Volejbalistky prohrály na ME s obhájkyněmi titulu Srbkami 0:3

19:03aktualizováno  19:55
SCHWERIN (Německo) - Volejbalistky prohrály na mistrovství Evropy ve svém druhém utkání základní skupiny D s obhájkyněmi titulu Srbkami za 78 minut 0:3 po setech 21:25, 24:26 a 23:25. Český tým nenavázal na páteční výhru nad Polskem, proti favoritovi nezvládl koncovky jednotlivých setů. V závěrečném utkání ve skupině se české hráčky střetnou v neděli s Bulharskem.

Srbská volejbalistka Jelena Nikoličová foto: ČTK

Srbky se po nečekané úvodní prohře s Bulharkami zkoncentrovaly, měly převahu zejména na podání a byly jistější v obraně na síti. Hlavním útočným trumfem českého týmu byla opět Aneta Havlíčková, která zakončovala většinu akcí a připsala si 23 bodů. "Čekala jsem vyrovnaný zápas. Srbky přece jen nejsou v takové formě, jakou měly například na Grand Prix. V důležitých momentech jsme se ale dopouštěly zbytečných chyb. Kdybychom se jich vyvarovaly, tak mohl zápas dopadnout jinak," řekla Radiožurnálu Havlíčková.

V úvodním setu ztratily české hráčky hned v úvodu se soupeřem kontakt, nepřesnostmi umožnily Srbkám získat čtyřbodový náskok (10:6) a už se jim nepodařilo skóre otočit. Zpočátku vázla souhra týmu, a i když Češky postupně akce zpřesnily, zkušené Srbky zvládly s přehledem koncovku setu. Ve druhém dějství se výkon českých volejbalistek zlepšil a ve střední části vedly 17:15. Pak ale třemi chybami pomohly soupeři k obratu a v dramatické koncovce se opět prosadil třetí tým letošní světové Grand Prix.

V neděli čeká český celek souboj s Bulharskem

"Vždy jsme vedly o tři až čtyři body a přišel moment, ve kterém jsme náskok rychle ztratily. Trošku se sice zlepšujeme, ale chyby v naší hře stále jsou," uvedla Havlíčková. Obdobný průběh mělo i třetí dějství. V něm Parisiho celek opět vedl, tentokrát tříbodovým rozdílem 19:16. V závěru zápasu ale na český tým opět dolehla krize. Češky pustily soupeře k mečbolům, dva ještě odvrátily, ale při třetím už nepokryly útok Krsmanovičové.

"Srbky byly v útočných akcích mnohem výše než my, takže jsme jim těžko stačily míč nadrazit. Než jsme si na tuto hru zvykly, tak byla polovina zápasu pryč," posteskla si Michaela Monzoni. V neděli čeká český celek souboj s Bulharskem o konečné umístění v tabulce. Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové čtyř skupin, týmy na druhých a třetích místech si ještě o postup zahrají v play off.