Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň s Dynamem Moskva

20:36
PROSTĚJOV - Volejbalistky Prostějova prohrály ve třetím kole Ligy mistryň doma s favorizovaným Dynamem Moskva 1:3. Ve čtvrté sadě nedokázaly Hanačky proměnit za stavu 24:20 pět setbolů, naopak ruský tým hned druhý mečbol využil a zvítězil.
Volejbal-ilustrační foto.

Volejbal-ilustrační foto. foto: ČTK

Prostějov je v neúplné tabulce skupiny C třetí s jedním vítězstvím a dvěma prohrami.

V základní šestce Prostějova nastoupila místo Němky Ssuschkeové Slovenka Tomašeková, která se blýskla dobrým výkonem minulý týden ve vítězném duelu proti Bielsko-Biale. Ruský tým s nejlepší italskou smečařkou Gioliovou se dostával pomaleji do tempa, na síti se prosazovala vysoká blokařka Godinová. Ovšem Prostějov se soupeřkami držel krok, velký podíl na tom měla důrazně zakončující dvojice amerických opor Nnamaniová a Glassová. V poli zářila Tomanová, která pochytala několik útočných akcí soupeřek.

Poprvé a naposledy v první sadě získal na chvíli Prostějov jednobodový náskok 10:9. Ve druhé polovině setu se už ale prosadily hráčky Dynama.

Důležitým počinem k získání prvního setu byla od stavu 14:16 bodová šňůra 6:1, která pomohla ruskému celku ke klidnému dohrání koncovky.

Prostějov - Dynamo Moskva 1:3

Rozhodčí: Raptis (Řec.), Zaharescu (Rum.). Čas: 90 min. Diváci: 1900. Sety: -17, -20, 19, -27.

Prostějov: Nováková, Nnamaniová, Valenteová, Glassová, Tomašeková, Spalová, libero Tomanová - Ssuschkeová, Töröková, Soaresová.
Dynamo: Machnová, Duskrjadčenková, Parchomenková, Gončarovová, Gioliová, Godinová, libero Ježovová.

Také druhý set měly zcela ve své režii volejbalistky Dynama. Prostějov sice držel krok se svými soupeřkami v počtu úspěšných bloků, ovšem v útoku zcela jednoznačně vládl ruský celek. Mezi úderné smečařky se zařadila také jistě zakončující Gončarová, která byla jen těžko k udržení. Dynamo získalo šestibodový náskok 18:12. V závěru sady se sice ještě stačily Hanačky zvednout, zlepšená hra však stačila pouze ke korekci výsledku.

Nejlepší výkon odvedly domácí hráčky ve třetím setu, v němž zpřesnily obranu na síti a v útoku se po přihrávkách Novákové prosazovala Spalová.

Ruský celek zisk dvou setů ukolébal k poklidnému tempu. Bojovně naladěné hráčky Prostějova v koncovce získaly tříbodový náskok, Dynamo se trápilo při příjmu podání Sschuskeové, což napomohlo Hanačkám ke zvratu.

Nečekaná ztráta setu moskevský tým rozhodila. Ztratil herní jistotu, účinnost ztratila hlavně obrana na síti a přibyly i kombinační chyby.

Volejbalistky Prostějova získaly sebevědomí, na nahrávce připravovala akce Nováková. V dramatickém závěru se domácí hráčky jakoby lekly vítězství. Za stavu 24:20 na ně dolehla herní krize, zkazily podání a dostaly se do křeče. Většinou jen vracely do pole soupeřek lehké míče. V rozhodujících chvílích je zatlačila do defenzivy jistým podáním Gioliová. Ruský tým se po vyrovnání skóre už dostal do pohody a vítězství si nenechal vzít.

Druhé utkání skupiny Fenerbahce Istanbul - Bielsko Biala je na programu ve čtvrtek.