Plzeň nedohrála duel proti Kyjevu. Soupeř po červené kartě odmítl pokračovat v deseti

17:26aktualizováno  18:01
JENBACH - Fotbalisté Plzně odehráli na závěr svého soustředění v Rakousku z generálky na novou sezonu proti Dynamu Kyjev jen 34 minut. Ukrajinský šampion po vyloučení nechtěl pokračovat v deseti a rozhodčí zápas kvůli soupeřovým protestům za stavu 0:0 předčasně ukončil.

David Limberský. foto: MAFRA - Ladislav Němec

V 26. minutě zahrál Makarenko ve vápně rukou a rozhodčí odpískal penaltu, kterou plzeňský Kolář neproměnil. Navíc zřejmě za protesty dostal červenou kartu ofenzivní záložník Belhalda, což se vůbec nelíbilo kouči Dynama Rebrovovi.

V přípravě je poměrně obvyklé, že po vyloučení dál hrají týmy v plném počtu, ale rozhodčí odmítl Kyjevu dovolit pokračovat v jedenácti a po dlouhých diskuzích s Rebrovem zamířil do šaten.

Oba celky strávily ještě několik minut na svých střídačkách, ale sudí se už z útrob stadionu nevrátil. Když ze hřiště odešli i hráči Dynama, rozhodli se Západočeši pro neplánovaný odpolední trénink.

Nová éra bez Horvátha. V týmu Plzně je prázdno, přiznal Limberský

„Velmi nás mrzí, že herní vrchol našeho rakouského soustředění byl ukončen již před skončením prvního poločasu. Z našeho pohledu byla celá situace zaviněná jak zbytečně necitlivým přístupem rozhodčího po správně nařízeném pokutovém kopu, především však zcela neprofesionálním a nekolegiálním přístupem týmu Dynama,“ uvedl mluvčí Plzně Pavel Pillár.

Český šampion nastoupil proti Kyjevu v základní sestavě: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Baránek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, D. Kolář, Kovařík - Holenda.

„Duel měl oficiální status, rozhodčí měl na svůj postup plné právo. My jsme každopádně navázali tréninkem a celý tým podle plánu odjíždí do Plzně,“ doplnil. Západočeši vstoupí do sezony příští sobotu Superpohárem proti Liberci, vrcholem léta pro ně bude kvalifikace Ligy mistrů.

Vedle sobotního duelu Plzeň na soustředění v Rakousku prohrála 3:6 se Stuttgartem a porazila 3:2 Ural Jekatěrinburg.