Volejbalistky Prostějova mají v Lize mistryň první vítězství

20:26aktualizováno  20:36
PROSTĚJOV - Volejbalistky Agelu Prostějov porazily ve 3. kole Ligy mistryň německý Schwerin 3:1 po setech 25:17, 23:25, 25:17 a 25:17. České šampionky si připsaly za 107 minut první vítězství v soutěži a upevnily si třetí místo ve skupině D, které zajišťuje postup do Poháru CEV. Německý celek zůstal bez bodu poslední. Oba týmy na sebe narazí znovu v následujícím kole příští středu v Německu.

Prostějov - Schweriner SC. Hráčky Prostějova (zleva) Katie Carterová, Sonja Borovinšeková a Pavla Vincourová foto: ČTK

Volejbalová Liga mistryň, 3. kolo

Agel Prostějov - Schwerin 3:1 (17, -23, 17, 17)
Rozhodčí: Sokolová (Pol.), Kozlovskij (Ukr.). Čas: 107 min.

Sestava a body Prostějova: Carterová 17, Borovinšeková 13, Steenbergenová 13, Maleševičová 10, Vincourová 8, Kossányiová 6, libero Jášová - Soaresová 1, Markevičová 7.
Nejvíce bodů Schwerinu: Vilponenová 17, Zieglerová 13, Hrončeková a Isailovičová po 8

Tabulka
1. Cannes 2 2 0 6:0 150:111 6
2. Eczacibasi 2 2 0 6:0 150:112 6
3. Prostějov 3 1 2 3:7 211:226 3
4. Schwerin 3 0 3 1:9 186:248 0

"Byli jsme lepší v útoku, kde se dařilo více našim hráčkám. Výkon týmu se zlepšil s příchodem Markevičové, která pomáhala na přihrávce. Vyzdvihl bych vyrovnanost našeho týmu, hra nestála pouze na jedné volejbalistce," uvedl trenér Prostějova Miroslav Čada. Schwerinu chyběla zraněná opora Hippeová, i bez ní ale německé mistryně podaly kvalitní výkon a kladly tuhý odpor. Hru Hanaček provázela až do poloviny úvodního setu nervozita, která se odrážela v kombinačních nepřesnostech. Klíčovým okamžikem úvodního dějství bylo za stavu 15:11 pro Schwerin zbytečné dvojí střídání německého kouče, po němž hra hostů ztratila na údernosti.

"Myslím, že nám tento okamžik hodně pomohl. Na nahrávce zůstala osamocená Hrončeková, která byla ve velkém stresu," uvedl Čada. Prostějov se dostal rychle do hry a soupeřky přehrával. Po šňůře 13:2 snadno získal úvodní sadu. ve druhém dějství se však herní pohoda domácích volejbalistek pomalu vytrácela. Jejich podání ztratilo na intenzitě a přestalo se jim dařit i v útoku. Schwerin se vrátil do zápasu, Prostějov ještě odvrátil dva setboly, ale sadu už nezachránil.

V dalších dvou setech už měly české mistryně režii ve svých rukou. Zásluhou nahrávačky Vincourové měly pestřejší útočné akce, v útoku se nejčastěji prosazovala Carterová se Steenbergerovou a obranu na blocích obstarávaly Borovinšeková s Markevičevou. Hanačky už nedaly soupeřkám nejmenší šanci a proměnily hned první mečbol. "Cením si nejen prvního vítězství v soutěži, ale také toho, že jsme se rychle dostali z útlumu, do kterého jsme padli ve druhém setu a zápas už bez křeče dotáhli k vítězství," prohlásil Čada.