Liga mistrů: Liberec uspěl v Kolíně nad Rýnem, Vítkovice padly s Zugem

20:47
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic ve druhém utkání Ligy mistrů nenavázali na čtvrteční výhru nad Ingolstadtem a doma podlehli ve skupině H Zugu 2:5. Naopak Liberec se dočkal prvních bodů, když po čtvrteční prohře s Oulu zvítězil v Kolíně nad Rýnem 4:1.

Patrick Köppchen z Ingolstadtu (vpravo) a Petr Strapáč z Vítkovic. foto: ČTK

Desátý tým švýcarské ligy na vítězství v Ostravě zadělal dvěma góly v prostředním dějství, dvakrát se mu podařilo skórovat dokonce ve vlastním oslabení. Porážku Vítkovic v závěru pouze dvěma trefami zkorigoval Peter Húževka. Zug si připsal po úvodní prohře s Lappeenrantou první zisk.

Domácím se druhý zápas v nově vzkříšeném projektu soutěže už tolik nevyvedl. Museli se v něm navíc obejít bez útočníka Patrika Zdráhala, který si v závěru duelu s Ingolstadtem zranil rameno.

V závěru první části Ostravané promrhali minutovou přesilovku pět na tři a hra v nevyrovnaném počtu hráčů se stala jejich zkázou. Soupeř po dvou nevyužitých šancích Holdena a Bertaggii udeřil v 33. minutě v početní výhodě gólem Earla a v 38. minutě Ramholt v oslabení po vítkovické hrubce zvýšil.

Vítkovice se proti pozorně hrajícímu Zugu nedokázaly prosadit ani zdaleka jako o dva dny dříve proti německému celku. Sutter v úvodu třetího dějství zvýšil ze sóla, pak se prosadil i Húževka, ale hosté na oba jeho góly odpověděli. Nejprve znovu v oslabení z brejku skóroval Grossmann a 40 sekund před koncem trefil prázdnou branku v power play Holden.

Skupina A:

• Kolín nad Rýnem - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Reifers (Stephens, Lüdemann) - 13. Vitásek (Bartek), 30. Vampola (Filippi, Vitásek), 40. Vampola (Škoula, Bartek), 46. Bulíř (Valský). Rozhodčí: Lindqvist (Fin.), Piechaczek - Kowert, Schrader (všichni Něm.). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4088.

Vampola uspěl ve městě, kde se stal mistrem světa

Liberec získal v Kolíně nad Rýnem vedení ve 13. minutě, kdy po Bartkově akci otevřel skóre obránce Vitásek. Domácí, kteří ve čtvrtek doma naplno bodovali díky vítězství nad Košicemi, na konci úvodního dějství vyrovnali. Z dorážky překonal brankáře Schwarze Riefers.

V polovině utkání vrátil Bílým Tygrům vedení Vampola, který se prosadil ve vlastním oslabení. Ve 38. minutě mohl smazat ztrátu Stephens, ale neproměnil trestné střílení.

Liberec se opět radoval z gólu 22 sekund před koncem druhého dějství, tentokrát se v přesilovce trefil znovu Vampola. Ten tak ozdobil dvěma góly návrat na místo, kde slavil v roce 2010 životní úspěch v podobě titulu mistra světa. Vítězství ještě potvrdil ve 46. minutě Bulíř.

Skupina H

• HC Vítkovice Steel - EV Zug 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 44. Húževka (R. Stehlík, Burger), 57. Húževka (Burger) - 33. Earl (Sondell), 38. Ramholt (Suri), 43. Sutter (Herzog, Lüthi), 46. Grossmann, 60. Holden (Earl). Rozhodčí: Baluška (SR), Hradil - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 3186.