Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Vítěznou šňůru Lva přesekla kazašská Astana

19:00aktualizováno  20:43
PRAHA - Druhou černou sobotu zažili v KHL hokejisté pražského Lva. Před čtrnácti dny si připsali v soutěži první prohru se Spartakem Moskva, nyní opět na domácím ledě podlehli kazašskému Barysu Astana 2:4. Zároveň přišli o sérii pěti vítězných zápasů v řadě.

Měla před brankou. Lev se však neprosadil. foto: ČTK

"Dostali jsme dva laciné góly v oslabení po přísných vyloučeních. Soupeři k tomu výborně zachytal brankář," zhodnotil utkání trenér Lva Josef Jandač.

Lev Praha - Barys Astana 2:4

Branky a nahrávky: 12. Vrána (Klepiš), 22. Voráček (Mikuš, Hunkes) - 3. Žajlauov (Puškarjov), 10. Bochenski (Boyd, Dawes), 18. Bochenski (Boyd), 37. Dawes (Grigorjev). Rozhodčí: Rogačov, Safijullov - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 4713.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Sersen, Mikuš, Hunkes, Porseland, Oystrick - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Surový, Mikúš, Hossa - Řepík, Karamnov, Cingel.

Astana: Jeremejev - Savčenko, Litviněnko, Novopašin, Hutchinson, Fadějev, Grigorjev - Antropov, Solarjov, Gavrilin - Boyd, Dawes, Bochenski - Spiridonov, Upper, Ruděnko - Puškarjov, Poliščuk, Žajlauov.

Kapitán dosud vedoucího týmu ligy Jiří Novotný se postavil proti bývalému zaměstnavateli, ve kterém měl původně letos hrát. Těsně před zahájením letní přípravy se však klub rozhodl, že vsadí na domácí reprezentanty s výhledem na olympijské hry v Soči 2014.

A do vzájemného utkání Novotný svůj tým nepřivedl v nejlepším rozpoložení. Již po deseti odehraných minutách Astana vedla 2:0, navíc posílená o novou zámořskou akvizici Nikolaje Antropova z Winnipegu. "Začátek nebyl podle našich představ," uznal po utkání Novotný.

Necelých pět tisíc diváků zhlédlo gól nováčka KHL ve 12. minutě, když Klepišovu akci dostal za brankovou čáru Vrána a oslavil první zásah v sezoně. "Je to klišé, ale vyměnil bych to za výhru," přiznal po šedesáté minutě elitní centr domácích. Nejhorší třetinu v dosavadním průběhu soutěže ale Lev zakončil s dvoubrankovým mankem, když se v jejím závěru prosadil Bochenski.

Na dostřel domácí dostal bleskově po výměně stran Voráček, což mělo pozitivní dopad na herní projev Jandačova týmu.

Týmy v KHL se vyrovnávají, říká kapitán Lva Novotný

Lev se postupem času zlepšoval, hodně útočil, díku čemuž se většina hrací doby odehrála v obranné třetině Barysu a soupeře dokonce přestřílel 44:26, na konci druhé dvacetiminutovky ale vrátil hostům dvougólové vedení Dawes. "Šance jsme měli, ale neproměnili jsme je," litoval střelec úvodní branky Lva.

I přes velkou snahu se ve zbytku střetnutí český celek neprosadil. "Chyběl nám tlak do brány," uzavřel Vrána.

Lev tak po druhé porážce v ročníku opustil první příčku v celé KHL, nicméně v Bobrovově divizi se stále hřeje na výsluní. Bilanci by mohl vylepšit v pondělí, kdy uzavírá sérii domácích klání s Jugrou Chanty-Mansijsk.