Vokoun inkasoval kuriózní gól, i tak dovedl Pittsburgh k výhře

21:34aktualizováno  23:02
WASHINGTON - Český brankář Tomáš Vokoun z Pittsburghu dovedl v dnešním utkání NHL ve Washingtonu svůj tým k výhře 6:3, přestože inkasoval i jeden hodně kuriózní gól. Karlovarského rodáka překvapila změna dráhy puku, který John Carlson nahodil ze středního do útočného pásma.

Vokoun zneškodnil šanci Ovečkina

Výsledky

Washington - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:3, 1:1) Branky: 6. Green, 25. Carlson, 44. Ribeiro - 28., 34. a 60. Kunitz, 4. Martin, 9. Cooke, 27. Letang. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 60 minut, ze 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.506.

Montreal - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0) Branky: 3. Desharnais, 12. E. Cole - 2. Silfverberg. Střely na branku: 32:33. Diváci: 21.273.

Kotouč po nečekaném odrazu od mantinelu zamířil přímo do opuštěné branky, neboť Vokoun chtěl puk zastavit za ní.

Smolný okamžik znamenal vyrovnání stavu na 2:2, ale hostující Penguins nešťastná událost nerozhodila. Ještě v průběhu prostřední třetiny třemi brankami strhli vedení zpět na svou stranu a nakonec vyhráli 6:3.

Hlavním strůjcem úspěchu byl Chris Kunitz, který vstřelil hattrick. Vokoun, který v minulé sezoně chytal právě za Washington, kryl 21 střel. Na druhé straně další český brankář Michal Neuvirth do hry nezasáhl.