Vítkovice v šoku: při utkání zemřel fanoušek, duel byl přeložen

19:03aktualizováno  19:40
VÍTKOVICE - Pátý čtvrtfinálový zápas play off hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a pražskou Spartou poznamenala tragická událost. V páté minutě utkání na tribuně zkolaboval jeden z fanoušků, který i přes oživovací snahu záchranářů zemřel. Zástupci obou klubů se poté dohodli, že se utkání odehraje ve čtvrtek.

Zraněný Jakub Koreis. foto: ČTK

Zápas mezi Vítkovicemi a pražskou Spartou byl v páté minutě přerušen. Nejprve musel být z hrací plochy odnesen na nosítkách zraněný sparťanský útočník Jakub Koreis, poté záchranná služba začala oživovat jednoho z diváků, který v hledišti zkolaboval.

Dále čtěte:

Fanouška přes půl hodiny uživovalo několik záchranářů, bohužel marně. Devětapadesátiletý muž na náhlou srdeční slabost zemřel. Rozhodčí Martin Fraňo s Radkem Husičkou ihned, co se o kolapsu dozvěděli, zápas přerušili a hráče poslali do kabin. Trenéři i hráči jednali o tom, zda v zápasu pokračovat.

Šéf Vítkovic František Černík (vlevo) a generální manažer Sparty Petr Bříza.

Podle prvních zpráv se mělo začít hrát v 19:25 a na ledě se měla držet minuta ticha. Po protestu fanoušku bylo ale utkání odloženo. Dohrávat se bude ve čtvrtek od 17:00 hodin.

"Je to s ohledem na stav hráčů," řekl divákům Černík, kterého následně fanoušci v ČEZ Areně odměnili potleskem. Gól v Ostravě zatím nepadl, oba týmy usilují o třetí vítězství ve čtvrtfinálové sérii.

Zraněný Jakub Koreis.

Duel měl ještě jednoho smutného hrdinu. Sparťanský úočník Jakub Koreis narazil hlavou do hrazení (po nešťastném souboji s domácím Krenželokem) a byl ze stadionu odvezen s podezřením na poranění páteře. Podle posledních informací je ve stabilizovaném stavu.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...