Volejbalistky Prostějova postupují i přes porážku do play off LM

19:11
PROSTĚJOV - Volejbalistky Modřanské Prostějov prohrály v závěrečném kole základní skupiny C v Lize mistryň za sedmdesát minut s Fenerbahce Istanbul 0:3.
Volejbal-ilustrační foto.

Volejbal-ilustrační foto. foto: ČTK

Turecký tým potvrdil roli favorita a vyhrál i svůj šestý zápas v soutěži, přičemž ztratil pouze dva sety. Prohra domácího Prostějova nic nezměnila na třetím místě hanáckého klubu v tabulce a postupu do play off.

Prostějov hrál v úvodu zápasu vyrovnanou partii, pouze na lavičce totiž zůstaly největší hvězda tureckého týmu Gamovová z Ruska i belgická nahrávačka Dirickxová. Hanačky se díky dobrým zákrokům na síti dostaly do vedení 8:5, pak ale soupeř zpřesnil hru a po tříbodové šňůře tvrdě podávající Nizozemky Blomové otočil na 11:10.

VK Modřanská Prostějov - Fenerbahce Istanbul 0:3

Volejbalová Liga mistryň, 6. kolo skupiny C: VK Modřanská Prostějov - Fenerbahce Istanbul 0:3 (-20, -22, -21) Rozhodčí: Lavorenti (It.), Collados (Fr.). Čas: 70 min. Diváci: 1700.

Sestava Prostějova: Nováková, Nnamaniová, Valenteová, Glassová, Ssuschkeová, Spalová, libero Tomanová - Soaresová, Töröková, Bramborová.

Další zápas skupiny: Dynamo Moskva - Bielsko-Biala 3:1 (17, 18, -22, 19).

Konečná tabulka skupiny
1. Fenerbahce Istanbul                   6   6   0   18:2       12
2. Dynamo Moskva                         6   4   2   14:11     10
3. Prostějov                                     6   2   4   8:16         8
4. Bielsko-Biala                               6   0   6   7:18         6

Převaha hráček Fenerbahce nabývala na síle, málo kazily a u sítě se tvrdým zakončením prosazovala Chorvatka Osmokrovičová.

"Zejména v prvním setu jsme drželi se soupeřkami dlouho krok. Hráli jsme dobře v obraně, dopouštěli jsme se ale chyb v mezihře," uvedl trenér Miroslav Čada.

V úvodu druhého setu provázely hru domácích volejbalistek chyby. "Škoda, že jsme si nechaly soupeřky utéci v úvodu druhého setu, pak jsme už jen těžko doháněly ztrátu. Rozhodně ale průběh zápasu nebyl tragický. Při jistotě našeho postupu jsme si zahrály dobrý volejbal," konstatovala blokařka Milada Spalová.

Také třetí set měl obdobný průběh. Hanačky hlavně zápolily s příjmem podání, po kterém nedokázaly přejít do nebezpečného protiútoku. Turecký tým si v pohodě vypracoval šestibodový náskok.

"Navzdory porážce bez zisku setu jsme odehráli s hvězdným týmem a hlavním favoritem Ligy mistryň důstojnou partii. Měli jsme problémy s uhlídáním vynikající Osmokrovičové, která je hráčkou světové třídy. Je vynikající nahrávačkou a jednou z nejlepších smečařek v Evropě," řekl Čada.