8. září 2012 17:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vodní slalomářka Kudějová je
vicemistryní Evropy do 23 let

Kateřina Kudějová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Kudějová | foto: ČTK
SOLKAN Kajakářka na divoké vodě Kateřina Kudějová se stala vicemistryní Evropy v kategorii vodních slalomářů do 23 let. V neolympijské kategorii kanoistek získala Monika Jančová ve slovinském Solkanu zlato.

Dvaadvacetiletá Kudějová ve finále nestačila jen na domácí Evu Terceljovou, na niž ztratila 1,26 sekundy. Těsně jí tak unikl pátý titul v kariéře.

Talentovaná kajakářka, jež letos do posledního nominačního závodu bojovala se Štěpánkou Hilgertovou o účast na olympijských hrách v Londýně, v červenci vyhrála MS do 23 let. Ve sbírce má dvě prvenství v juniorské kategorii a v roce 2009 ovládla i evropský šampionát třiadvacítek. Kanoistka Jančová vítězstvím potvrdila pozici nejlepší Evropanky své věkové kategorie. Na světovém šampionátu před necelými dvěma měsíci podlehla jen Australance Rosalyn Lawrenceové.

V dalších třech kategoriích unikla českým lodím medaile vždy o jedno místo. Na čtvrté pozici skončili kajakář Vít Přindiš, kanoista Tomáš Rak a deblkanoe Ondřej Karlovský, Jakub Jáně.