Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Vítkovice zahazovaly šance a Plzni podlehly v prodloužení

17:55aktualizováno  19:47
OSTRAVA - Po čtyřech výhrách vyšli hokejisté Vítkovic bodově naprázdno, když v dohrávce 32. kola extraligy doma podlehli Plzni 3:4 v prodloužení. Hosté dnes vytěžili z minima maximum, o jejich výhře rozhodl v 64. minutě Jan Kovář. Oporou Škody byl brankář Adam Svoboda, který pochytal řadu vítkovických šancí.

Vítkovice - Plzeň foto: ČTK

Domácí rozehráli utkání mnohem lépe a už po 72 sekundách šli do vedení - Svoboda neudržel střelu Huny a Svačina puk propasíroval do branky. Gól však musel potvrdit videorozhodčí.

Vítkovice měly v úvodní desetiminutovce výrazně navrch, ale spalovaly jednu šanci za druhou. Neujala se Hunova dorážka, Malík po nádherném Burgrově pasu z metru trefil jen boční konstrukci prázdné branky a agilní Huna nezužitkoval ani sólový nájezd na Svobodu.

Vítkovice - Plzeň 3:4p

Branky a nahrávky: 2. Svačina (Huna), 17. Burger (Roman, Barinka), 46.

Burger (J. Káňa, Húževka) - 13. Dvořák (Havlíček), 18. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 44. Pletka z trestného střílení, 64. Jan Kovář (Martin Straka, Gulaš). Rozhodčí: Minář, Müllner (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9, navíc Jan Kovář 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6515.

Vítkovice: Šindelář - Malík, Barinka, Sloboda, Rehák, L. Kovář, Voráček, Stehlík - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Szturc - Šedivý, Kolouch, J. Káňa.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, D. Růžička, Mozík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Balej - Lev, Kašpařík, Pletka - Dvořák, Havlíček, Johnson.

Plzeň dala vítkovickým útočníkům lekci z efektivity a vyrovnala prakticky z první vážné akce pohotovou dorážkou Dvořáka. Vedení na domácí stranu strhl v 16. minutě v přesilovce znovu Burger, ale i hosté reagovali v početní výhodě a laciným gólem Gulaše, jehož přihrávku si Šindelář čepelí srazil za vlastní záda, vyrovnali.

Ostravané zápas doslova prohýřili ve druhém dějství. Nevyužili čtyři klasické přesilovky v řadě, ani minutu a půl hry pět na tři, a zahodili spoustu příležitostí. Roman zazvonil na tyčku, Káňovu střelu po nájezdu v přečíslení vyrazil Svoboda a krásnému Burgrovu slalomu scházela jen gólová tečka, ale plzeňský brankář byl znovu proti. Na Svobodovi ztroskotal i Roman, který se marně pokoušel zasunout puk za ležícího gólmana.

I vzhledem k častým oslabením Plzeň hrozila jen sporadicky. I z mála však dokázala obrátit skóre, když Pletka v úvodu třetí části potrestal Malíkův nedovolený zákrok a z trestného střílení nedal ranou k tyči Šindelářovi šanci.

Vedení Západočechů však nemělo dlouhého trvání a nejlepší muž na ledě Burger už za dvě minuty bekhendem poslal puk do plzeňské branky. Ještě v řádném čase pohřbil další velkou příležitost na tři body Húževka, v prodloužení naopak domácí přečkali dvě možnosti Jeřábka a St. Pierra, aby v 63. minutě Klimek nevyužil za Jeřábkův faul ani penaltu.

Na nájezdy už ale nedošlo. V 64. minutě po brejku v přečíslení a výborně sehrané kombinaci se Strakou a Gulašem zajistil hostům výhru Kovář.

Další sobotní výsledek hokejové extraligy

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Pacovský (J. Hlinka, P. Ton), 18. S. Treille z trestného střílení, 40. Sekáč (Hovorka), 58. Bahenský (P. Ton) - 51. M. Růžička (Bonk, Zagrapan), 52. Rákos (D. Květoň, Hudler). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5259.