Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Čeští volejbalisté na úvod ME uhráli s Bulharskem pouze jeden set

22:01aktualizováno  23:07
GDYNĚ (Polsko) - Čeští volejbalisté začali mistrovství Evropy porážkou. V polské Gdyni nestačili na Bulhary a se čtvrtým týmem z olympijských her v Londýně prohráli 1:3 po setech 15:25, 18:25, 25:22 a 21:25.

Čeští volejbalisté na mistrovství Evropy foto: ČTK

Český výběr nizozemského trenéra Stewarta Bernarda vedl v úvodu utkání 4:2, ale kromě třetího setu pak na palubovce za soupeřem zaostával. Nefungovala mu ideálně přihrávka ani útok a hráči se jen těžko prosazovali přes bulharské bloky. "Bulhaři nás měli dobře načtené a díky jejich dobrému servisu a našemu horšímu příjmu to měli jednodušší. Jejich bloky je opravdu těžké překonávat," řekl Radiožurnálu univerzál David Konečný, s 18 body nejlepší český hráč.

Už v prvním setu odešel nahrávač Lukáš Ticháček a hru se snažil rozhýbat Ondřej Boula. Trápícího se Jana Štokra, který měl za dva sety jen sedmiprocentní úspěšnost v útoku, na smeči nahradil Kamil Baránek a tým se na chvilku zvedl. "Trošku jsme se chytli a zvýšenou bojovností jsme je možná i uspali," uvedl Konečný. Ve třetím setu hráli Češi o něco důrazněji, dařily se jim bloky a výhrou 25:22 vykřesali naději.

Jenomže myšlenky na zisk dvou setů a alespoň bodu do tabulky vzaly rychle za své. Ve čtvrtém setu čeští hráči nezachytili úvod a Bulhary už nezastavili. "Zase se nám stalo, že udělali šňůru bodů a už jsme nebyli schopni je dohnat," řekl Konečný. V sobotu se volejbalisté střetnou ve skupině D s olympijskými vítězi Rusy a v neděli s Němci, kteří dnes nečekaně porazili Rusko hladce 3:0. "Rusko nehrálo moc dobře, ale my se musíme soustředit na sebe a hrát co nejlépe," prohlásil trenér Bernard.