Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Volejbalisté vstoupili do kvalifikace na MS porážkou s Nizozemskem

20:18
OPAVA - Čeští volejbalisté zahájil boj o postup na letošní mistrovství světa porážkou. Národní tým prohrál v Opavě svůj úvodní kvalifikační zápas s Nizozemskem 0:3 po setech 14:25, 19:25 a 33:35. V sobotu se čeští hráči utkají s Kyprem.

Český volejbalista Tomáš Široký foto: MAFRA - Alexandr Satinský

Volejbalistům vázla souhra, což se projevilo především v prvních dvou setech, v kterých trenér Zdeněk Šmejkal hledal ideální složení na palubovce. "Hledali sestavu, která by byla schopna bojovat," řekl kouč České televizi.

Až ve třetím setu se čeští reprezentanti začali prosazovat a vybudovali si i náskok. Za stavu 24:22 měli první dva setboly, ale nevyužili ani dalších sedm. Naopak při třetím mečbolu Nizozemců po špatném příjmu set i zápas ztratili.

"Důležitý byl servis. Tím můžeme soupeře trápit, ale v podstatě jsme to neodpodávali a byli jsme pořád pod tlakem ztrátování," řekl Šmejkal.

V prvním utkání skupiny si favorizované Bulharsko bez problémů poradilo s Kyprem, kterému ve třetím setu povolilo jen pět bodů.

Z pěti kvalifikačních skupin postoupí vítězové, na šampionát se dostane i nejlepší celek z druhého místa.

Volejbalistky si poradily s Běloruskem

České volejbalistky naopak začaly boj o zářijové mistrovství světa vítězstvím. Svěřenkyně italského trenéra Carla Parisiho nedaly šanci Bělorusku a v Samokovu vyhrály přesvědčivě 3:0 po setech 25:20, 25:15 a 25.18. V sobotu se český výběr střetne s domácím Bulharskem.