22:07aktualizováno  22:33
MOSKVA - Souboj českých brankářů v Kontinentální hokejové lize vyhrál Jakub Štěpánek z Petrohradu. V utkání proti Spartaku Moskva, které se dnes hrálo v Davosu, předčil Dominika Haška a pomohl svému týmu k vysokému vítězství 5:1. Rozhodla druhá třetina, v níž pětačtyřicetiletý olympijský vítěz inkasoval třikrát během necelých sedmi minut.

Petrohrad i Spartak se ve Švýcarsku chystají na tradiční turnaj o Spenglerův pohár, který v Davosu začne v neděli. Petrohradští svěřenci trenéra Václava Sýkory se v základní skupině utkají také s pražskou Spartou.

Rok 2010 v obrazech

Jako první inkasoval Hašek, kterého v 18. minutě překonal Višněvskij. Jenže Spartak dokázal ještě ve zbývajícím čase úvodní třetiny odpovědět, 15 sekund před sirénou vyrovnal Gubin.

V druhé třetině ale Petrohrad rozhodl zápas bleskovým třígólovým úderem. Před polovinou utkání tečoval před Haškem Jašinovu střelu Martensson, krátce nato skóroval Sušinskij poté, co při nepřehledném závaru vyšťoural puk pod českým brankářem Petr Čajánek. Sušinskij se pak z podobné situace prosadil ještě jednou.

Za prostupnou obranou Spartaku inkasoval Hašek i v závěrečné třetině, na pátý gól přihrál Butovi Čajánek. V tabulce Západní konference si tak Petrohrad pojistil třetí příčku. Spartak drží osmou pozici, tedy poslední postupové místo do play off.

Exvítkovický reprezentační brankář porazil v KHL světovou gólmanskou legendu již podruhé. Poprvé se tak stalo 11. října, hned v prvním duelu Spartaku po odvolání kouč Miloše Říhy. SKA tehdy vyhrálo 2:1 po samostatných nájezdech. Štěpánek tak vyrovnává s Haškem účty poté, co Pardubice porazili Vítkovice letos na jaře ve finále české extraligy.

V dalším utkání zvítězil Atlant Mytišči nad Čerepovcem 3:0. U vítězného gólu asistoval Petrovovi v přesilové hře český útočník Zbyněk Irgl.