Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Vítkovice udolaly Spartu v nájezdech, Boleslav v Hradci parádně obrátila

19:53aktualizováno  20:41
Sparta, finalista loňského ročníku extraligy, vstoupila do nové sezony porážkou: Pražané nestačili ve Vítkovicích a padli po samostatných nájezdech 2:3. Pardubice po prvním kole nemají ani bod, jelikož z Třince odjíždějí s výsledkem 1:4. Kometa zvítězila ve Zlíně 5:3.

Finalista loňského ročníku HC Sparta Praha se v 1. kole představil v nových dresech na ledě Vítkovic. foto: ČTK

Parádní obrat se povedl Mladé Boleslavi, která v Hradci ztrácela už 1:4, nakonec vyhrála v prodloužení 5:4. Chomutov vyhrál doma nad Karlovými Vary 3:1 a poslední duel Olomouc - Litvínov se stále ještě hraje, sledujte jeho vývoj v podrobné on-line reportáži. Souboj mistrovského Liberce s Plzní je na programu až 20. září.

Třinec – Pardubice: 4:1

Pardubice se sice dostaly do vedení, když Hubáček vystřelil zleva a Nahodil vyražený puk doklepl do sítě, jenže pak dávali góly pouze domácí. Vyrovnával navrátilec Hrňa po přihrávce zpoza branky, skóre otočil Adamký po protiútoku. V prostřední části se prosadil i americký útočník Kane, který se natlačil před gólmana a zvedl kotouč pod horní tyčku. Poslední slovo měla největší třinecká posila Petružálek, jenž v přesilovce skóroval ranou od modré.

Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Polanský, Rákos), 12. Adamský (Irgl, Hrabal), 34. Kane (Irgl), 50. Petružálek (Hrabal) - 9. Nahodil (Hubáček, Rýgl). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Kotlík, Zika. Vyloučení: 7:6, Využití: 2:0.Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Diváci: 4944.

Třinec: Hrubec - Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek - Petružálek, Špirko, Martin Růžička - Irgl, Kane, Adamský - Rákos, Kreps, Dravecký - Hrňa, Polanský, Marosz. Trenéři: Kýhos, B. Kopřiva a Mucha.

Pardubice: Martin Růžička (od 41. minuty Klouček) - Ščotka, Schaus, L. Havlík, Leduc, Ovčačík, Rýgl, Bokroš - P. Sýkora, Hodgman, Rolinek - Zadina, Nahodil, Hubáček - Bárta, Tomášek, Klimenta - Rapáč, T. Kaut, Mallet. Trenéři: Draisaitl a K. Beran.

Chomutov – Karlovy Vary: 3:2

První gól utkání vstřelily překvapivě Karlovy Vary a byla to posila Kindl, která dostala puk do jízdy a od mantinelu zamířila přesně - gólman máchl lapačkou naprázdno. Chomutov vyrovnal ještě do přestávky, když po velkém závaru dokázal došťouchat puk do sítě Sklenář. Důležitý gól padl devět třetin před koncem druhé části, kdy platilo nedáš - dostaneš. Vary nevyužily šanci a za chvíli na druhé straně dorážel puk bekhendem do sítě Mrázek. Definitivně rozhodl v čase 58:41 Vondrka po přečíslení dvou na jednoho. Hosté sice ještě v závěru snížili při power-play, ale vyrovnání se nekonalo.

Branky a nahrávky: 17. Sklenář (V. Růžička ml.), 40. J. Mrázek (V. Růžička ml.), 59. Vondrka (Kämpf, Poletín) - 8. Kindl (Gorčík, Sičák), 60. Sičák (T. Rohan, Šidlík). Rozhodčí: Šír, Petružálek - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení:6:3. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1. Diváci: 4421.

Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, J. Mrázek - Račuk, Huml, Vondrka - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Poletín, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Karlovy Vary: Honzík - Šidlík, Sičák, M. Rohan, Harant, Benák, T. Dvořák - Matuš, Stloukal, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, T. Rohan - Gorčík, Kindl, Vachovec - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil, Antonik a Kněžický.

Piráti Chomutov změřili síly s Karlovými Vary.

Hradec Králové – Mladá Boleslav: 4:5P

Hradec prožil snový vstup do zápasu a brzy vedl 3:0 a následně i 4:1. Jenže to bylo na časomíře teprve 21:50 a domácí svůj náskok do konce zápasu stačili promrhat. Mohutný obrat nastartoval Žejdl v polovině utkání, kdy využil přesilovku, osmnáct vteřin před koncem druhé části snížil na rozdíl jediného gólu Hyka ranou od mantinelu a 46 vteřin po změně stran zvedl ruce nad hlavu Urban po dorážce rány od modré. Ten samý hráč v prodloužení vystřelil pro Středočechy i bonusový bod.

Branky a nahrávky: 3. Köhler (Bednář, Červený), 17. Bednář (Gregorc, Džerinš), 18. T. Knotek (Vydarený, Plášil), 22. Köhler (Dej) - 19. Vampola (Urban, Klepiš), 30. Žejdl (Pacovský, Stříteský), 40. Hyka (Stříteský, Žejdl), 41. Urban (Štich, Pospíšil), 62. Urban (Pacovský). Rozhodčí: Horák, Svoboda - Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 6:6, navíc Trončinský (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:3. Třetiny: 3:1, 1:2, 0:1. Diváci: 4145.

Hradec Králové: Kacetl - Čáp, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Plášil, Vydarený, Barák - Bednář, Džerinš, Červený - Jarůšek, Potulny, Šimánek - Köhler, Kukumberg, Dej - Bulík, T. Knotek, Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Mladá Boleslav: Lukáš - T. Voráček, Stříteský, Štich, Trončinský, Kurka, Hanzlík - Pospíšil, Klepiš, Hyka - Pabiška, Urban, Pacovský - Jonák, Vampola, M. Látal - Lenc, Žejdl, Orsava. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Tomáš Hyka z Mladé Boleslavi slaví vstřelenou branku.

Vítkovice – Sparta: 3:2N

Vítkovice se rychle dostaly do dvoubrankového vedení. Nejprve skóroval Vandas ve vlastním oslabení, když sebral kotouč na modré Ihnacakovi a své sólo zakončil přesnou střelou nad lapačku. A pak v přesilovce pět na tři zvyšil Roman, jenž dorazil puk do sítě po Kucserově střele. Spartu vrátil do hry za pár minut Netík dorážkou a ten samý hráč na začátku třetí části v přesilovce zužitkoval sólo bekhendovým zakončením. Utkání nakonec dospělo do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl Szturc.

Branky a nahrávky: 8. Vandas, 9. Roman (Kucsera, D. Květoň), rozhodující nájezd Szturc - 12. Netík (Kumstát, Pech), 45. Netík (Kumstát). Rozhodčí:Čech, Úlehla - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 9:11, navíc Ihnacak (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Třetiny: 2:1, 0:0, 0:1.Diváci: 5755.

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Kovář, Klok, Sloboda, Výtisk, Urbanec, Krenželok - P. Zdráhal, Roman, D. Květoň - Vandas, Kolouch, Kucsera (48. E. Němec) - Olesz, Illéš, Szturc - Tomi, Balán, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, J. Mikuš, Eminger, Barinka, Kalina, Švrček, Hrbas, Piskáček - Ihnacak, Vrána, Ružička - Forman, Cingel, Uher - Netík, Kumstát, Pech - A. Kudrna, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Moták a Veber.

Brankář Vítkovic Patrik Bartošák chrání klec svého týmu.

Zlín – Kometa: 3:5

Ve Zlíně to byla dlouho přetahovaná. Do vedení šli domácí po Bukartsově dorážce Holíkovy rány. Vyrovnával Kvapil při hře šest na tři, protože byl v přesilovce pět na tři avizovaný další trest. Holík Zlínu vrátil naposledy vedení v čase 20:25, Kometa totiž skóre ve druhé části otočila: nejprve skóroval Němec po rychlém kontru a pak se prosadil zblízka Haščák. Domácí Kotvan sice v úvodu třetí části vyrovnal, jenže vedení Brnu vrátil druhým gólem v utkání Kvapil. A byl také vítězný.

Branky a nahrávky: 6. Bukarts (P. Holík, Říčka), 21. P. Holík, 42. Kotvan - 18. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 35. V. Němec (Haščák), 37. Haščák (V. Němec), 51. M. Kvapil (M. Erat), 60. Zaťovič. Rozhodčí: Hejduk, Souček - Gerát, Lhotský. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2. Diváci: 6169.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, O. Horák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Podešva, Kubiš - D. Šťastný, Chytil, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Kometa: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Vincour, J. Hruška, Zaťovič - H. Zohorna, L. Čermák, Dočekal - Haščák, V. Němec, J. Káňa II. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Pešout a Haken.

Zlín se v 1. kole ELH utkal s brněnskou Kometou.

Olomouc – Litvínov: 1:3

Litvínovu se vstup do nové sezony povedl. Už ve druhé minutě ho dostal do vedení Hanzl po brejku dvou na jednoho, skóre zvyšoval veterán Hübl, jenž zametl do sítě Pavlíkovu střelu od modré. Hosté vedení drželi po celý zbytek zápasu. A i když v čase 58:41 snížil v power-play Knotek tvrdým švihem, pojistku přidal do prázdné branky Černý.

Branky a nahrávky: 59. J. Knotek (Holec) - 2. R. Hanzl (Nejezchleb, M. Hořava), 7. V. Hübl (F. Pavlík, Lukeš), 60. J. Černý (Martynek). Rozhodčí:Hradil, Mrkva - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:1. Diváci: 4944.

Olomouc: Konrád - Vyrůbalík, Skrbek, Staněk, Houdek, Škůrek, Ondrušek - Holec, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Skladaný, J. Mikúš, T. Mikúš - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Litvínov: Janus - Kubát, Gula, Z. Sklenička, F. Pavlík, T. Pavelka, Sörvik - Lukeš, V. Hübl, K. Reichel - Nejezchleb, R. Hanzl, M. Hořava - Trávníček, J. Černý, Martynek - Jurčík, M. Hanzl, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Finalista loňského ročníku HC Sparta Praha se v 1. kole představil v nových...