné viditelnosti a silnému větru zkrácena, na Vonnovou nestačila. Třetí skončila s vteřinovou ztrátou další Američanka Julia Mancusová.

Mazeová zvýšila svůj náskok v čele průběžného pořadí na 163 bodů. Vítězka tří letošních závodů má 577 bodů, druhá je dnes pátá Němka Maria Höflová-Rieschová. Vonnová se s 410 body vrátila na třetí příčku.

Mazeová se mohla stát šestou lyžařkou v historii, která dokázala ve Světovém poháru vyhrát každou disciplínu. Ve slalomu, obřím slalomu a sjezdu už triumfovat dokázala, superobří slalom pro ni ale zůstává zakletý.

Jediná Češka Křížová nedojela

Kompletní sbírku dosud mají jen Švédky Pernilla Wibergová a Anja Pärssonová, Chorvatka Janica Kosteličová, Rakušanka Petra Kronbergerová a Vonnová.

Obhájkyně velkého Křišťálového globu Vonnová, jež v této sezoně v rychlostních disciplínách ještě neprohrála, oslavila 57. vítězství v SP v kariéře. V historickém pořadí ji na druhém místě dělí od první Rakušanky Annemarie Moserová-Pröllové jen pět výher.

Jediná česká reprezentantka na startu Klára Křížová závod nedokončila.