Vítkovice zdolaly i Fribourg. Ovládly skupinu a jsou v semifinále

17:27
DAVOS - Hokejisté Vítkovic porazili ve svém druhém utkání na Spenglerově poháru v Davosu vedoucí tým švýcarské ligy Fribourg 2:1. Výhrou, o níž se postaral svým třetím gólem na turnaji Rudolf Huna, si zajistili prvenství v základní skupině a přímý postup do nedělního semifinále.

Vítkovice - Fribourg foto: ČTK

Po smolné porážce s Ufou došlo ve vítkovické sestavě hned ke čtyřem změnám: do branky si stoupl Šindelář, na led se dostali i Rehák, Hruška a Šedivý.

Ostravský tým byl v úvodní desetiminutovce znovu aktivní. První velkou příležitost však spálil Kwiatkowski, který příklepem z mezikruží těsně minul Šindelářovu klec. Vítkovice odpověděly nebezpečnou střelou Burgra a v deváté minutě už brankáře Schneidera po individuálním průniku z pravé strany pokořil švihem pod břevno Szturc.

Vítkovice - Fribourg 2:1

Branky a nahrávky: 9. Szturc (R. Hruška, Malík), 22. Huna - 45. Sprunger (Bykov). Rozhodčí: Rochette (Švýc.), Skilliter (Kan.) - Kohler, Tscherrig (oba Švýc.). Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 6500.

Vítkovic: Šindelář - Wellinger, Barinka, Sloboda, Kudělka, Malík, Stehlík, L. Kovář, Rehák - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, R. Hruška, Szturc - Šedivý, Kucsera, Walker. Trenéři: Oremus a Svozil.

Otěže zápasu pak ale přebral lídr švýcarské nejvyšší soutěže s několika zámořskými hráči v sestavě. Převahu soupeře v poli však Vítkovice eliminovaly dobrým bráněním ve vlastním pásmu a Fribourg si vyložené gólové příležitosti nevytvářel.

Naopak hned na začátku druhé třetiny vystihl Huna za brankou rozehrávku Ngoye a zezadu rychle puk zasunul gólmanovi mezi betony. Pro Hunu to byl třetí gól na turnaji.

Fribourg stále zvyšoval obrátky, lépe bruslil a přitlačil Vítkovice do svého útočného pásma. Jenže strategické prostory Ostravané uhlídali a co prošlo, to pochytal bezchybný Šindelář, který se nejvíce zapotil při dvou příležitostech Bykova.

Nápor Švýcarů korunoval ve 45. minutě přece jenom Sprunger, který se po buly nejrychleji chopil odraženého puku a švihem nad Šindelářovu lapačku snížil. Jenže pak měla aktivita Fribourgu spíše sestupnou tendenci a výborně bránící Vítkovice si nejtěsnější výhru ohlídaly i při soupeřově power play.

Svěřenci kouče Petera Oremuse si tak zajistili volnou sobotu a rovnou postup do nedělního semifinále.