Vodní slalomářka Kudějová je vicemistryní Evropy do 23 let

17:51
SOLKAN - Kajakářka na divoké vodě Kateřina Kudějová se stala vicemistryní Evropy v kategorii vodních slalomářů do 23 let. V neolympijské kategorii kanoistek získala Monika Jančová ve slovinském Solkanu zlato.

Kateřina Kudějová foto: ČTK

Dvaadvacetiletá Kudějová ve finále nestačila jen na domácí Evu Terceljovou, na niž ztratila 1,26 sekundy. Těsně jí tak unikl pátý titul v kariéře.

Talentovaná kajakářka, jež letos do posledního nominačního závodu bojovala se Štěpánkou Hilgertovou o účast na olympijských hrách v Londýně, v červenci vyhrála MS do 23 let. Ve sbírce má dvě prvenství v juniorské kategorii a v roce 2009 ovládla i evropský šampionát třiadvacítek. Kanoistka Jančová vítězstvím potvrdila pozici nejlepší Evropanky své věkové kategorie. Na světovém šampionátu před necelými dvěma měsíci podlehla jen Australance Rosalyn Lawrenceové.

V dalších třech kategoriích unikla českým lodím medaile vždy o jedno místo. Na čtvrté pozici skončili kajakář Vít Přindiš, kanoista Tomáš Rak a deblkanoe Ondřej Karlovský, Jakub Jáně.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...