Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

9:51
NEW YORK - Český útočník Jakub Voráček rozhodl ve středečním utkání NHL gólem v prodloužení o vítězství hokejistů Columbusu na ledě New Yorku Islanders 4:3. Voráček se prosadil v třetí minutě nastaveného času, kdy dorazil do branky střelu Krise Rusella a připsal si svůj pátý gól v sezoně.

New York Islanders - Columbus (Jakub Voráček, na kolenou, právě vstřelil gól) foto: ČTK

Blue Jackets vyhráli popáté za sebou a poskočili do čela tabulky Centrální divize, naopak Islanders zaznamenali čtrnáctou porážku v řadě, čímž vytvořili nový klubový rekord. Naposledy Islanders nevyhráli čtrnáctkrát po sobě v roce 1990, kdy zaznamenali jedenáct proher a tři remízy.

Islanders sice získali v druhém utkání v řadě alespoň bod, to je ale pro ně jen slabá útěcha. "Naše situace je čím dál víc frustrující," konstatoval útočník P. A. Parenteau. "Nikdo z nás se s něčím podobným nesetkal v celé kariéře. Ale naše poslední výkony naznačují, že se ještě nevzdáváme. Máme v kabině hráče, kteří jsou schopni nás z toho vytáhnout," věří Parenteau, jehož tým poprvé po dvanácti zápasech vstřelil více než dva góly.

Video ze zápasu NY Islanders - Columbus

Další skvělý výkon podal ve středu brankář Ondřej Pavelec. V duelu proti vedoucímu týmu Západní konference Detroitu pustil jedinou z 33 střel a dovedl svůj tým k vítězství 5:1. Pavelec vychytal pro Thrashers třetí výhru v řadě, když během této úspěšné série inkasoval dohromady jen dvakrát.

Detroit poprvé po sedmi zápasech prohrál v základní hrací době a brankář Jimmy Howard byl prvně v sezoně střídán. Když totiž domácí vedli po čtyřiceti minutách 4:1, rozhodl se kouč Mike Babcock nasadit do třetí třetiny náhradníka Joeye MacDonalda.

"Dnes jsme podali nejlepší výkon od začátku sezony," prohlásil útočník Andrew Ladd, který před třemi zápasy dostal kapitánské céčko a tým od té doby ještě neprohrál. Proti Detroitu přispěl k vítězství gólem a asistencí.

"Myslím, že dnes jsme ukázali, že můžeme porazit kohokoli v lize. Řekli jsme si pár věcí, které dodržujeme, a ony fungují. Všichni si plní své povinnosti a na výsledcích je to vidět," dodal Ladd.

Nedařilo se Floridě, týmu brankáře Vokouna
Smolný večer prožil další český gólman Tomáš Vokoun. V souboji s Bostonem hájil dvě třetiny čisté konto a Florida vedla 1:0. Na začátku třetí třetiny však Vokoun vyrobil hrubku, když se u zadního mantinelu snažil zastavit puk, ten se mu od hokejky odrazil před branku a Brad Marchand osm sekund po začátku poslední dvacetiminutovky ve vlastním oslabení vyrovnal na 1:1.

Bruins pak zásluhou dvou gólů veterána Marka Recchiho zápas otočili a zvítězili 3:1. Dvaačtyřicetiletý Recchi, jemuž na obě branky přihrál David Krejčí, se díky svým přesným zásahům stal 13. hráčem v historii NHL, který překonal metu 1500 bodů. "Je skvělé, když takového milníku dosáhnete při takovém vítězství. Ty dva góly rozhodly o našem vítězství," konstatoval Recchi.

Svým osmým gólem v sezoně přispěl útočník Tomáš Plekanec k výhře Montrealu nad Los Angeles 4:1. Canadiens vyhráli šestý z uplynulých osmi zápasů, naopak Kings si připsali pátou porážku z posledních šesti utkání.

10. E. Staal (Carolina) 24 (10+14)

Po třech prohrách v řadě zabral nejlepší tým NHL Washington a vydřel výhru 3:2 na ledě Caroliny. Na všechny tři branky Capitals přihrál Alexander Ovečkin, jednu asistenci si připsal Tomáš Fleischmann.

Impozantní sérii prodloužil Steven Stamkos z Tampy Bay, když v 21. utkání vstřelil 21. gól a přispěl k vítězství svého týmu nad New Yorkem Rangers 5:3. Stamkos navíc přidal dvě asistence a s 38 body vede produktivitu celé NHL.

V patách se mu drží Sidney Crosby, jenž bodoval v desátém utkání za sebou. V duelu s Buffalem přihrál na jediný gól Pittsburghu, díky němuž Penguins vyhráli 1:0.

Výsledky NHL

Buffalo - Pittsburgh 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 16. Dupuis. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18.250.

NY Islanders - Columbus 3:4 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. Hunter, 21. Grabner, 23. Tavares - 14. Vermette, 16. Clark, 27. Umberger (Hejda), 63. Voráček. Střely na branku: 24:38. Diváci: 8.652.

Carolina - Washington 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 45. Samsonov, 49. E. Staal - 14. a 22. Bäckström (na první Fleischmann), 53. Laich. Střely na branku: 32:38. Diváci: 15.200.

Atlanta - Detroit 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 3. Thorburn, 12. Ladd, 22. Stewart, 37. Little, 55. Byfuglien - 13. Bertuzzi. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 33 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 97 procenta. Střely na branku: 38:33. Diváci: 15.337.

Montreal - Los Angeles 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 10. A. Kosticyn, 18. Cammalleri (Hamrlík), 24. Plekanec, 39. Eller - 22. Martinez. Střely na branku: 33:25. Diváci: 21.273.

Ottawa - Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 37. Shannon - 27. Daley, 42. Morrow. Střely na branku: 19:26. Diváci: 16.281.

Tampa Bay - NY Rangers 5:3 (2:0, 3:0, 0:3)
Branky: 8. a 16. Malone, 25. Stamkos, 32. Clark, 37. Hedman - 44. Eminger, 53. Boyle, 59. Stepan. Střely na branku: 34:20. Diváci: 17.806.

Florida - Boston 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 23. Reinprecht (Řepík) - 43. a 57. Recchi (na obě Krejčí), 41. Marchand. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 37 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,9 procenta. Střely na branku: 32:37. Diváci: 16.712.

Nashville - St. Louis 1:2 po sam. náj. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. Smithson - 1. a rozh. nájezd McDonald. Střely na branku: 30:15. Diváci: 16.603.

Minnesota - Philadelphia 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Branky: 35. O'Sullivan - 4. Van Riemsdyk, 6. Carter, 40. Briere, 48. Nodl, 49. Leino, 52. Shelley. Střely na branku: 16:28. Diváci: 16.516.

Vancouver - Colorado 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 11. Bieksa, 31. D. Sedin, 44. Kesler, 54. Burrows - 26. Liles (Hejduk), 47. Duchene. Střely na branku: 19:23. Diváci: 18.860.

New Jersey - Calgary 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. Clarkson, rozh. nájezd Kovalčuk - 42. Bourque. Střely na branku: 21:26. Diváci: 13.202.

San Jose - Chicago 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 54. a 60. Marleau, 14. Heatley, 23. Mayers, 25. Pavelski - 24. Dowell, 44. Sharp. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.562.