Vítkovice mají mečbol, Slavii potopila fatální hrubka gólmana Furcha

20:10aktualizováno  22:33
PRAHA - Vítkovice dosáhly svého a ve druhém semifinálovém utkání v pražské O2 Aréně dokázaly zdolat domácí Slavii 4:3. Vítězný gól vstřelil po hrubé chybě domácího gólmana Dominika Furcha kanonýr hostí Radim Hruška. Vítkovice tak vedou v sérii 3:1 na zápasy a v pátek mohou postoupit do finále.

Slavia-Vítkovice. foto: ČTK

Běží předposlední minuta zápasu, když Ujčík jen tak mimoděk nahodí z otočky od mantinelu kotouč na branku Slavie. Furch po něm jako již tisíckrát v kariéře sáhne...

PUK MI VYPADL Z LAPAČKY, LITOVAL NEŠŤASTNÝ SLÁVISTICKÝ GÓLMAN FURCH - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Jenže tentokrát jej nechytí s přehledem do lapačky. Kotouč mu vypadává za branku, tam jej dojíždí špatně pokrytý Svačina, objíždí domácí svatyni, posouvá před ní na Radima Hrušku a ten rozhoduje - 4:3. Vítkovíce následně osmašedesátivteřinové vedení v zápase už udržely.

Radim Hruška slaví vítězný gól.

Přitom sešívaní začali skvěle, počtvrté v sérii se ujali vedení. Stejně jako v pondělí otevřel skóre domácí kapitán Roman Červenka. Stejně jako v pondělí ve třetí minutě. Také tentokrát si ale hosté připravili odpověď - ve 12. minutě srovnal Barinka. A podobný scénář pokračoval - ve 24. minutě poslal do vedení Svoboda, o pět minut později srovnal v přesilovce po šikovném přiklepnutí Štefanky Szturc.

Do závěrečné části hry šli ale opět s náskokem jednoho gólu domácí, to se po akci Rotha a Červenky prosadil Havel. Ale i Vítkovice měly ve svých řadách dvoubodového hokejistu - Juraje Štefanku. Centr třetího útoku hostí se prosadil v 50. minutě, kdy si sám pohrál téměř s celou obranou Slavie včetně pozdě vyjetého Furcha. A kouč Růžička zuřil.

Naštvaný Růžička.

A ještě více o devět minut později, kdy duel rozhodl Radim Hruška. Ihned po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího zmizel domácí kouč do kabiny. Jeho protějšek Alois Hadamczik naopak slavil již své třetí vítězství v sérii a v pátek mohou jeho svěřenci před domácím publikem slavit postup do finále. Ale pozor...

Také před rokem byl stav série po čtyřech zápasech 3:1 pro ostravský celek. A do boje o titul postoupila Slavia. Zda se Vítkovičtí poučili se ukáže za dva dny.

4. SEMIFINÁLE O2 EXTRALIGY

Slavia Praha - Vítkovice Steel 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Červenka (Kůrka), 24. Svoboda (Vondrka, Campbell), 32. Havel (Roth, Červenka) - 12. Barinka (Ujčík), 29. Szturc (Štefanka, Krenželok), 50. Štefanka (Selingr, Szturc), 59. R. Hruška (Svačina). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 8971. Stav série: 1:3.

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík - Kůrka, Červenka, Vondrka - Svoboda, Holec, Doležal - Havel, V. Růžička ml., M. Čermák - Endál, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Kuboš, Trnka - Klimek, Burger, Kvapil - Ujčík, Vrána, Svačina - Szturc, Štefanka, Krenželok - Strapáč, R. Hruška, Selingr. Trenéři: Hadamczik a Konečný.